Buradasınız: Egzersiz > Egzersiz yaparken

Egzersiz yaparken

Egzersiz görünümlerine göz atma

Egzersiz sırasında YUKARI/AŞAĞI düğmesiyle egzersiz görünümlerine göz atabilirsiniz. Mevcut egzersiz görünümlerinin ve bu görünümlerde gördüğünüz bilgilerin seçtiğiniz spora ve seçtiğiniz spor profilini nasıl düzenlemiş olduğunuza bağlı olduğunu unutmayın.

Saatiniz üzerinden spor profili ekleyebilir, Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde her spor profili için özel ayarlar belirleyebilirsiniz. Yaptığınız her spor için özel egzersiz görünümleri oluşturabilir ve egzersiz seanslarınız sırasında hangi verileri izlemek istediğinizi seçebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Flow'daki spor profilleri bölümünü inceleyin.

Örneğin egzersiz görünümleriniz şu bilgileri içerebilir:

Kalp atış hızınız ve kalp atış hızı ZonePointer

Mesafe

Süre

Tempo/Hız

Kalp atış hızınız ve kalp atış hızı ZonePointer

Süre

Kalori miktarı

İniş

Bulunduğunuz rakım

Tırmanış

Maksimum kalp atış hızı

Kalp atış hızı grafiği ve mevcut kalp atış hızınız

Ortalama kalp atış hızı

Günün saati

Süre

Zamanlayıcı ayarlama

Egzersiz sırasında zamanlayıcı kullanmak için egzersiz görünümünüze zamanlayıcı eklemeniz gerekir. Bunu da Hızlı menü'den mevcut egzersiz seansınız için zamanlayıcı görünümünü ayarlayarak veya Flow web hizmetindeki spor profili ayarlarından spor profilinizin egzersiz görünümüne zamanlayıcı ekleyip bu ayarları saatinize eşitleyerek yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Flow'daki Spor Profilleri bölümünü inceleyin.

 

Aralık Zamanlayıcısı

Hızlı menü'den egzersiz seansınızın zamanlayıcı görünümünü açarsanız egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da başlar. Aşağıdaki talimatları izleyerek zamanlayıcıyı durdurup yeni bir zamanlayıcı başlatabilirsiniz.

Zamanlayıcıyı kullandığınız spor profilinin egzersiz görünümlerine eklediyseniz şu şekilde başlatabilirsiniz:

 1. Aralık zamanlayıcısı görünümüne gidin ve TAMAM düğmesine basılı tutun. Daha önce ayarlanan bir zamanlayıcıyı kullanmak için Başlat seçeneğini belirleyin veya Aralık zamanlayıcısını ayarla seçeneğiyle yeni bir zamanlayıcı oluşturun:
 2. Süreye dayalı veya Mesafeye dayalı öğesini seçin: Süreye dayalı: Zamanlayıcı için dakika ve saniye değerlerini girin ve TAMAM düğmesine basın. Mesafeye dayalı: Zamanlayıcı için mesafeyi ayarlayın ve TAMAM düğmesine basın.
 3. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak ister misiniz? yazısı görüntülenir. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak için TAMAM düğmesine basın.
 4. Bittikten sonra aralık zamanlayıcısını başlatmak için Başlat seçeneğini belirleyin. Her aralık tamamlandığında, saat titreyerek size haber verir.

Zamanlayıcıyı durdurmak için TAMAM düğmesine basılı tutun ve Zamanlayıcıyı durdur öğesini seçin.

Geri Sayım Zamanlayıcısı

Hızlı menü'den egzersiz seansınızın zamanlayıcı görünümünü açarsanız egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da başlar. Aşağıdaki talimatları izleyerek zamanlayıcıyı durdurup yeni bir zamanlayıcı başlatabilirsiniz.

Zamanlayıcıyı kullandığınız spor profilinin egzersiz görünümlerine eklediyseniz şu şekilde başlatın:

 1. Geri sayım zamanlayıcısı görünümüne gidin ve TAMAM düğmesine basılı tutun.
 2. Daha önce ayarlanan bir zamanlayıcıyı kullanmak için Başlat seçeneğini belirleyin veya Geri sayım zamanlayıcısını ayarla seçeneğiyle yeni bir geri sayım zamanlayıcısı oluşturun. Oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra geri sayım zamanlayıcısını başlatmak için Başlat seçeneğini belirleyin.
 3. Geri sayım tamamlandığında, saat titreyerek sizi bilgilendirir. Geri sayım zamanlayıcısını yeniden başlatmak istiyorsanız TAMAM düğmesine basılı tutun ve Başlat öğesini seçin.

Zamanlayıcıyı durdurmak için TAMAM düğmesine basılı tutun ve Zamanlayıcıyı durdur öğesini seçin.

Kalp Atış Hızı veya Hız bölgesini kilitleme

ZoneLock özelliği ile kalp atış hızına veya hız/tempoya dayalı olarak mevcut bölgenizi kilitleyebilirsiniz. Saatinizle ayrı bir koşu veya bisiklet egzersizi güç sensörü kullanıyorsanız güç bölgenizi kilitlemek için de bu özelliği kullanabilirsiniz. ZoneLock özelliği, egzersiz sırasında saatinizi kontrol etmenize gerek kalmadan seçtiğiniz bölgede kalmanıza yardımcı olur. Egzersiz sırasında kilitlenen bölgenin dışına çıkarsanız saatiniz size titreşimli bir bildirim gönderir.

Hız/tempo veya güç bölgenizi kilitlemek üzere ZoneLock'ı kullanmak için Flow'daki spor profili ayarlarından ZoneLock'ı kullanmak istediğiniz spor profillerine tam ekran Hız/tempo grafiği veya Güç grafiği egzersiz görünümü eklemelisiniz.

Kalp atış hızı bölgesini kilitleme

Mevcut kalp atış hızı bölgesini kilitlemek için kalp atış hızınızı gösteren bir görünümde TAMAM düğmesini basılı tutun.

Bölgeyi açmak için TAMAM düğmesini tekrar basılı tutun.

Hız/tempo bölgesini kilitleme

Mevcut hız/tempo bölgenizi kilitlemek için tam ekran Hız/tempo grafiği görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutun.

Bölgeyi açmak için TAMAM düğmesini tekrar basılı tutun.

Güç bölgesini kilitleme

Mevcut güç bölgenizi kilitlemek için tam ekran Güç grafiği görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutun.

Bölgeyi açmak için TAMAM düğmesini tekrar basılı tutun.

Tur işaretler

Tur işaretlemek için TAMAM düğmesine basın. Turlar otomatik olarak da kaydedilebilir. Polar Flow uygulaması veya web hizmetindeki spor profili ayarlarında Otomatik tur değerini Tur mesafesi, Tur süresi ya da Konum tabanlı olarak ayarlayın. Tur mesafesi'ni seçerseniz bir tur için katedilmesi gereken mesafeyi girin. Tur süresi'ni seçerseniz, her turun süresini belirleyin. Konum tabanlı'yı seçerseniz, egzersiz seansına başladığınız yere her dönüşünüz bir tur olarak sayılır.

Birden Fazla Sporlu Egzersiz Seansından Spor Değiştirme

GERİ düğmesine basın ve geçmek istediğiniz sporu seçin. TAMAM düğmesine basarak seçiminizi onaylayın.

Hedef belirleyerek egzersiz yapma

Flow uygulamasında veya web hizmetinde süreye, mesafeye veya kalori miktarına dayalı bir hızlı egzersiz hedefi oluşturup saatinize eşitlediyseniz, varsayılan ilk egzersiz görünümünüz şu egzersiz görünümü olur:

Süreye veya mesafeye bağlı bir hedef oluşturduysanız hedefinize ulaşmanıza ne kadar süre veya mesafe kaldığını görebilirsiniz.

YA DA

Kalori miktarına bağlı bir hedef oluşturduysanız, hedefinize ulaşmak için kaç kalori daha yakmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Flow uygulamasında veya web hizmetinde bir aşamalı egzersiz hedefi oluşturup bu hedefi saatinize eşitlediyseniz, varsayılan ilk egzersiz görünümünüz şu egzersiz görünümü olur:

 • Seçtiğiniz yoğunluğa bağlı olarak kalp atış hızınızı veya hızınızı/temponuzu ve bulunduğunuz aşamanın en düşük ve en yüksek kalp atış hızı veya hız/tempo limitini görebilirsiniz.
 • Aşama adı ve aşama numarası/toplam aşama sayısı
 • Şu ana kadar bitirdiğiniz süre/mesafe
 • Geçerli aşamanın hedef süresi/mesafesi

Egzersiz hedefi oluşturmayla ilgili talimatlar için Egzersizinizin planlanması bölümüne bakın.

Aşamalı egzersiz seansı sırasında aşamanın değiştirilmesi

Bir aşamayı tamamladığınızda aşama otomatik olarak değişir. Saatiniz aşama değiştirilirken size titreşimli bir bildirim gönderir.

Egzersiz hedefi bilgilerini görüntüleme

Egzersiz sırasında egzersiz hedefi bilgilerini görüntülemek için egzersiz hedefi görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutun.

Bildirimler

Planlanan kalp atış hızı veya hız/tempo bölgelerinin dışında egzersiz yapıyorsanız saatiniz size titreşimli bir bildirim gönderir.