Buradasınız: Özellikler > Smart Coaching > Polar Sleep Plus

Polar Sleep PlusTM

Saatinizi gece takarsanız uykunuzu takip eder. Cihaz, uykuya daldığınız ve uyandığınız zamanı tespit ederek Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde daha ayrıntılı analiz için veri toplar. Saatiniz, uyku aralığınız boyunca tüm bölünmeleri takip etmek için geceleri elinizin hareketini takip eder. Böylece aslında ne kadar süre uyuduğunuzu size bildirir.

Saatinizdeki uyku verileri

Saat görünümünde YUKARI ve AŞAĞI düğmelerini kullanarak saatin Uyku kadranını bulabilirsiniz.

Saatiniz uyandığınızı algıladığında saat kadranında uyku süreniz görünecektir.

Uyku takibini manuel olarak da durdurabilirsiniz. Saatiniz en az dört saat uyuduğunuzu algıladığında Uyandınız mı? yazısını saatin kadranında gösterir. Uyandıysanız saate uyandığınızı belirtmek için TAMAM'a basıp Uyku takibimi bırak seçeneğini belirleyin. Saat anında uykunuzun özetini geçecektir.

TAMAM'a basarak uyku özetinizi açın. Uyku özeti şu bilgileri gösterir:

  • Uyuduğunuz saat ve Uyandığınız saat.
  • Uyku süresi, uyuduğunuz ve uyandığınız zaman arasında geçen toplam süreyi belirtir.
  • Gerçek uyku, uyuduğunuz ve uyandığınız zaman arasında uykuda geçirdiğiniz süreyi belirtir. Bu değer, uyku süresinden bölünme sürelerinin çıkarılmasıyla elde edilir. Yalnızca uykuda geçirdiğiniz zaman gerçek uyku sürenize eklenir.
  • Süreklilik: Uyku sürekliliği uyku sürenizin ne kadar sürekli olduğunun derecelendirmesidir. Uyku sürekliliği birden beşe uzanan bir ölçekle değerlendirilir: Kesintili, oldukça kesintili, oldukça kesintisiz, kesintisiz, son derece kesintisiz.
  • Uyku bölünmesi: Tercih ettiğiniz uyku süresine nazaran gerçek uyku zamanınız ve uykunuzdaki bölünme sürelerinin resimli gösterimi.
  • Geri bildirim: Uykunuzun süresi ve kalitesi hakkında geri bildirim alırsınız. Uykunuzun süresi ile ilgili geri bildirim, uyku süreniz ile tercih ettiğiniz uyku süresinin karşılaştırmasına dayalıdır.
  • Ne kadar iyi uyudunuz?: Beş basamaklı bir ölçekle önceki gece ne kadar iyi uyuduğunuzu değerlendirebilirsiniz: Çok iyi, iyi, orta, kötü, çok kötü. Uykunuzu değerlendirdiğinizde Flow uygulaması ve web hizmetinde daha uzun bir yazılı geri bildirim alırsınız. Flow uygulaması ve web hizmetindeki geri bildirim, uykunuzla ilgili kendi öznel değerlendirmenizi göz önünde bulundurur ve bu doğrultuda geri bildirimi düzenler.

Flow uygulaması ve web hizmetindeki uyku verileri

Uyku verileriniz, saatiniz eşitlendikten sonra Flow uygulamasında ve web hizmetinde gösterilir. Uyuma zamanınızı, uykunuzun miktarını ve kalitesini görüntüleyebilirsiniz. Her gece ne kadar uyumayı hedeflediğinizi belirleyerek tercih ettiğiniz uyku süresini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, Flow uygulaması ve web hizmetinde uykunuzu değerlendirebilirsiniz. Uyku verileriniz, tercih ettiğiniz uyku süresi ve uyku değerlendirmenize göre nasıl uyuduğunuza dair geri bildirim alırsınız.

Flow web hizmetinde Günlük bölümündeki Uyku sekmesinde uyku verileriniz görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca uyku verilerinizi İlerleme durumu sekmesindeki Etkinlik raporları bölümüne ekleyebilirsiniz.

Günlük hayatınızdaki değişikliklerden etkilenip etkilenmediğini öğrenmek için uyku düzeninizi takip edip dinlenme, günlük etkinlik ve egzersiz arasındaki doğru dengeyi bulun.

Bu ayrıntılı kılavuzdan Polar Sleep Plus hakkında daha fazla bilgi edinin.