Buradasınız: ÖNEMLİ BİLGİLER > Piller

Pil

Polar ürünün kullanım ömrünün sonunda yerel atık imha yönetmeliklerine uyarak ve mümkün olduğunda elektronik cihazların ayrı olarak toplandığı merkezlere başvurarak atıkların çevreye ve halk sağlığına olası etkilerini en aza indirmenizi önermektedir. Bu ürünü sınıflandırılmamış evsel atık olarak çöpe atmayın.

Pilin şarj edilmesi

Pili şarj etmeden önce lütfen saatinizin şarj girişinde ve kabloda nem, toz veya kir bulunmadığından emin olun. Kiri veya nemi yavaşça silerek temizleyin. Saatinizi ıslakken şarj etmeyin.

Saatinizin dahili ve şarj edilebilir bir pili vardır. Şarj edilebilir pillerin yeniden şarj edilebilme sayısı sınırlıdır. Pili, kapasitesinde önemli bir azalma olmadan 500 defadan fazla şarj edebilir ve boşaltabilirsiniz. Yeniden şarj edilebilme sayısı da, kullanıma ve çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir.

Sıcaklık 0 °C/+32 °F değerlerinin altındayken veya +40 °C/+104 °F değerlerinin üstündeyken ve USB bağlantı noktası ıslakken pili şarj etmeyin.

Cihazınızı bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktası ile şarj etmek için ürünle birlikte verilen USB kablosunu kullanın. Pili duvardaki bir elektrik priziyle de şarj edebilirsiniz. Duvar prizinde şarj ederken USB güç adaptörü kullanın. (Ürün setine dahil değildir).

Pili duvar prizinde de şarj edebilirsiniz. Duvar prizinde şarj ederken USB güç adaptörü kullanın. (Ürün setine dahil değildir). USB güç adaptörü kullanıyorsanız, adaptörün üzerinde "output 5Vdc" (çıkış gücü 5Vdc) yazdığından ve en az 500mA akım sağladığından emin olun. Yalnızca yeterli güvenlik onayına sahip bir USB güç adaptörü kullanın ("LPS", "Limited Power Supply", "UL listed" veya "CE" işaretli).

Polar ürünlerini 9 volt şarj cihazı ile şarj etmeyin. 9 volt şarj cihazı Polar ürününüze hasar verebilir.

Bilgisayarınızdan şarj etmek için saatinizi bilgisayarınıza bağlamanız yeterlidir. Böylece aynı zamanda cihazınızın FlowSync ile eşitlenmesini de sağlayabilirsiniz.

  1. Saatinizi şarj etmek için kutudaki kabloyu kullanarak saatinizi bir USB bağlantı noktasına veya USB şarj cihazına bağlayın. Kablo manyetik olarak yerine oturur. Kablodaki çıkıntıyı saatinizdeki yuvayla (kırmızıyla işaretlenmiş olan) hizalamanız yeterlidir.

  2. Ekranda Şarj ediliyor mesajı görünür.
  3. Pil simgesi doluysa saatiniz tamamen şarj olmuş demektir.

Pili uzun süre tamamen boş olarak ya da her zaman tam dolu halde tutmayın. Bu durumlar pilin kullanım ömrünü etkileyebilir.

Egzersiz sırasında şarj etme

Egzersiz seansı sırasında saatinizi taşınabilir güç kaynağı gibi taşınabilir bir şarj cihazıyla şarj etmeyin. Egzersiz seansı sırasında saatinizi bir güç kaynağına bağlarsanız pil şarj olmaz. Egzersiz yaparken şarj kablosu takılı olursa, ter ve nem hem şarj kablosunda hem saatte aşınma ve bozulmaya neden olabilir. Ayrıca, saati şarj ederken bir egzersiz seansı başlatırsanız, şarj etme işlemi sonlanır.

Pil durumu ve bildirimler

Pil durumu simgesi

Saate bakmak için bileğinizi çevirdiğinizde, saat görünümünde IŞIK düğmesine bastığınızda veya menüden saat görünümüne geri döndüğünüzde pil durumu simgesi görüntülenir.

Pil bildirimleri

  • Pilin şarj seviyesi düşük olduğunda saat modunda Pil Düşük. Şarj edin uyarısı görünür. Bu durumda saati şarj etmeniz önerilir.
  • Egzersiz seansının kaydedilebilmesi için yeterli şarj yoksa, Egzersizden önce şarj edin uyarısı görüntülenir.

Egzersiz sırasında düşük pil seviyesi bildirimleri:

  • Pil seviyesi düşük ise Pil düşük uyarısı görüntülenir. Pil şarjı, kalp atış hızı ve GPS verileri ölçülemeyecek kadar azalırsa bu uyarı yinelenir ve kalp atış hızı ölçümü ile GPS özellikleri kapatılır.
  • Pil seviyesi çok düşükse Kayıt sona erdi bildirimi görüntülenir. Saatiniz egzersiz kaydını durdurur ve egzersiz verilerini kaydeder.
  • Ekranda görüntü yoksa pil boştur ve saatiniz uyku moduna girmiştir. Saatinizi şarj edin. Pil tamamen bitmişse ekranda şarj animasyonunun belirmesi biraz zaman alacaktır.

Ekranda görüntü yoksa pil boştur ve saatiniz uyku moduna girmiştir. Saatinizi şarj edin. Pil tamamen bitmişse ekranda şarj animasyonunun belirmesi biraz zaman alacaktır.

Çalışma süresi, saati kullandığınız ortamın sıcaklığı, kullandığınız özellikler/sensörler ve pilin yaşı gibi birçok etkene bağlıdır. Flow uygulamasıyla sık sık eşitleme yapılması da pil ömrünü kısaltır. Çalışma süresi, donma noktasının çok altındaki sıcaklıklarda önemli ölçüde azalır. Saati montunuzun altında kalacak şekilde takmak, cihazın daha sıcak kalmasına ve çalışma süresinin artmasına yardımcı olur.