Buradasınız: Özellikler > Smart Coaching > Kesintisiz Kalp Atış Hızı

Kesintisiz Kalp Atış Hızı

Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliği, kalp atış hızınızı gün boyu ölçer. Bisiklet gibi çok az bilek hareketi gerektiren fiziksel aktiviteler de takip edilebildiğinden, harcadığınız günlük kalori miktarı ve toplam etkinlik durumunuz daha doğru şekilde ölçülür.

Saatinizde Kesintisiz Kalp Atış Hızı

Ayarlar > Genel ayarlar > Kesintisiz HR takibi yolunu izleyerek saatinizdeki Kesintisiz kalp atış hızı özelliğini açabilir, kapatabilir veya yalnızca gece vakti moduna alabilirsiniz. Sadece gece modunu seçerseniz kalp atış hızı izlemeyi yatağa girebileceğiniz en erken zamanda başlayacak şekilde ayarlayın.

Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır. Saatinizde Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini açık tuttuğunuzda pil daha hızlı tükenir. Nightly Recharge'ın çalışabilmesi için kesintisiz kalp atış hızı takibinin etkin halde olması gerekir. Hem pil kullanımını azaltmak hem de Nightly Recharge'ı kullanmak isterseniz sürekli kalp atış hızı izleme özelliğini sadece gece çalışacak şekilde ayarlayın.

Saat görünümünde YUKARI ve AŞAĞI düğmelerini kullanarak saatin kalp atış hızı kadranını bulabilirsiniz. Ayrıntılı görünümü açmak için TAMAM düğmesine basın.

Özelliğin etkinleştirilmesi halinde saat, kalp atış hızınızı sürekli ölçer ve Kalp atış hızı saat kadranında görüntülenir. Ayrıntılar açıldığında ise gün içindeki en yüksek ve en düşük kalp atış hızı değerlerinize göz atabilir, önceki gece ölçülen en düşük kalp atış hızınızı görebilirsiniz.

Saat, kalp atış hızınızı 5 dakikalık aralıklarla izler ve verileri, daha sonra Flow uygulaması veya web hizmetinde incelenebilmesi için kaydeder. Saat kalp atış hızınızın yükseldiğini algılarsa kalp atış hızınızı kesintisiz bir şekilde kaydetmeye başlar. Yaptığınız bilek hareketlerinizle de (ör. en az bir dakika boyunca yeterince hızlı bir tempoda yürüdüğünüzde) kesintisiz kayıt başlatılabilir. Etkinlik seviyeniz belirli bir düzeyin altına düştüğünde kalp atış hızınızın kesintisiz kaydı otomatik olarak durur. Saatiniz kolunuzun hareket etmediğini veya kalp atış hızınızın yükselmediğini tespit ettiğinde kalp atış hızınızı 5 dakikada bir izleyerek gün içindeki en düşük değerinizi bulur.

Bazen gün içinde cihazınızda karşılaştığınız kalp atış hızı değeri, saatinizin size kesintisiz kalp atış hızı özetinizde günün en yüksek veya en düşük değeri olarak gösterdiği değerden daha yüksek veya daha düşük olabilir. Bunun nedeni gördüğünüz değerin izleme aralığının dışında olması olabilir.

Kesintisiz kalp atış hızı özelliği etkinse ve saatin arkasındaki sensör cildinize temas ediyorsa, saatinizin arkasındaki LED'ler her zaman yanar. Kalp atış hızınızın bileğinizden doğru şekilde takip edilmesi için saatinizi nasıl takmanız gerektiğini belirten talimatları görmek üzere Bilekten kalp atış hızı ölçümü bölümüne bakın.

Polar Flow web hizmeti veya mobil uygulamasından Kesintisiz kalp atış hızı takibi verilerini daha uzun dönemli ve daha detaylı biçimde takip edebilirsiniz. Bu ayrıntılı kılavuzdan Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.