Buradasınız: Özellikler > Smart Coaching > Polar Koşu Programı

Polar Koşu Programı

Polar Koşu programı, doğru şekilde egzersiz aşırı egzersizden kaçınmanızı sağlamak için tasarlanmış ve kondisyon düzeyiniz temel alınarak kişiselleştirilmiş bir programdır. Akıllı bir programdır, gelişiminize uyum sağlar ve egzersizinizi biraz azaltmanın veya biraz yükseltmenin iyi olabileceği durumlarda bunu size bildirir. Her program, kişisel özellikleriniz, egzersiz geçmişiniz ve hazırlık süreniz hesaba katılarak etkinliğinize uygun şekilde ayarlanır. Program ücretsizdir. www.polar.com/flow adresine giderek Polar Flow web hizmetinden programı edinebilirsiniz.

5K, 10K, yarı maraton ve maraton etkinlikleri için programlar mevcuttur. Her programın üç aşaması vardır: Temel oluşturma, Artırma ve Azaltma. Aşamalar, performansınızı kademe kademe geliştirmek ve yarış gününde hazır olmanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Koşu egzersizi seansları beş türe ayrılır: hafif koşu, orta koşu, uzun koşu, tempolu koşu ve aralıklı koşu. En iyi sonuçlar için tüm egzersiz seanslarında ısınma, çalışma ve soğuma aşamaları bulunur. Ek olarak, gelişiminizi desteklemek için güç, ana ve hareketlilik egzersizleri yapmayı seçebilirsiniz. Her egzersiz haftası iki ila beş koşu seansından oluşur ve haftalık toplam koşu egzersizi seansı, kondisyon düzeyinize bağlı olarak bir ila yedi saat arasında değişir. Program için minimum süre 9 hafta, maksimum süre ise 20 aydır.

Bu ayrıntılı kılavuzdan Polar Koşu Programı hakkında daha fazla bilgi edinin. Alternatif olarak Koşu Programını kullanmaya başlama hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Polar Koşu Programının oluşturulması

 1. www.polar.com/flow adresine giderek Flow web hizmetinde oturum açın.
 2. Sekmeden Programlar'ı seçin.
 3. Etkinliğinizi seçin, bir ad verin, etkinlik tarihini ve programa başlamak istediğiniz zamanı ayarlayın.
 4. Fiziksel etkinlik düzeyi sorularını yanıtlayın.*
 5. Programdaki destekleyici egzersizleri eklemek isteyip istemediğinizi seçin.
 6. Fiziksel etkinlik hazırlık formunu okuyup doldurun.
 7. Programınızı gözden geçirin ve gerekli olması durumunda ayarları değiştirin.
 8. Bunları tamamladığınızda Programı başlat'ı seçin.

*Dört haftalık egzersiz geçmişi bulunuyorsa, bu alanlar önceden doldurulur.

Koşu hedefinin başlatılması

Seans başlatmadan önce egzersiz seansı hedefinizi cihazınızla eşitlediğinizden emin olun. Egzersiz seansları cihazınıza egzersiz hedefleri olarak eşitlenmiştir.

İlgili gün için programlanmış egzersiz hedefini başlatmak için:

 1. Saat görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutarak egzersiz öncesi moduna girin.
 2. O gün için programladığınız egzersiz hedefini başlatmanız istenir.

 3. Hedef bilgilerini görüntülemek için TAMAM düğmesine basın.
 4. TAMAM düğmesine basarak egzersiz öncesi moduna dönün ve kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.
 5. Saatiniz tüm sinyalleri bulduğunda TAMAM düğmesine basın. Kayıt başladı mesajı görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

İlerleme durumunuzu takip edebilirsiniz

Cihazınızdaki egzersiz sonuçlarınızı, USB kablosu veya Flow uygulaması aracılığıyla Flow web hizmetiyle eşitleyin. İlerlemenizi Programlar sekmesinden izleyin. Mevcut programınız ile ilgili genel bilgileri ve ne şekilde ilerlediğinizi görürsünüz.