Buradasınız: Özellikler > GPS

GPS

Saatinizde çeşitli açık hava sporları için doğru hız, mesafe ve yükseklik ölçümü sağlayan, egzersiz seansından sonra Flow uygulamasında ve web hizmetinde rotanızı harita üzerinde görmenize olanak tanıyan dahili GPS özelliği yer alır.

Saatiniz, hızlı bir uydu bağlantısı sağlamak için Destekli GPS (A-GPS) hizmetini kullanır. A-GPS verileri, GPS uydularının tahmini konumlarını saatinize bildirir. Böylece saatiniz uyduları nerede arayacağını bilir ve zorlu sinyal koşullarında bile saniyeler içinde uydulardan sinyalleri alabilir.

A-GPS verileri her gün güncellenir. Saatinizi FlowSync yazılımı veya Polar Flow uygulamasından Flow web hizmeti ile eşleştirdiğinizde en güncel A-GPS veri dosyası saatinize indirilir. Telefonunuz Bluetooth kapsama alanı içindeyse ve Polar Flow uygulaması en azından arka planda çalışıyorsa A-GPS verileri günde bir kez otomatik olarak saatinize indirilir.

A-GPS son geçerlilik tarihi

A-GPS veri dosyası 14 güne kadar geçerlidir. Konumlandırma doğruluğu ilk üç günde göreceli olarak yüksektir ve kalan günlerde giderek azalır. Düzenli güncellemeler yüksek bir konumlandırma doğruluğu seviyesi sağlar.

Mevcut A-GPS veri dosyası için son kullanım tarihini saatinizden kontrol edebilirsiniz. Ayarlar > Genel ayarlar > Ürününüz hakkında > A-GPS son kullanım tarihi adımlarını izleyin. Veri dosyasının son kullanım tarihi geçmişse, FlowSync yazılımı veya Flow uygulaması aracılığı ile saatinizi Flow web hizmeti ile eşitleyerek A-GPS verilerini güncelleyin.

A-GPS veri dosyasının son kullanım tarihi geçtiğinde, mevcut konumunuzun belirlenmesi için daha fazla süre gerekebilir.

GPS özellikleri

Saatinizde aşağıdaki GPS özellikleri bulunur:

  • Mesafe: Egzersiz seansı sırasında ve sonrasında doğru mesafe.
  • Hız/Tempo: Egzersiz seansı sırasında ve sonrasında doğru hız/tempo bilgileri.
  • Rakım, tırmanış ve iniş: Gerçek zamanlı rakım ölçümünün yanı sıra çıkılan ve inilen metre/ft.
  • Running index: Running Index, koşu sırasında ölçülen kalp atış hızı ve hız verilerine dayalıdır. Koşu verimliliği ve aerobik kondisyonu ile ilgili performans düzeyleriniz hakkında bilgi sağlar.

En iyi GPS performansı için saati, ekranı yukarı bakacak şekilde bileğinize takın. Saatteki GPS anteninin konumu nedeniyle ekran bileğinizin altında olacak şekilde takmanız önerilmemektedir. Bisikletin gidonuna takarak kullanacağınızda ekranın yukarı dönük olmasına dikkat edin.