Buradasınız: Egzersiz > Hızlı Menü

Hızlı menü

Hızlı menüye; egzersiz öncesi modunda IŞIK tuşuyla, bir seans esnasında seansı duraklatarak ve birden fazla spor seansı aktifken geçiş modu esnasında erişebilirsiniz.

Hızlı menüde gösterilen seçenekler seçtiğiniz spora ve GPS kullanıp kullanmadığınıza göre değişir.

 

Arka plan ışığı:

Arka plan ışığı sürekli açık özelliğini Açık veya Kapalı olarak ayarlayın. Sürekli açık seçiliyse saat ekranınız egzersiz seansı boyunca açık kalır. Egzersiz seansınızı tamamladığınızda arka plan ışığı ayarı varsayılan olarak yeniden Kapalı durumuna geçer. Lütfen sürekli açık ayarının pilinizi daha hızlı tüketeceğini unutmayın.

  Önerilerimiz:

Önerilerimiz'de günlük FitSpark egzersiz önerilerimizi bulabilirsiniz.

 

Havuz uzunluğu:

Yüzme/Havuzda yüzme profillerini kullanırken doğru havuz uzunluğunu seçmeniz oldukça önemlidir. Havuz uzunluğu ayarı tempo, mesafe ve kulaç hesaplamalarının yanı sıra SWOLF puanınızı da etkiler. Gerektiğinde Havuz uzunluğu ayarına erişip önceden belirlenmiş havuz uzunluğunu değiştirmek için TAMAM tuşuna basın. Havuz uzunluğu için varsayılan uzunluklar 25 metre, 50 metre ve 25 yardadır ancak bu değeri manuel olarak değiştirip istediğiniz değeri girebilirsiniz. Seçilebilecek minimum uzunluk 20 metre/yardadır.

Havuz Uzunluğu ayarını sadece egzersiz öncesi modundaki hızlı menüden yapabilirsiniz.

  Güç sensörünün kalibre edilmesi:

Bisiklet egzersizi spor profillerinden birini seçin ve aynakolları döndürerek vericileri etkinleştirin. Ardından hızlı menüden Güç sensörünü kalibre et seçeneğini belirleyin ve ekrandaki talimatları izleyerek sensörünüzü kalibre edin. Güç sensörünüze özel kalibrasyon talimatlarını görmek için üretici talimatlarına bakın.

Bu seçenek yalnızca saatinizle bir güç sensörünü eşleştirmeniz durumunda görüntülenir.

  Adım sensörünü kalibre etme:

Hızlı menü üzerinden adım sensörünüzü manuel olarak kalibre etmenin iki yolu vardır. Koşu spor profillerinden birini seçin, ardından Adım sensörünü kalibre et > Koşuya göre kalibre et veya Kalibrasyon faktörü seçeneğini belirleyin.

  • Koşuya göre kalibre et: Egzersiz seansını başlatın ve bildiğiniz bir mesafeyi koşun. Mesafe 400 metreden uzun olmalıdır. Mesafeyi koştuğunuzda tur atmak için TAMAM düğmesine basın. Koştuğunuz gerçek mesafeyi seçin ve TAMAM düğmesine basın. Kalibrasyon faktörü güncellenmiştir.
    Lütfen aralık zamanlayıcısının kalibrasyon sırasında kullanılamayacağını unutmayın. Aralık zamanlayıcısını açık olarak ayarlarsanız saat manuel adım sensörü kalibrasyonunu etkinleştirmek için bu özelliği kapatmanızı isteyecektir. Kalibrasyon sonrasında zamanlayıcıyı duraklatma modu hızlı menüsünden açabilirsiniz.
  • Kalibrasyon faktörü: Doğru mesafeyi veren faktörü biliyorsanız kalibrasyon faktörünü manuel olarak ayarlayın.

Adım sensörünün manuel veya otomatik kalibrasyonu ile ilgili ayrıntılı talimatlar için Vantage V/Vantage M ile Polar adım sensörü kalibrasyonu bölümüne bakın.

Bu seçenek yalnızca saatinizle bir adım sensörünü eşleştirmeniz durumunda görüntülenir.

  Favoriler:

Favoriler bölümünde Flow web hizmetinde favori olarak kaydettiğiniz egzersiz hedeflerini bulabilir ve bu egzersiz hedeflerini saatinize eşitleyebilirsiniz. Yapmak istediğiniz favori egzersiz hedefinizi seçin. Siz seçiminizi yaptıktan sonra saat egzersiz öncesi moduna döner ve bu modda egzersiz seansını başlatabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Favoriler bölümünü inceleyin.

  Yarış temposu:

Yarış Temposu özelliği temponuzu sabit tutmanıza ve belirlenmiş bir mesafe için hedef sürenizi başarmanıza yardımcı olur. Örneğin 10.000 metrelik bir mesafe için 45 dakika hedef süre belirleyin ve önceden belirlenmiş hedefinize karşılık ne kadar önde ya da geride olduğunuzu takip edin. Bununla birlikte hedefinizi başarmak için temponuzu/hızınızı hangi seviyede korumanız gerektiğini kontrol edebilirsiniz.

Yarış Temposu Vantage'ınızda ayarlanabilir. Mesafe ve hedef süreyi belirleyin; artık hazırsınız. Bununla birlikte Flow web hizmetinde ya da uygulamasında bir Yarış Temposu hedefi belirleyebilir ve saatinize eşitleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Yarış Temposu'na bakın.

 

Aralık zamanlayıcısı:

Aralıklı egzersiz seanslarınızda çalışma ve dinlenme aşamalarını tam olarak zamanlamak için süre ve/veya mesafe esaslı aralık zamanlayıcılar ayarlayabilirsiniz.

Egzersiz seansınızın egzersiz görünümlerine aralık zamanlayıcı eklemek için Bu seansın zamanlayıcısı > Açık seçeneklerini belirleyin. Hızlı menüye dönüp Aralık zamanlayıcısı > Aralık zamanlayıcı ayarla seçeneklerini belirleyerek önceden ayarlanmış bir zamanlayıcı kullanabilir veya hızlı menüye dönerek yeni bir zamanlayıcı oluşturabilirsiniz:

  1. Süreye dayalı veya Mesafeye dayalı öğesini seçin: Süreye dayalı: Zamanlayıcı için dakika ve saniye değerlerini girin ve TAMAM düğmesine basın. Mesafeye dayalı: Zamanlayıcı için mesafeyi ayarlayın ve TAMAM düğmesine basın. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak ister misiniz? yazısı görüntülenir. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak için TAMAM düğmesine basın.
  2. Bu işlemler tamamlandığında saat egzersiz öncesi moduna döner ve bu modda egzersiz seansını başlatabilirsiniz. Egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da çalışmaya başlar.

Daha fazla bilgi için Egzersiz Yaparken bölümüne bakın.

  Geri sayım zamanlayıcısı:

Egzersiz seansınızın egzersiz görünümlerine geri sayım zamanlayıcısı eklemek için Bu seansın zamanlayıcısı > Açık seçeneklerini belirleyin. Hızlı menüye dönüp Geri sayım zamanlayıcısı > Zamanlayıcıyı ayarla seçeneklerini belirleyerek önceden ayarlanmış bir zamanlayıcı kullanabilir veya hızlı menüye dönerek yeni bir zamanlayıcı oluşturabilirsiniz. Geri sayım süresini ayarlayın ve onaylamak için TAMAM düğmesine basın. Bu işlemler tamamlandığında saat egzersiz öncesi moduna döner ve bu modda egzersiz seansını başlatabilirsiniz. Egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da çalışmaya başlar.

Daha fazla bilgi için Egzersiz Yaparken bölümünü inceleyin.

  Başlangıca geri dön:

Başlangıca geri dön özelliği, egzersiz seansınızın başlangıç noktasına geri dönmeniz için size yol gösterir. Başlangıca geri dön görünümünü mevcut egzersiz seansınızın egzersiz görünümlerine eklemek için Başlangıca geri dön seçeneğini açık duruma getirin ve TAMAM'a basın.

Daha fazla bilgi için Başlangıca geri dön bölümünü inceleyin.

Başlangıca geri dön özelliği yalnızca spor profili için GPS açık olarak ayarlanmışsa kullanılabilir.

Egzersiz seansınız için bir egzersiz hedefi seçmek istediğinizde Favoriler seçeneği hızlı menüde üstü çizili olarak görüntülenir. Bunun sebebi egzersiz seansınız için sadece tek hedef seçebiliyor olmanızdır. Hedefinizi değiştirmek için üstü çizili seçeneği belirleyin. Hedefinizi değiştirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Başka bir hedef seçmek için TAMAM tuşuna basarak onaylayın.