Buradasınız: Başlarken > Saatinizin kurulumu

Saatinizin kurulumu

Saatinizi etkinleştirip şarj etmek için kutudaki kabloyu kullanarak saatinizi bir USB bağlantı noktasına veya USB şarj cihazına bağlayın. Kablo manyetik olarak yerine oturur. Kablodaki çıkıntıyı saatinizdeki yuvayla (kırmızıyla işaretlenmiş olan) hizalamanız yeterlidir. Ekranda şarj animasyonunun görünmesinin biraz zaman alabileceğini unutmayın. Saatinizi kullanmaya başlamadan önce pilini şarj etmenizi öneririz. Pilin şarj edilmesi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Pil bölümüne bakın. Alternatif olarak saatinizi TAMAM düğmesini 4 saniye boyunca basılı tutarak etkinleştirebilirsiniz.

YA DA

 

Saatinizin kurulumunu yapmak için dilinizi ve tercih ettiğiniz kurulum yöntemini seçin. Saatiniz size kurulum için üç seçenek sunar: YUKARI/AŞAĞI düğmeleriyle size en uygun seçeneği bulun ve TAMAM düğmesine basarak seçiminizi doğrulayın.

A. Akıllı telefonunuzdan: USB bağlantı noktası olan bir bilgisayara erişiminiz yoksa mobil cihazla kurulum yöntemi daha kolaydır ancak daha fazla zaman alabilir. Bu yöntem için internet bağlantısı gerekir.

B. Bilgisayarınızdan: Bilgisayar üzerinden kablolu kurulum daha hızlıdır ve kurulum sırasında saatinizi şarj edebilirsiniz. Bu işlem için kullanabileceğiniz bir bilgisayarınız olmalıdır. Bu yöntem için internet bağlantısı gerekir.

A ve B seçenekleri önerilir. Doğru egzersiz verileri için gerekli tüm fiziksel bilgileri tek seferde girebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir dili seçebilir ve saatiniz için en son cihaz yazılımını edinebilirsiniz.

C. Saatinizden: Uyumlu bir mobil cihazınız bulunmuyorsa ve internet bağlantısı bulunan bir bilgisayara o an erişemiyorsanız, kuruluma saatinizden başlayabilirsiniz. Saatten kurulum yapılırken saatinizin henüz Polar Flow web hizmetine bağlanmadığını unutmayın. Saatinizin cihaz yazılımı güncellemelerini sadece Polar Flow üzerinden edinebilirsiniz. Saatinizden ve Polar'ın benzersiz özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için daha sonra A veya B seçeneğindeki adımları izleyerek Polar Flow web hizmetinden veya Polar Flow mobil uygulamasından ayarları yapmanız gerekir.

A Seçeneği: Mobil cihaz ve Polar Flow uygulamasıyla kurulum yapma

Eşleştirmeyi mobil cihazınızın Bluetooth ayarlarından DEĞİL, Flow Uygulamasından yapmanız gerektiğini unutmayın.

 1. Mobil cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun ve Bluetooth'u açın.
 2. Polar Flow uygulamasını App Store veya Google Play'den cihazınıza indirin.
 3. Flow uygulamasını mobil cihazınızda açın.
 4. Flow uygulaması, yakınında tuttuğunuzda saatinizi tanır ve eşleştirmeyi başlatmak isteyip istemediğinizi sorar. Başlat düğmesine dokunun.
 5. Bluetooth Eşleştirme İsteğini onaylama mesajı mobil cihazınızda görüntülendiğinde mobil cihazınızda görüntülenen kodun saatinizde görüntülenen kodla aynı olup olmadığını kontrol edin.
 6. Mobil cihazınızda Bluetooth eşleştirme isteğini kabul edin.
 7. TAMAM düğmesine basarak saatinizdeki pin kodunu onaylayın.
 8. Eşleştirme tamamlandığında Eşleştirme tamam gösterilir.
 9. Polar hesabınızla oturum açın veya yeni bir hesap oluşturun. Uygulamada oturum açma ve kurulum işlemlerinizde size rehberlik edeceğiz.

Ayarları seçtikten sonra Kaydet ve senkronize et seçeneğine dokunduğunuzda ayarlarınız saatinize senkronize edilir.

Cihaz yazılımınızı güncellemeniz istenirse güncellemenin sorunsuz biçimde gerçekleştirilmesi için lütfen saatinizi güç kaynağına taktıktan sonra güncellemeyi kabul edin.

B Seçeneği: Bilgisayarınızla kurulum yapma

 1. flow.polar.com/start adresine gidin ve Polar FlowSync veri aktarım yazılımını indirip bilgisayarınıza kurun.
 2. Polar hesabınızla oturum açın veya yeni bir hesap oluşturun. Kutudaki kabloyu kullanarak saatinizi bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takın. Polar Flow web hizmetinde oturum açma ve kurulum işlemlerinizde size rehberlik edeceğiz.

C Seçeneği: Saatten kurulum yapma

YUKARI/AŞAĞI düğmeleriyle değerleri ayarlayın ve seçimlerinizi TAMAM düğmesiyle onaylayın. Herhangi bir noktada geri dönmek ve bir ayarı değiştirmek isterseniz değiştirmek istediğiniz ayara gelene kadar GERİ düğmesine basın.

Saatten kurulum yapılırken saatiniz henüz Polar Flow web hizmetine bağlanmış değildir. Saatinizin cihaz yazılımı güncellemelerini sadece Polar Flow üzerinden edinebilirsiniz. Saatinizden ve Polar'ın benzersiz Smart Coaching özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için daha sonra A veya B seçeneğindeki adımları izleyerek Polar Flow web hizmetinden veya Flow mobil uygulamasından ayarları yapmanız gerekir.