Buradasınız: Polar Flow > Flow'daki Spor Profilleri

Polar Flow'daki spor profilleri

Saatinizde varsayılan olarak 14 spor profili bulunur. Polar Flow uygulamasında veya web hizmetinde, spor listenize yeni spor profilleri ekleyebilir ve ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Saatinizde en fazla 20 spor profili bulunabilir. Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde 20'den fazla spor profiliniz varsa eşitleme işlemi sırasında, listedeki ilk 20 profil saatinize aktarılır.

Spor profillerinizi sırasını, sürükleyip bırakarak değiştirebilirsiniz. Taşımak istediğiniz sporu seçin ve listede yerleştirmek istediğiniz yere sürükleyin.

 

Spor profilinin eklenmesi

Polar Flow mobil uygulamasında:

 1. Spor profilleri bölümüne gidin.
 2. Sağ üst köşedeki artı işaretine dokunun.
 3. Listeden bir spor seçin. Android uygulamasında Bitti seçeneğine dokunun. Seçtiğiniz spor, spor profili listenize eklenir.

 

Polar Flow web hizmetinde:

 1. Sağ üst köşedeki adınıza/profil fotoğrafınıza tıklayın.
 2. Spor Profilleri'ni seçin.
 3. Spor profili ekle'ye tıklayın ve listeden istediğiniz sporu seçin.
 4. Seçtiğiniz spor listeye eklenir.

Kendiniz yeni sporlar oluşturamazsınız. Her sporun, kalori hesaplaması, egzersiz yükü ve dinlenme gibi özellikleri etkileyen belirli varsayılan ayarları ve değerleri bulunduğundan, spor listesi Polar tarafından kontrol edilir.

Spor profilinin düzenlenmesi

Polar Flow mobil uygulamasında:

 1. Spor profilleri bölümüne gidin.
 2. Spor seçerek Ayarları değiştir öğesine dokunun.
 3. İşlemi tamamladığınızda Bitti seçeneğine dokunun. Ayarları saatinizle eşitlemeyi unutmayın.

 

Flow web hizmetinde:

 1. Sağ üst köşedeki adınıza/profil fotoğrafınıza tıklayın.
 2. Spor Profilleri'ni seçin.
 3. Düzenlemek istediğiniz sporun altındaki Düzenle seçeneğine tıklayın.

Her spor profilinde aşağıdaki bilgileri düzenleyebilirsiniz:

Temel bilgiler

 • Otomatik tur (Süre veya mesafeye göre ayarlanabilir veya kapatılabilir)

Kalp Atış Hızı

 • Kalp atış hızı görünümü (Dakikadaki atış sayısı veya maksimumun %'si)
 • Kalp atış hızı diğer cihazlara görünür (Bu, spor salonu ekipmanları gibi Bluetooth Smart kablosuz teknolojisi kullanan uyumlu cihazların kalp atış hızınızı tespit edebileceği anlamına gelir. Kalp atış hızınızı Polar Club sisteminde yayınlamak için saatinizi Polar Club dersleri sırasında da kullanabilirsiniz.)
 • Kalp atış hızı bölgesi ayarları (Egzersiz zorluk derecelerini kolayca seçebilir ve izleyebilirsiniz. Varsayılan öğesini seçerseniz kalp atış hızı limitlerini değiştiremezsiniz. Serbest öğesini seçerseniz bütün limitleri değiştirebilirsiniz. Varsayılan kalp atış hızı bölgesi limitleri maksimum kalp atış hızınıza göre hesaplanır.)

Hız/Tempo ayarları

 • Hız/Tempo görünümü (Hız için km/sa ya da mph seçeneğini veya tempo için dk/km ya da dk/mi seçeneğini belirleyin)
 • Hız/tempo bölgesi ayarları (Hız/tempo bölgeleri sayesinde, seçiminize bağlı olarak hızınızı veya temponuzu kolayca seçip görüntüleyebilirsiniz. Varsayılan bölgeler, nispeten yüksek kondisyon düzeyine sahip bir kullanıcının hız/tempo bölgelerine örnektir. Varsayılan öğesini seçerseniz limitleri değiştiremezsiniz. Serbest öğesini seçerseniz bütün limitleri değiştirebilirsiniz.)

Egzersiz görünümleri

Seanslar sırasında egzersiz görünümlerinde hangi bilgilerin gösterileceğini seçin. Her spor profili için toplamda sekiz farklı egzersiz görünümünüz bulunabilir. Her egzersiz görünümünde en fazla dört farklı veri alanı bulunabilir.

Düzenlemek için, var olan bir görünümün üzerindeki kalem simgesine veya Yeni görünüm ekle'ye tıklayın.

Hareketler ve geri bildirim

 • Titreşimli geri bildirim (Titreşimi açık veya kapalı olarak ayarlayabilirsiniz)

GPS ve yükseklik

 • Otomatik duraklatma: Egzersiz sırasında Otomatik duraklatma özelliğini kullanmak için GPS'i Yüksek doğruluk olarak ayarlamanız veya Polar adım sensörü kullanmanız gerekir. Durduğunuzda seansınız otomatik olarak duraklatılır ve başladığınızda otomatik olarak devam eder.
 • GPS kayıt sıklığını seçin (Kapalı olarak veya GPS kaydının açık olduğu anlamına gelecek şekilde Yüksek hassasiyete ayarlanabilir)

Spor profili ayarlarını tamamladıktan sonra KAYDET'e tıklayın. Ayarları saatinizle eşitlemeyi unutmayın.

Lütfen unutmayın: Bazı iç mekan sporlarında, grup sporlarında ve takım sporlarında HR diğer cihazlara görünür ayarı varsayılan olarak etkinleştirilmiştir. Bu, spor salonu ekipmanları gibi Bluetooth Smart kablosuz teknolojisi kullanan cihazların kalp atış hızınızı tespit edebileceği anlamına gelir. Polar Spor profilleri listesinden Bluetooth yayını varsayılan olarak etkinleştirilmiş spor profillerini kontrol edebilirsiniz. Spor profili ayarlarından Bluetooth yayınını etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.