Buradasınız: Özellikler > Hız Bölgeleri

Hız Bölgeleri

Hız/tempo alanları ile egzersiz seansınız süresince hızınızı ve temponuzu kolayca takip edebilir ve hedeflediğiniz egzersiz etkisine ulaşmak üzere hızınızı/temponuzu ayarlayabilirsiniz. Bu alanları seanslarınız esnasında egzersiz seanslarınızın verimliliğini yönlendirmek üzere kullanabilir ve bunlar sayesinde en iyi etkileri elde etmek için egzersizinizi farklı egzersiz yoğunluklarında sıralayabilirsiniz.

Hız bölgesi ayarları

Hız bölgesi ayarları Flow web hizmetinden ayarlanabilir. Beş farklı alan bulunur. Bu alanları manuel olarak ayarlayabilir veya varsayılan ayarları kullanabilirsiniz. Her sporun kendine özgü alanları bulunur, böylece ayarları her spora uyum sağlayacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu alanlar koşu sporlarında (koşu içeren takım sporları da dahil), bisiklet sporlarında, kürek ve kano sporunda kullanılabilir.

Varsayılan

Varsayılan öğesini seçerseniz limitleri değiştiremezsiniz. Varsayılan bölgeler, nispeten yüksek kondisyon düzeyine sahip bir kullanıcının hız/tempo bölgelerine örnektir.

Serbest

Serbest öğesini seçerseniz bütün limitleri değiştirebilirsiniz. Örneğin, anaerobik ve aerobik eşikler veya üst ve alt laktat eşikleri gibi gerçek eşiklerinizi test ettiyseniz, bireysel eşik hızınıza ve temponuza bağlı olarak ortaya çıkan alanlara göre egzersiz yapabilirsiniz. Anaerobik eşik hızınızı ve temponuzu 5. alanın minimum değerine ayarlamanızı öneririz. Aerobik eşiği kullanırsanız da 3. alanın minimum değerine ayarlayın.

Hız bölgeleri ile egzersiz hedefi

Hız/tempo alanlarını temel alarak egzersiz hedefleri oluşturabilirsiniz. Hedefleri FlowSync aracılığıyla eşitledikten sonra egzersiziniz boyunca egzersiz cihazınızdan yönlendirmeler alacaksınız.

Egzersiz yaparken

Egzersiz boyunca istediğiniz anda hangi alanda olduğunuzu ve her alanda ne kadar zaman harcadığınızı görüntüleyebilirsiniz.

Egzersiz sonrası

Saatinizdeki egzersiz özetinde her hız bölgesinde harcadığınız zamanın özetini göreceksiniz. Eşitleme sonrası ayrıntılı görsel hız bölgesi bilgisi Flow web hizmetinden görüntülenebilir.