Buradasınız: Egzersiz > Egzersiz seansı başlatma

Egzersiz seansı başlatma

 1. Saatinizi takın ve bilekliği sıkın.
 2. Egzersiz öncesi moduna girmek için saat görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutarak veya GERİ düğmesine basarak ana menüye girin ve Egzersizi başlat seçeneğini belirleyin.

  Egzersiz öncesi modunda hızlı menüye IŞIK düğmesine basarak erişebilirsiniz. Hızlı menüde gösterilen seçenekler seçtiğiniz spora ve GPS kullanıp kullanmadığınıza göre değişir.

  Örneğin, gerçekleştirmek istediğiniz bir egzersiz hedefini favorileriniz arasına ekleyebilir ve egzersiz görünümlerinize zamanlayıcı ekleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Hızlı menü bölümünü inceleyin.

  Siz seçiminizi yaptıktan sonra saat egzersiz öncesi moduna dönecektir.

 3. Tercih ettiğiniz spora göz atın.
 4. Egzersiz verilerinizin doğru olabilmesi için saatiniz kalp atış hızınızı ve GPS uydu sinyallerini (yaptığınız sporda kullanılıyorsa) bulana kadar egzersiz öncesi modunda kalın. GPS uydu sinyallerini yakalamak için açık havaya çıkın ve uzun binalarla ağaçlardan uzak durun. Saatinizi ekranı yukarı bakacak şekilde sabit tutun ve GPS sinyali araması sürecinde saatinize dokunmayın.

  Saatinizi isteğe bağlı bir Bluetooth sensörüyle eşleştirdiyseniz saatiniz otomatik olarak sensör sinyalini de aramaya başlayacaktır.

  GPS simgesinin etrafındaki daire, GPS'in hazır olma durumunu gösterir. Saatiniz size titreşimli bir bildirim gönderir.

  Kalp atış hızınız görüntüleniyorsa saat kalp atış hızınızı bulmuş demektir.

  Saatinizle eşleştirilmiş bir Polar kalp atış hızı sensörü takıyorsanız saatiniz egzersiz seansı sırasında kalp atış hızınızı ölçmek için otomatik olarak bu bağlı sensörü kullanır. Kalp atış hızı sembolünün çevresinde bir mavi daire olması, saatinizin kalp atış hızınızı ölçmek için bağlı sensörü kullandığını belirtir.

 5. Tüm sinyaller bulunduğunda TAMAM düğmesine basarak egzersiz kaydını başlatın.

Egzersiz sırasında saatinizle yapabilecekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Egzersiz Yaparken bölümünü inceleyin.

Planlanmış egzersiz seansı başlatma

Polar Flow uygulamasında veya Polar Flow web hizmetinde egzersizlerinizi planlayıp ayrıntılı egzersiz hedefleri oluşturabilir ve bu hedefleri saatinizle eşitleyebilirsiniz.

İlgili gün için planlanmış egzersiz seansını başlatmak için:

 1. Saat görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutarak egzersiz öncesi moduna girin.
 2. O gün için programladığınız egzersiz hedefini başlatmanız istenir.

 3. Hedef bilgilerini görüntülemek için TAMAM düğmesine basın.
 4. TAMAM düğmesine basarak egzersiz öncesi moduna dönün ve kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.
 5. Saatiniz tüm sinyalleri bulduğunda TAMAM düğmesine basın. Kayıt başladı mesajı görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

Saatiniz, hedefinize ulaşmanız için egzersiz sırasında sizi yönlendirir. Daha fazla bilgi için Egzersiz Yaparken bölümünü inceleyin.

Planlanan egzersiz hedefleriniz FitSpark egzersiz önerilerine de dahil edilir.

Birden Fazla Sporlu Egzersiz Seansı

Birden fazla sporlu egzersiz tek bir egzersiz seansında birden fazla spor yapmanıza ve egzersiz kaydınızı kesintiye uğratmadan sporlar arasında sorunsuzca geçiş yapabilmenize olanak sağlar. Birden fazla sporlu egzersiz seansında sporlar arasındaki geçiş süresiniz kaydedilir. Bu sayede bir spordan diğerine ne kadar zamanda geçtiğinizi görebilirsiniz.

İki farklı birden fazla sporlu egzersiz seansı türü vardır: sabit birden fazla sporlu egzersiz seansı ve serbest birden fazla sporlu egzersiz seansı. Triatlon gibi sabit birden fazla sporlu egzersizlerde (Polar spor listesindeki birden fazla sporlu egzersiz profilleri) sporların sırası sabittir ve sporlar bu sırada yapılmalıdır. Serbest birden fazla sporlu egzersizde ise istediğiniz sporları spor listesinden seçip istediğiniz sırayla yapabilirsiniz. Ayrıca bu egzersizde sporlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Birden fazla sporlu egzersiz seansı başlatmadan önce egzersiz seansında yapacağınız sporların her biri için spor profili belirlediğinizden emin olun. Daha fazla bilgi için Flow'daki spor profilleri bölümünü inceleyin.

 1. GERİ düğmesine basarak ana menüye girin, Egzersizi başlat seçeneğini seçin ve ardından bir spor profiline gidin. Triatlonu, serbest birden fazla sporlu egzersizi veya diğer birden fazla sporlu egzersiz profillerinden birini seçin (Flow web hizmetinden profil ekleyebilirsiniz).
 2. Saatiniz tüm sinyalleri bulduğunda TAMAM düğmesine basın. Kayıt başladı mesajı görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.
 3. Spor değiştirmek için GERİ'ye basarak geçiş moduna gidin.
 4. Sıradaki sporunuzu seçin, TAMAM düğmesine basın (geçiş süreniz gösterilir) ve egzersizinize devam edin.