Buradasınız: Özellikler > Bilekten hız ve mesafe ölçümü

Bilekten hız ve mesafe ölçümü

Saatiniz dahili bir ivmeölçerle bilek hareketlerinizden hızı ve mesafeyi ölçer. Bu özellik, iç mekanda veya GPS sinyallerinin sınırlı olduğu yerlerde koşarken son derece kullanışlıdır. Maksimum doğruluk için cihazı hangi bileğinize taktığınızı ve boyunuzu doğru ayarladığınızdan emin olun. Bilekten hız ve mesafe ölçümü, doğal ve rahat hissettiğiniz bir tempoda koşarken en iyi performansı gösterir.

Saatinizi bileğinizi tamamen saracak ve sallanmayacak şekilde takın. Tutarlı değerler elde etmek için cihazın bileğinizde daima aynı yere takılması gerekir. Cihazı taktığınız kola saat, etkinlik takipçisi veya akıllı telefon kol bandı gibi başka cihazlar takmayın. Ayrıca cihazın takılı olduğu elinizde harita veya akıllı telefon gibi nesneler tutmayın.

Aşağıdaki koşu türü sporlarda bilekten hız ve mesafe ölçümü kullanılabilir: Yürüyüş, Koşu, Yavaş koşu, Yolda koşu, Arazide koşu, Koşu bandında koşu, Pist ve sahada koşu ve Ultra koşu. Egzersiz seansı sırasında hızınızı ve katettiğiniz mesafeyi görmek için koşarken kullandığınız spor profilinin egzersiz görünümüne hız ve mesafeyi eklediğinizden emin olun. Bu işlemi, Polar Flow mobil uygulamasında veya Flow web hizmetinde Spor Profilleri bölümünden yapabilirsiniz.