Nacházíte se tady: Funkce > Uživatelská příručka ke sportovním hodinkám Polar V800 | GPS
 • GPS

  Tréninkový počítač Polar V800 má zabudovanou GPS, která nabízí přesné měření vzdálenosti a rychlosti pro celou řadu venkovních sportů, a po ukončení tréninku vám poskytne náhled vaší trasy na mapě v aplikaci a webové službě Flow.

  GPS v Polaru V800 obsahuje následující funkce:

  • Distance (Vzdálenost): Poskytne vám přesné údaje o vzdálenosti, jak v průběhu tréninku, tak i po něm.
  • Speed/Pace (Rychlost/Tempo): Poskytne vám přesné údaje o rychlosti/tempu, jak v průběhu tréninku, tak i po něm.
  • Race Pace (Závodní tempo): Pomůže vám udržet rovnoměrné tempo a dosáhnout požadovaného času pro danou vzdálenost.
  • Running index (Běžecký index): V Polaru V800 se běžecký index počítá ze srdeční frekvence, rychlosti a nadmořské výšky, naměřených při běhu. Poskytne vám informace o vaší výkonnosti, a to jak o aerobní kondici, tak i efektivitě běhu. Ve sporttesteru V800 tato funkce rovněž rozpozná, zda běžíte do kopce nebo z kopce.
  • Back to start (Zpět na začátek): Tato funkce vás zavede tou nejkratší možnou trasou zpět na výchozí stanoviště a cestou vám ukazuje, jak jste od něj daleko. Nyní si můžete vyzkoušet dobrodružnější trasy a bezpečně je prozkoumat s vědomím, že jste jen na stisk tlačítka od informace, kde leží vaše výchozí stanoviště.
  • Route guidance (Průvodce trasou): Povede vás již dříve zaznamenanými trasami i sdílenými trasami z webové služby Polar Flow.
  • Úsporný režim, dlouhý tréninkGPS nastavena na střední přesnost: Umožňuje prodlužovat výdrž baterie hodinek V800 při dlouhých trénincích. V úsporném režimu se GPS data ukládají v 60sekundových intervalech a v režimu střední přesnosti v 30sekundových intervalech. Delší interval vám poskytne více času záznamu. Když používáte automatický záznam úseku podle polohy v úsporném režimu nebo s GPS nastavenou na střední přesnost, nemůžete použít automatické pozastavení a průvodce trasou. Dále nelze používat Running Index, pokud nemáte krokoměr, a Závodní tempo, pokud nemáte krokoměr nebo snímač rychlosti.

  V úsporném režimu nejsou data z GPS tak přesná, jako v normálním režimu. Úsporný režim doporučujeme používat pouze při dlouhých tréninkových jednotkách, které trvají déle než 10 hodin.

  Používáte-li úsporný režim při jízdě na kole, nebude se zobrazovat aktuální rychlost.

  Při tréninku s krokoměrem Polar Bluetooth® Smart nebo se snímačem rychlosti Polar Bluetooth® Smart s aktivovanou GPS, jsou informace o rychlosti a vzdálenosti shromažďovány z krokoměru nebo snímače rychlosti, nikoliv z GPS. Informace o trase jsou však shromažďovány z GPS.

  Abyste z GPS dostali co nejlepší výkon, noste sporttester V800 na zápěstí displejem vzhůru. Vzhledem k umístění antény na V800 nedoporučujeme, aby dispej byl na spodní straně zápěstí. Pokud ho budete mít uchycený na řídítkách jízdního kola, pak také dbejte na to, aby displej směřoval vzhůru.