Nacházíte se tady: Funkce > Plavání

Plavání

Polar V800 je vodotěsný do hloubky 30 metrů a můžete ho mít u sebe i při plavání. Při plavání používá snímač srdeční frekvence H7 k přenosu dat technologii GymLink, jelikož Bluetooth Smart® ve vodě nefunguje. Vezměte prosím na vědomí, že použitím GPS při plavání může nastat rušení záznamu a nahraná data nemusí být tak přesná, jako při suchozemských disciplínách. GPS může při plavání rušit i funkci technologie GymLink a způsobit tak nepřesnost měření hodnot srdeční frekvence. Proto při měření srdeční frekvence ve vodě doporučujeme GPS vypnout.

Při měření srdeční frekvence ve vodě může dojít k rušení, protože:

  • Síla signálu ECG je individuální a může se měnit podle složení tkáně každého sportovce. K problémům dochází častěji při měření srdeční frekvence ve vodě.
  • Voda v bazénu s obsahem chlóru a mořská voda mají vysokou vodivost. V takovém prostředí může dojít ke zkratu elektrod snímače, takže ECG signál nebude zachycen.
  • Skokem do vody nebo usilovnou prací svalů při závodním plavání může dojít k posunu vysílače do polohy, kde signály ECG nebudou zachyceny.