Buradasınız: Önemli Bilgiler > V650'nin Bakımı

V650'nizin Bakımı

Tüm elektronik cihazlar gibi Polar V650 de özenle kullanılmalıdır. Aşağıdaki öneriler garanti gerekliliklerini sağlamanıza ve bu ürünü uzun yıllar boyunca keyifle kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Polar V650

Egzersiz cihazınızı temiz tutun. Egzersiz cihazının üzerindeki kirleri temizlemek için ıslak bir kağıt havlu kullanın. Su geçirmezlik özelliğini korumak için cihazı basınçlı suyla yıkamayın. Egzersiz cihazını suya daldırmayın. Kesinlikle alkol veya temizlik teli veya kimyasalları gibi aşındırıcı temizlik maddeleri ve malzemeleri kullanmayın.

USB kablosu, cihazın USB bağlantı noktasına zarar vermeden dikkatli şekilde takılmalıdır.

Egzersiz cihazının USB bağlantı noktasını her kullandığınızda, kapak/arka muhafazanın sızdırmazlık yüzeyinde kıl, toz ya da başka pislikler olmadığını kontrol edin. Pislikleri uzaklaştırmak için hafifçe silin. Temizlik için plastik parçalarda çiziklere neden olabilecek keskin aletler ya da araçlar kullanmayın.

Banyo veya yüzme için uygun değildir. Su sıçramasına ve yağmur damlalarına karşı korunur. Egzersiz cihazını suya daldırmayın. Egzersiz cihazının aşırı yağışlı havada kullanımı GPS alımında sinyal karışmasına neden olabilir.

Kalp Atış Hızı Sensörü

Konnektör: Her kullanımdan sonra konnektörü kayıştan çıkarın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. Gerekirse konnektörü hafif sabunlu ılık su ile temizledikten sonra temiz suyla yıkayın. Kesinlikle alkol veya aşındırıcı temizlik maddeleri ve malzemeleri (ör. temizlik teli veya kimyasalları) kullanmayın.

Kayış: Her kullanımdan sonra kayışı suyla yıkayın ve asarak kurutun. Gerekirse kayışı hafif sabunlu ılık su ile temizledikten sonra temiz suyla yıkayın. Kayışın üzerinde kalıntı bırakabileceğinden nemlendirici sabun kullanmayın. Kayışı suda bekletmeyin, kurutma makinesinde kurutmayın, ütülemeyin, kuru temizlemeye vermeyin veya yıkarken beyazlatıcı kullanmayın. Kayışı germeyin veya elektrot bölgelerini bükmeyin.

Kayışın etiketindeki yıkama talimatlarını kontrol edin.

Hız Sensörü Bluetooth® Smart ve Kadans Sensörü Bluetooth® Smart

Sensörleri hafif sabunlu ılık su ile temizleyin ve ardından temiz suyla iyice yıkayın. Su geçirmezlik özelliğini korumak için sensörleri basınçlı suyla yıkamayın. Hız sensörünü ya da kadans sensörünü suya daldırmayın. Kesinlikle alkol veya temizlik teli veya kimyasalları gibi aşındırıcı temizlik maddeleri ve malzemeleri kullanmayın. Sensörleri sert darbelerden koruyun. Sensör üniteleri hasar görebilir.

Saklama

Egzersiz cihazını ve sensörleri, serin ve kuru bir yerde saklayın. Nemli veya hava almayan bir yerde (plastik poşet veya spor çanta) veya iletken maddelerle (ıslak havlu) bir arada bulundurmayın. Egzersiz cihazını arabada veya bisiklete montaj parçası üzerinde uzun süreli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.

V650'nizi şarjlı halde saklamanızı öneririz. Pil, uzun süre saklandığında, yavaş yavaş şarjını kaybeder. Eğer V650'nizi birkaç ay boyunca saklamayı planlıyorsanız, bir kaç ay sonra tekrar şarj etmenizi öneririz. Bu işlem, pil ömrünü uzatacaktır.

Kalp atış hızı sensörünün pil ömrünü en üst düzeye çıkartmak için kayışı ve konnektörü kurutun ve ayrı ayrı saklayın. Kalp atış hızı sensörünü serin ve kuru bir yerde saklayın. Hızlı oksitlenmeyi önlemek için kalp atış hızı sensörünü, spor çantası gibi hava almayan bir malzeme içinde ıslak halde bırakmayın. Kalp atış hızı sensörünü uzun süreli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.

Servis

İki yıllık garanti süresi boyunca yalnızca yetkili bir Polar Servis Merkezi'nde bakım ve onarım yaptırmanızı öneririz. Polar Electro'nun yetki vermediği bir servisin neden olduğu hasarlar veya dolaylı hasarlar garanti kapsamına girmez. Daha fazla bilgi için Sınırlı Uluslararası Polar Garantisi'ne bakın.

İletişim bilgileri ve tüm Polar Servis Merkezi adresleri için www.polar.com/support adresini ve bulunduğunuz ülkeye uyarlanmış olan siteyi ziyaret edin.

Polar Hesabı'nızın kullanıcı adı her zaman için e-posta adresinizdir. Polar ürün kaydı, polarpersonaltrainer.com, Polar tartışma forumu ve Bülten kaydı için aynı kullanıcı adı ve parola geçerlidir.