Buradasınız: Özellikler > Gelişmiş güç metrikleri

Gelişmiş güç metrikleri

V650 1.5.4 üretici yazılımı sürümünde, V650 üzerindeki egzersiz görünümü öğeleri aşağıdaki gelişmiş güç metriklerini içerecek şekilde artırılmıştır: NORMALIZED POWER® (NP®), INTENSITY FACTOR® (IF®) ve TRAINING STRESS SCORE® (TSS®).

  • NORMALIZED POWER (NP), egzersiz zorluğuna dair değerlendirme sunar. Belirli bir egzersiz seansının gerçek fizyolojik gereklilikleri hakkında başarılı ölçümler sağlar.
  • INTENSITY FACTOR (IF), normalleştirilmiş güç değerinin eşik güç değerinize oranıdır. Bu nedenle, eşik güçteki değişiklikleri veya farklılıkları göz önünde bulunduran IF, tek bir sürücünün veya farklı sürücülerin bir egzersiz seansında veya yarışta bağıl zorluk derecelerini karşılaştırmanın geçerli ve kullanışlı bir yoludur.
  • TRAINING STRESS SCORE (TSS), güç verilerinize göre toplam egzersiz yükünü ölçer. Polar egzersiz yükü ve TRAINING STRESS SCORE değerlerinin karşılaştırılamayacağını lütfen unutmayın. Bunlar, iki farklı yaklaşımdır.

V650 ürününüzün egzersiz görünümlerine bu yeni güç metriklerini eklemek için Ayarlar > Spor profilleri bölümüne gidin, düzenlemek istediğiniz profili seçin ve ardından Egzersiz görünümleri öğesini seçin. Egzersiz görünümlerini özelleştirme hakkında daha fazla bilgi için Spor profili ayarları öğesine gidin.

NP, IF ve TSS hakkında daha fazla bilgi için TrainingPeaks blogunu ziyaret edin.

NORMALIZED POWER®, INTENSITY FACTOR® ve TRAINING STRESS SCORE®, TrainingPeaks, LLC'nin ticari markalarıdır ve izin alınarak kullanılır. http://www.trainingpeaks.com adresinden daha fazla bilgi edinin.