Buradasınız: Egzersiz > Bir Egzersiz Seansının Başlatılması

Bir Egzersiz Seansının Başlatılması

Sürüş için profil ve bisiklet seçin

Road biking (Yol bisikleti), Mountain biking (Dağ bisikleti), Indoor cycling (Kapalı mekanda sürüş) veya Other (Diğer) seçeneğini seçmek için PROFILE (Profil) menüsüne gidin. Bike 1, Bike 2, Bike 3 ya da Bike 4 seçeneğini seçin.

Seçtiğiniz profilde GPS özelliğini açtıysanız, V650 otomatik olarak GPS uydu sinyallerini aramaya başlar. Arama sırasında V650'yi ekranı yukarı bakacak şekilde sabit tutun. İşlem ilk seferinde tipik olarak 30-60 saniye sürer. Daha sonra yalnızca birkaç saniye alır. GPS çevresindeki yeşil renkli çemberin sabitlenmesi V650'nin GPS uydu sinyallerini bulduğu anlamına gelir.

Bisiklete bir sensör bağlantısı yaptıysanız, V650 sensörlerden gönderilen sinyalleri aramaya başlar. Sensör göstergesinin çevresindeki yeşil çember arama süresince yanıp söner. V650, sensör göstergesinin etrafındaki yeşil renkli çember sabitlendiğinde kullanıma hazırdır. Sürüşe başlamak ya da rota seçimi ile devam etmek için ön düğmeye basın.

  1. GPS
  2. Kalp atış hızı sensörü
  3. Güç sensörü
  4. Kadans sensörü
  5. Hız sensörü

V650 uyduları bulduktan sonra rakımı kalibre eder. Altitude calibration complete (Rakım kalibrasyonu tamamlandı) bildirimi kalibrasyonun hazır olduğunu belirtir. Rakım verilerinin doğru kalmasını sağlamak için V650'nizi bir tepe veya topoğrafik bir harita gibi güvenilir bir referans mevcut olduğunda veya deniz seviyesindeyken elle kalibre edin. Elle kalibrasyon için yan düğmeye basın ve Calibrate altitude (Rakımı kalibre et) seçeneğini seçin. Ardından geçerli konumunuzun rakımını girin.

Rota Yönlendirmesi ile Bir Egzersiz Seansının Başlatılması

Flow web hizmetinde favorilerinize eklediğiniz ve V650'nize eşitlediğiniz rotaların listesini görmek için ROUTES menüsüne gidin. Bir sonraki egzersiz seansınız için bir rota seçmek için rota adının sol tarafındaki çembere dokunun. Bir rota bloğuna dokunmak rotanın ön izlemesini getirir.

simgesine dokunarak ana görünüme dönün. Seçilen rota ROUTES ızgarasında görüntülenir. Sürüşe başlamak için ön düğmeye basın.

Rota yönlendirmesi ile ilgili daha fazla bilgi ve V650'nize rotalar ekleme konusunda talimatlar için Rota Yönlendirmesi bölümüne bakınız.