Buradasınız: Önemli Bilgiler > Piller

Piller

Polar V650 egzersiz cihazı, bir dahili, şarj edilebilir pile sahiptir. Şarj edilebilir pillerin şarj döngüsü sınırlı sayıdadır. Pili, kapasitesinde önemli bir azalma olmadan 300 kezden fazla şarj edebilir ve boşaltabilirsiniz. Şarj döngüsü sayısı da, kullanıma ve çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir.

Ürünün kullanım ömrünün sonunda Polar, yerel atık uzaklaştırma yönetmeliklerine uygun hareket ederek ve mümkünse atık elektronik cihazlar için ayrılan yerlere atarak atığın çevreye ve insan sağlığına olası etkilerini en aza indirmenizi tavsiye etmektedir. Bu ürünü, ayırma yapılmayan belediye çöpüne atmayın.

Polar H6 kalp atış hızı sensörü kullanıcı tarafından değiştirilebilir bir pil içerir. Pili kendiniz değiştirmek için lütfen Kalp Atış Hızı Sensörü Pilinin Değiştirilmesi bölümündeki talimatları dikkatli biçimde izleyin.

Hız sensörü Bluetooth Smart® ve kadans sensörü Bluetooth Smart® pilleri değiştirilemez. Polar, mekanik dayanıklılığı ve güvenilirliği en üst düzeye çıkarmak için sensörleri tamamen kapalı olarak tasarlamıştır. Sensörlerin içindeki piller uzun ömürlüdür. Yeni bir sensör satın almak için yetkili bir Polar Servis Merkezi veya bayisi ile iletişime geçin.

Pilleri çocuklardan uzak tutun. Yutulursa hemen bir doktorla görüşün. Piller yerel yönetmeliklere uygun olarak doğru şekilde elden çıkarılmalıdır.

Kalp Atış Hızı Sensörü Pilinin Değiştirilmesi

Kalp atış hızı sensörünün pillerini kendiniz değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki talimatları dikkatlice uygulayın:

Pili değiştirirken sızdırmazlık halkasının zarar görmediğinden emin olun. Hasar görmesi durumunda bir yenisiyle değiştirin. Sızdırmazlık halkası/pil setlerini iyi donanımlı Polar bayilerinden ve yetkili Polar Servisleri'nden satın alabilirsiniz. ABD ve Kanada'da yetkili Polar Servis Merkezleri'nden yedek sızdırmazlık halkaları temin edilebilir. ABD'de sızdırmazlık halkası/pil takımları www.shoppolar.com adresinden de satın alınabilir.

Yeni ve tamamen dolu bir pili, metal pens veya cımbız gibi elektriği ileten aletlerle aynı anda her iki yanından tutmaktan kaçının. Bu durum, pilin kısa devre yapmasına ve daha hızlı bitmesine neden olabilir. Kısa devre yapması pile zarar vermez ancak pilin kapasitesini ve ömrünü azaltabilir.

H6

  1. Kayış üzerindeki klipsi kullanarak pil kapağını açın.
  2. Kürdan benzeri uygun boyda küçük sert bir çubuk kullanarak pil kapağından eski pili çıkarın. Metal olmayan bir alet kullanılması önerilir. Pil kapağına zarar vermemeye dikkat edin.
  3. Yeni pili (CR 2025) eksi (-) tarafı yukarıda olacak şekilde kapağın içine yerleştirin.
  4. Pil kapağındaki çıkıntıyı konektördeki yuvayla hizalayın ve pil kapağını yeniden yerine itin. Bir geçme sesi duyarsınız.

H10

  1. Küçük bir yassı başlı araç kullanarak pil kapağını yerinden çıkarın.
  2. Eski pili, pil kapağından çıkarın.
  3. Yeni pili (CR2025) eksi (-) ucu dışarı bakacak şekilde kapağın içine yerleştirin.
  4. Pil kapağındaki çıkıntıyı konnektördeki yuvayla hizalayın ve pil kapağını yeniden yerine itin. Bir geçme sesi duyarsınız.

Yanlış türle değiştirilirse pilin patlama riski bulunmaktadır. Kullanılmış pilleri talimatlara uygun şekilde atın.