Buradasınız: Özellikler > Strava Live Segments®

Strava Live Segments®

Strava Live Segments, bisiklet veya koşu egzersizlerinde zamana karşı yarışmak isteyen kullanıcılar için önceden belirlenmiş yollardır. Segmentler, Strava.com adresinden tanımlanır ve herhangi bir Strava kullanıcısı tarafından oluşturulabilir. Segmentleri kullanarak bitirme sürelerinizi, geçmişteki sürelerinizle veya segmenti tamamlayan diğer Strava kullanıcılarının bitirme süreleriyle karşılaştırabilirsiniz. Tüm segmentlerin herkese açık lider tabloları bulunur. Söz konusu segmenti en kısa sürede tamamlayanlara King/Queen of the Mountain (KOM/QOM) unvanı verilir.

Strava Premium hesabınız varsa Polar V650'nizde Strava Live Segments® özelliğini etkinleştirebilirsiniz. V650 satın alan tüm müşteriler 60 günlük ücretsiz Strava Premium Üyelik hakkı kazanır. Bu teklifin sadece yeni Strava Premium Üyeleri için geçerli olduğunu lütfen unutmayın. Yeni V650 ürünlerini kaydettiklerinde müşterilere Strava Premium üyeliklerini nasıl başlatacaklarına dair talimatları içeren Flow'a hoş geldiniz e-postası gönderilir.

Strava.com'daki Strava Live Segments'i Polar Flow'a aktarın

 1. Polar Flow web hizmetinden VEYA Polar Flow uygulamasından, Strava ve Polar Flow hesaplarınızı bağlayın:

  Polar Flow web hizmeti: Ayarlar > Hesap > Strava > Bağlan

  Polar Flow uygulaması: Genel Ayarlar > Bağlan > Strava (bağlanmak için düğmeyi kaydırın)

 2. Strava.com'da bulunan ve Polar Flow'a aktarmak istediğiniz segmentleri seçin:

  Segment adının yanındaki yıldız simgesine basın.

  Strava Live Segments'ten birkaç segmenti V650'nize hızlıca aktarmak için 3. adımı atlayabilirsiniz. Strava Live Segments'i Polar Flow'dan V650'nize aktarmak için Strava.com'da segmentleri seçip V650'nizle eşitlemeniz yeterlidir.

 3. Strava Live Segments'i Polar Flow'a aktarmak için Polar Flow web hizmetinin Favoriler sayfasındaki Segmentleri güncelle düğmesine tıklayın.

Strava Live Segments'i Polar Flow'dan V650'nize aktarın

FlowSync yazılımını kullanarak USB kablosu aracılığıyla veya Polar Flow uygulamasını kullanarak Bluetooth üzerinden kablosuz olarak V650'niz ile Polar Flow web hizmeti arasında verileri eşitleyin. Eşitleme sırasında Strava.com'dan içe aktardığınız Strava Live Segments dahil ilk 20 favoriniz V650'nize aktarılır.

V650'nizde aynı anda en fazla 20 favori bulunabilir. Flow web hizmetinde 20'den fazla favoriniz varsa eşitleme sırasında listedeki ilk 20 favori V650'nize aktarılır. V650'nize aktarmak istediğiniz segment ilk 20 favori arasında değilse favorilerinizin sırasını sürükleyip bırakarak değiştirebilirsiniz.

Polar V650'nizde Strava Live Segments® özelliğini etkinleştirin

 1. FAVORİLER öğesine gidin ve Strava Live Segments özelliğini etkinleştirmek için radyo düğmesine dokunun. V650'nize aktardığınız tüm segmentlerin listesini görmek için Strava Live Segments alanına dokunun.
 2. Listede her segmentin adını ve uzunluğunu görebilirsiniz. Bir segmenti haritada görmek için listede segmentin alanına dokunun.
 3. Harita görünümü segmentin uzunluğunu, ortalama derecesini, kişisel rekorunuzu (PR) ve segmentin KOM/QOM zamanını gösterir. Haritada kaydırarak gezinebilir, çift dokunarak yakınlaştırma yapabilir ve iki parmakla dokunarak uzaklaştırma yapabilirsiniz. Ana görünüme dönmek için şu öğeye tıklayın .
 4. Özellik etkinleştirildiğinde, Strava Live Segments FAVORİLER kutusunda görüntülenir.

Strava Live Segments ile Egzersiz

 1. Bir bisiklet sürüşünü (Bisiklet, Yol bisikleti veya Dağ bisikleti spor profillerinde) GPS ile kaydetmeye başladığınızda, en yakındaki Strava Segments® ve sizinle başlangıç noktası arasındaki düz uzaklık (kuş uçuşu uzaklık) V650'nizdeki YAKINDAKİ SEGMENTLER görünümünde gösterilir. Harita görünümünde başlangıç noktasını ve segmentlerin yönünü görürsünüz.

 2. Bir Strava segmentine yaklaştığınızda V650'niz sizi sesli olarak uyarır ve segmentin başlangıç noktasına olan uzaklığınızı görüntüler. V650'nizde İPTAL öğesine dokunarak segmenti iptal edebilirsiniz.

 3. Segmentin başlangıç noktasına vardığınızda başka bir sesli uyarı alırsınız. V650'nizde hem segmentin adı hem de segment için kişisel rekor süreniz (PR) görüntülenir. Segmentin kaydı otomatik olarak başlatılır.

 4. Strava Live Segment görünümü, segment başladığında egzersiz görünümüne eklenir. V650'nizde, Strava segment bilgilerini ve eforunuzu yönetmenizi sağlayacak verileri içeren gerçek zamanlı performans verileri görüntülenir.

  Harita görünümünde şu seçenekleri açıp kapatmak için soldaki veri alanına dokunun: ÖNDE/GERİDE PR, ÖNDE/GERİDE KOM/QOM, GİDİLECEK MESAFE ve SÜRE (Segmentte geçen toplam süre). Şu seçenekleri açıp kapatmak için sağdaki veri alanına dokunun: HIZ, SÜRE (Egzersizin o ana kadarki toplam süresi), KALP ATIŞ HIZI ve GÜÇ.

 5. Segmenti tamamladıktan sonra V650 segment sürenizi, PR farkını ve KOM/QOM ile aranızdaki zaman farkını gösterir.

Segment tamamlandığında sonuçlar hemen V650'nizde hesaplanıp gösterilir ancak nihai sonuçları Strava.com adresinden kontrol etmeniz gerekir.

Strava segmentleri hakkında daha fazla bilgiye Strava Support destek sayfasından ulaşabilirsiniz.

Strava Live Segments, Strava, Inc.in ticari markasıdır.