Buradasınız: Özellikler > Maps (Haritalar)

Haritalar

Sürüm 1.2 ve sonrasında V650 sürüşünüzü OpenStreetMap verilerine dayalı çevrimdışı haritalar ile destekler. V650 sürüş sırasında bir haritada rotanızı çizerek haritada gerçek zamanlı olarak nerede olduğunuzu görmenize olanak sağlar.

Settings > Sport profiles adımlarını izleyerek harita görünümünü açabilir veya kapatabilirsiniz. Düzenlemek istediğiniz spor profilini seçin ve ardından Training views seçeneğini seçin. Training views altında son menü öğesine (MAP VIEW) ilerleyin ve harita görünümünü açmak veya kapatmak için kutuyu işaretleyin veya kutudaki işareti kaldırın.

Ayrıca, egzersiz görünümlerinizden (View 1, View 2, View 3, View 4, View 5 veya View 6) birine bir Map (Harita) öğesi atayabilirsiniz. Böylece harita görünümlerini farklı yakınlaştırma seviyelerinde kullanabilirsiniz: biri yolları ayrıntılı olarak gösterirken diğeri yolun genel görünümünü gösterir. Egzersiz görünümlerinin düzenlenmesi ile ilgili talimatlar için Spor Profili Ayarları bölümüne bakınız.

Harita görünümü aşağıdaki spor profilleri için varsayılan olarak açıktır: Road cycling (Yol bisikleti), Mountain biking (Dağ bisikleti) ve Other (Diğer).

Harita Ayarları

Harita ayarlarını görüntülemek veya değitirmek için Settings > General settings > Maps adımlarını izleyin. Aşağıdaki ayarları bulacaksınız:

OFFLINE MAP AREA (Çevrimdışı harita alanı): Çevrimdışı harita alanı (450 km x 450 km) için merkez noktasını belirleyin.

  • Parmağınızı sürükleyerek haritada gezinebilir ve art arda iki kere dokunarak görüntüyü yaklaştırabilir ve iki parmağınızla bir kere dokunarak görüntüyü uzaklaştırabilirsiniz.
  • Alanı belirledikten sonra DOWNLOAD (İndir) seçeneğine dokunun.
  • Delete old maps? (Eski haritaları sil?) görüntülenir. Yeni bir çevrimdışı harita alanı önceki haritaları silecektir. Alan seçimini onaylamak için CONTINUE (Devam) seçeneğine dokunun. V650 MAP SETTINGS'e (Harita Ayarları) döner.
  • OFFLINE MAP AREA (Çevrimdışı harita alanı) altında Synchronization required (Eşitleme gerekiyor) görüntülenir. V650 ile Flow web hizmetini FlowSync yazılımı aracılığıyla eşitlediğinizde yeni çevrimdışı harita indirilecektir.

MAP LAYERS (Harita Katmanları): Topografik, Bisiklet rotaları ve/veya Favori rotalarınızı seçin.

Browse offline map'te (Çevrimdışı haritada gezin), bir egzersiz seansına başlamadan önce indirilen haritayı inceleyebilirsiniz. Haritayı geçerli konumunuza ilerletmek için ekranın sağ üst köşesindeki pusula iğnesine dokunun. Gezinirken geçerli konumunuzdan uzaklaştığınızda, pusula iğnesinin rengi kırmızıdan beyaza döner.

Egzersiz Sırasında

Haritaya dokunduğunuzda ekranın sol üst köşesinde bir el simgesi belirecektir. El simgesine ya da haritanın sol üst köşesine dokunarak gezinme ve büyültme/küçültme moduna girebilirsiniz. El simgesi ile birlikte ekranın alt ve üstündeki kırmızı çubuk, gezinme ve büyültme/küçültme modunun etkin olduğunu belirtir. Bir parmağınızla iki defa dokunarak veya iki parmağınızı sürükleyip birbirinden uzaklaştırarak büyütme yapabilir veya iki parmağınızla dokunarak veya iki parmağınızı sürükleyip birbirine yaklaştırarak küçültme yapabilirsiniz. Parmağınızı sürükleyerek haritada gezinebilirsiniz. Haritayı ortalamak için harita türü göstergesine dokunun. Ekrana birkaç saniye dokunmazsanız ya da el simgesine dokunursanız, gezinme ve büyütme/küçültme modundan otomatik olarak çıkarsınız. Gezinme ve büyütme/küçültme modundan çıktığınızda, haritadaki konumunuz otomatik olarak ortalanır.

Ayrıca ekranın sağ üst köşesindeki harita tipi göstergesine dokunarak harita yönünü HEADING UP (dikey) veya NORTH UP (kuzey yukarıda) olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

HEADING UP (Yukarı): Konum göstergesi gittiğiniz yönden bağımsız olarak sürekli olarak yukarıyı gösterir. Döndüğünüzde, harita görünümü uygun şekilde dönerek konum göstergesinin sürekli olarak ekranın üstünü göstermesini sağlar. Ekranın sağ üst köşesindeki HEADINGUP (dikey) harita tipi göstergesi kuzeyi gösterir.

NORTH UP (Kuzey Yukarı): Konum göstergesi ortalanır. Konum göstergesinin yönelimi siz döndükçe değişir ve yalnızca siz kuzeye gittiğinizde ekranın üstüne doğru yönelir.