Buradasınız: Ayarlar > Genel Ayarlar

GENEL AYARLAR

Genel ayarlarınızı görüntülemek ve düzenlemek için Settings > General settings'e (Ayarlar > Genel ayarlar) gidin. Aşağıdakileri bulacaksınız:

 • Pairing (Eşleştirme)
 • Maps (Haritalar)
 • Use GPS time (GPS saatini kullan)
 • Time (Saat)
 • Date (Tarih)
 • Language (Dil)
 • Units (Birimler)
 • Pin code lock (Pin kodu kilidi)
 • Frontlight (Ön ışık)
 • Display backlight (Ekran arka plan ışığı)
 • Automatic power off (Otomatik güç kapatma)
 • About V650 (V650 hakkında)

Değiştirmek istediğiniz ayara dokunun ve istediğiniz gibi düzenleyin. Onaylayın ve simgesine dokunarak bir önceki menüye geri dönün.

Belirli ayarlarda (ör. UNITS (BİRİMLER), doğru değeri bulana kadar alana dokunun.

Eşleştirme

Yeni sensörler, kullanılmaya başlanmadan önce V650'ye tanıtılmalıdır. Eşleştirme olarak adlandırılan bu işlem yalnızca birkaç saniye sürer. Eşleştirme işlemi V650'nin yalnızca sizin sensörünüzden sinyal almasını sağlar ve bir grup içinde sinyaller karışmaksızın egzersiz yapılmasına olanak sağlar.

Pair new device (Yeni cihaz eşleştir):  Bir sensörü V650'nizle eşleştirir. Belirli sensörlerin eşleştirilmesi ile ilgili daha fazla bilgi için Uyumlu Sensörler bölümüne bakınız.

Paired devices (Eşleştirilmiş cihazlar): V650'niz ile eşleştirilmiş tüm aygıtları görebilirsiniz.

Bir sensör ile eşleştirmeyi kaldırmak için:

1. Settings > General settings > Pairing > Paired devices'a (Ayarlar > Genel ayarlar > Eşleştirme > Eşleştirilmiş cihazlar) gidin.

2. Listeden kaldırmak istediğiniz cihaza dokunup ardından Remove pairing'e (Eşleştirmeyi kaldır) dokunun.

Maps (Haritalar)

OFFLINE MAP AREA (Çevrimdışı harita alanı): Çevrimdışı harita alanı (450 km x 450 km) için merkez noktasını belirleyin.

 • Parmağınızı sürükleyerek haritada gezinebilir ve art arda iki kere dokunarak görüntüyü yaklaştırabilir ve iki parmağınızla bir kere dokunarak görüntüyü uzaklaştırabilirsiniz.
 • Alanı belirledikten sonra DOWNLOAD (İndir) seçeneğine dokunun.
 • Delete old maps? (Eski haritaları sil?) görüntülenir. Yeni bir çevrimdışı harita alanı önceki haritaları silecektir. Alan seçimini onaylamak için CONTINUE (Devam) seçeneğine dokunun. V650 MAP SETTINGS'e (Harita Ayarları) döner.
 • OFFLINE MAP AREA (Çevrimdışı harita alanı) altında Synchronization required (Eşitleme gerekiyor) görüntülenir. V650 ile Flow web hizmetini FlowSync yazılımı aracılığıyla eşitlediğinizde yeni çevrimdışı harita indirilecektir.

MAP LAYERS (Harita Katmanları): Topographic (Topoğrafik), Bike routes (Bisiklet rotaları) ve/veya Favorite routes (Favori rotalar) seçeneklerinden birini seçin.

Browse offline map'te (Çevrimdışı haritada gezin), bir egzersiz seansına başlamadan önce indirilen haritayı inceleyebilirsiniz. Haritayı geçerli konumunuza ilerletmek için ekranın sağ üst köşesindeki pusula iğnesine dokunun. Gezinirken geçerli konumunuzdan uzaklaştığınızda, pusula iğnesinin rengi kırmızıdan beyaza döner.

Use GPS time (GPS saatini kullan)

V650'nin GPS'ten Koordinatlı Evrensel Saat (UTC) verilerini almasını istiyorsanız, USE GPS TIME alanındaki kutuyu işaretleyin ve size en yakın UTC Saat Dilimini seçin.

Time (Saat)

Saati ayarlar.

 Saat biçimini değiştirmek istiyorsanız, 12h/24h seçeneğine dokunun (resim). Geçerli seçili biçim beyaz renktedir. 12h saat biçimini seçerseniz, ayrıca AM veya PM seçeneğini de seçin.

Date (Tarih)

Tarihi ayarlayın.

Language (Dil)

Bu dillerden birini seçebilirsiniz: Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, Nederlands, Norsk, Português, Suomi, Svenska, 日本語 ya da 简体中文.

Units (Birimler)

Metrik veya İngiliz seçeneğini seçin. Kilo, boy, mesafe ve hız ölçümlerinde kullanılacak birimleri belirleyin.

Pin code lock (Pin kodu kilidi)

V650'nizde bir PIN kodu belirleyerek egzersiz bilgilerinizin güvende kalmasını sağlayabilirsiniz. Egzersiz bilgilerinizi yalnızca sizin erişebilmenizi sağlamanın kullanışlı bir yoludur.

İşlevi açmak için PIN CODE LOCK seçeneğini seçin. Dört basamaklı bir PIN kodu girin ve simgesine dokunun. Yeniden girin ve onaylamak için simgesine dokunun.

V650, her açıldığında PIN kodunuzu girmenizi isteyecektir.

Eğer PIN kodunuzu unutursanız, V650'nizde Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem V650 ile kullanıcı hesabınızın bağlantısını kaldırır ve üzerine kayıtlı tüm verileri siler.

 1. V650'nizi bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takın ve Polar FlowSync yazılımına gidin. Polar FlowSync yazılımı egzersiz verilerinizi Polar Flow web hizmetine aktarır.
 2. Settings'e (Ayarlar) gidin ve Factory Reset'i (Fabrika Ayarlarına Sıfırla) seçin.
 3. Polar Flow web hizmetine (flow.polar.com/V650) gidin ve ürünü ilk kullanmaya başladığınızda yaptığınız işlemi tekrarlayın.

Ön ışık

V650'nin üst kenarındaki ön ışık karanlıkta sürüş güvenliğinizi sağlar. Hava karardığında otomatik olarak açılmaya ve aydınlandığında otomatik olarak kapanmaya ayarlayabileceğiniz akıllı bir özelliktir. Alternatif olarak aşağı açılır menüden kendiniz de yönetebilirsiniz.

Manual (Manuel): Ön ışığı aşağı açılır menüden elle yönetebilirsiniz. Kayar kontrolü sürükleyerek Blink rate*'i (Yanıp sönme hızı) ayarlayın.

Automatic (Otomatik): V650 ışık koşullarına göre ön ışığı açar ve kapatır. Kayar kontrolü sürükleyerek Activation level'ı (Etkinleştirme seviyesi) ve Blink rate*'i (Yanıp sönme hızı) ayarlayın.

Aşağı açılır menüdeki ön ışık ayarları

 Ön ışığı açmak veya kapatmak için dokunun.

Yanıp sönme modunu açmak ya da kapatmak için dokunun.

Ön ışığın otomatik olarak açılmasını veya kapanmasını ayarlamak için dokunun.

Display backlight (Ekran arka plan ışığı)

Manual (Elle): Ekrana her dokunduğunuzda, bir düğmeye bastığınızda, bir bildirim veya bir uyarı aldığınızda arka plan ışığı yanar. 15 saniye yanar ve daha sonra söner.

Always on (Her zaman açık): Arka plan ışığı her zaman açıktır.

Automatic (Otomatik): Bir seans kaydedilirken arka plan ışığı ışık koşullarına göre otomatik olarak yanar ve söner. Diğer modlar, manuel arka plan ışığı ile aynı şekilde çalışır. Kayar kontrolü sürükleyerek Activation level'ı (Etkinleştirme seviyesi) ayarlayabilirsiniz.

Automatic power off (Otomatik güç kapatma)

On/Off (Açık/Kapalı) değerlerinden birini seçin: Düğmelere/dokunmatik ekrana 15 dakika boyunca basmadığınızda/dokunmadığınızda güç otomatik olarak kapanır (V650 bir egzersiz seansı kaydetmediğinde veya duraklatma modunda değilken).

About V650 (V650 hakkında)

V650'nin aygıt kimliğini, bellenim sürümünü ve HW modelini kontrol edebilirsiniz.