Buradasınız: Başlarken > V650'nin Ayarlanması

V650'nin Ayarlanması

Lütfen ayarları Polar Flow web hizmetinde gerçekleştirin. Doğru egzersiz verileri için gereken tüm fiziksel bilgileri buradan girebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir dili seçebilir ve V650 için en son cihaz yazılımını edinebilirsiniz. Flow web hizmetinde ayarları yapabilmeniz için internet bağlantısı olan bir bilgisayar gerekir.

Alternatif olarak, hazırda internet bağlantısı olan bir bilgisayar yoksa cihazdan başlayabilirsiniz. Cihazda ayarların yalnızca bir bölümü yer almaktadır. V650'nizden en iyi şekilde yararlanmak için daha sonra Polar Flow web hizmetinde ayarları yapmanız önemlidir.

Polar Flow Web Hizmetinde Ayarların Yapılması

 1. Flow.polar.com/start adresine gidin ve V650'yi Flow web hizmetine bağlamak için gereken Polar FlowSync yazılımını indirin.
 2. Kurulum paketini açın ve yazılımı yüklemek için ekrandaki talimatları uygulayın.
 3. Kurulum tamamlandıktan sonra, FlowSync otomatik olarak açılır ve Polar ürününüzü bağlamanız gerektiğini belirtir.
 4. Yan düğmeye birkaç saniye basarak V650'yi etkinleştirin.
 5. USB kablosunu kullanarak V650'yi bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına bağlayın. Bilgisayarınızın önerilen USB sürücülerini yüklemesini onaylayın.
 6. Flow web hizmeti internet tarayıcınızda otomatik olarak açılır. Bir Polar hesabı oluşturun veya hesabınız varsa oturum açın. Kalori hesaplamasını ve diğer Akıllı Yönlendirme özelliklerini etkileyeceğinden fiziksel bilgilerinizi en doğru şekilde girin.
 7. Ayarlama işlemini tamamlamak için Save'e (Kaydet) tıklayın. FlowSync verileri V650'nize eşitlemeye başlar. V650'nizin bağlantısını kesmeden önce eşitleme işlemi tamamlanana dek bekleyin. Eşitleme bittiğinde FlowSync durumu tamamlandı olarak görünecektir.

Polar Flow web hizmetinde seçebileceğiniz diller:Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, 日本語, Nederlands, Norsk, Polski, Português, 简体中文, Русский, Suomi ya da Svenska.

Ayarların Cihazdan Yapılması

Kutudaki kabloyu kullanarak V650'nizi bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına veya USB şarj cihazına bağlayın. Yan düğmeye basarak V650'nizi etkinleştirin. Bu işlemi ilk defa yaptığınızda, V650'niz sizi bir ilk ayarlama işlemine yönlendirecektir.

 1. Aşağıdaki seçenekler arasından bir dil seçerek ayarlama işlemine başlayabilirsiniz: Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, Nederlands, Norsk, Português, Suomi, Svenska, 日本語 ya da 简体中文. Seçmek istediğiniz dil görünmüyorsa listeyi kaydırın. Üzerine dokunarak istediğiniz dili seçin. Alanın rengi kırmızıya döner. Ekranın altında yer alan simgesine dokunarak onaylayın ve aşağıdaki ayara devam edin.
 2. Units (Birimler): Metric (kg/cm) ya da Imperial (lb/ft) birimini seçin.
 3. Use GPS time (GPS saatini kullan): V650'nin GPS uydularından Koordinatlı Evrensel Saat (UTC) verilerini almasını istiyorsanız, kutuyu işaretleyin ve size en yakın UTC Saat Dilimini seçin.
 4. Time of day (Günün saati): 12h/24h seçeneğine dokunarak saat gösterim biçimini değiştirin (1). Seçilen saat biçimi beyaz renklidir. 12h saat biçimini seçerseniz, ayrıca AM (öğleden sonra) veya PM (öğleden önce) seçeneğini de seçin (2). Ardından yerel saati girin.

 5. Date (Tarih): Geçerli tarihi girin.
 6. Sex (Cinsiyet): Male (Erkek) veya Female (Kadın) seçeneğini seçin.
 7. Height (Boy): Boyunuzu girin.
 8. Weight (Ağırlık): Kilonuzu girin.
 9. Date of birth (Doğum tarihi): Doğum tarihinizi girin.
 10. Ayarlarınızı değiştirmek için istediğiniz ayara dönmek için ekranın altındaki simgesine dokunun. Ayarları kabul etmek için simgesine dokunun. V650 ana görünüme girer.

En doğru ve kişisel egzersiz verilerini almak için yaşınız, kilonuz ve cinsiyetiniz gibi fiziksel bilgilerinizi ayarlarken özen göstermeniz önemlidir.