Buradasınız: Egzersiz > Egzersiz seansı başlatma

Egzersiz seansı başlatma

 1. Saatinizi takın ve bilekliği sıkın.
 2. Egzersiz öncesi moduna girmek için GERİ düğmesine basarak ana menüye girin ve Egzersizi başlat'a dokunun.

  Egzersiz öncesi modunda, hızlı menüye hızlı menü simgesine dokunarak erişebilirsiniz. Hızlı menüde gösterilen seçenekler seçtiğiniz spora ve GPS kullanıp kullanmadığınıza göre değişir.

  Örneğin, gerçekleştirmek istediğiniz bir egzersiz hedefini favorileriniz arasına ekleyebilir ve egzersiz görünümlerinize zamanlayıcı ekleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Hızlı menü bölümünü inceleyin.

  Siz seçiminizi yaptıktan sonra saat egzersiz öncesi moduna dönecektir.

 3. Tercih ettiğiniz spora göz atın.
 4. Egzersiz verilerinizin doğru olabilmesi için saatiniz kalp atış hızınızı ve GPS uydu sinyallerini (yaptığınız sporda kullanılıyorsa) bulana kadar egzersiz öncesi modunda kalın. GPS uydu sinyallerini yakalamak için açık havaya çıkın ve uzun binalarla ağaçlardan uzak durun. Saatinizi ekranı yukarı bakacak şekilde sabit tutun ve GPS sinyali araması sürecinde saatinize dokunmayın.

  Saatinizi isteğe bağlı bir Bluetooth sensörüyle eşleştirdiyseniz saatiniz otomatik olarak sensör sinyalini de aramaya başlayacaktır.

  GPS simgesinin etrafındaki daire, GPS'in hazır olma durumunu gösterir. Hazır olduğunda saatiniz titreyerek size haber verir.

  Kalp atış hızınız görüntüleniyorsa saat kalp atış hızınızı bulmuş demektir.

  Saatinizle eşleştirilmiş bir Polar kalp atış hızı sensörü takıyorsanız saatiniz egzersiz seansı sırasında kalp atış hızınızı ölçmek için otomatik olarak bu bağlı sensörü kullanır. Kalp atış hızı sembolünün çevresinde bir mavi daire olması, saatinizin kalp atış hızınızı ölçmek için bağlı sensörü kullandığını belirtir.

 5. Tüm sinyaller bulunduğunda egzersizi kaydetmeye başlamak için ekrana dokunun.

Egzersiz sırasında saatinizle yapabilecekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Egzersiz Yaparken bölümüne bakın.

Planlanmış egzersiz seansı başlatma

Polar Flow uygulamasında veya Polar Flow web hizmetinde egzersizlerinizi planlayıp ayrıntılı egzersiz hedefleri oluşturabilir ve bu hedefleri saatinizle eşitleyebilirsiniz.

İlgili gün için planlanmış egzersiz seansını başlatmak için:

 1. Önce GERİ düğmesine basıp ardından Egzersize başla'ya dokunarak egzersiz öncesi moduna girin.
 2. O gün için programladığınız egzersiz hedefini başlatmanız istenir.

 3. Hedef bilgilerini görüntülemek için yeşil tik simgesi simgesine dokunun.
 4. Için BAŞLAT'a dokunun egzersiz öncesi moduna dönün ve kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.
 5. Saatiniz tüm sinyalleri bulduğunda ekrana dokunun. Kayıt başladı mesajı görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

Saatiniz, hedefinize ulaşmanız için egzersiz sırasında sizi yönlendirir. Daha fazla bilgi için Egzersiz Yaparken bölümüne bakın.

 

Planlanan egzersiz hedefleriniz FitSpark egzersiz önerilerine de dahil edilir.