Buradasınız: Egzersiz > Egzersiz yaparken

Egzersiz yaparken

Egzersiz görünümlerine göz atma

Egzersiz sırasında ekranı sola veya sağa kaydırarak egzersiz görünümlerine göz atabilirsiniz. Mevcut egzersiz görünümlerinin ve bunlarda gördüğünüz bilgilerin seçtiğiniz spora ve seçtiğiniz spor profili üzerinde yaptığınız düzenlemelere bağlı olduğunu unutmayın.

Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde saatinize spor profilleri ekleyebilir, her spor profili için özel ayarlar belirleyebilirsiniz. Yaptığınız her spor için özel egzersiz görünümleri oluşturabilir ve egzersiz seanslarınız sırasında hangi verileri izlemek istediğinizi seçebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Flow'daki spor profilleri bölümünü inceleyin.

Örneğin egzersiz görünümleriniz şu bilgileri içerebilir:

Kalp atış hızınız ve kalp atış hızı ZonePointer

Mesafe

Süre

Tempo/Hız

Kalp atış hızınız ve kalp atış hızı ZonePointer

Süre

Kalori miktarı

İniş

Bulunduğunuz rakım

Tırmanış

Maksimum kalp atış hızı

Kalp atış hızı grafiği ve mevcut kalp atış hızınız

Ortalama kalp atış hızı

Günün saati

Süre

Egzersiz sırasında arka plan ışığının sürekli açık olması için: Ekranın üst kısmından aşağı kaydırarak Hızlı ayarlar menüsünü açın. Arka plan ışığı simgesine dokunun ve Sürekli açık veya Otomatik seçeneklerinden birini seçin. Sürekli açık seçildiğinde ekranınız egzersiz seansı boyunca aydınlık halde kalır. Egzersiz seansınızı tamamladığınızda arka plan ışığı yeniden otomatiğe ayarlanır. Lütfen sürekli açık seçildiğinde pilinizin daha hızlı tükeneceğini unutmayın.

Zamanlayıcı ayarlama

Egzersiz sırasında zamanlayıcı kullanmak için egzersiz görünümünüze zamanlayıcı eklemeniz gerekir. Bunu da Hızlı menü'den mevcut egzersiz seansınız için zamanlayıcı görünümünü ayarlayarak veya Flow web hizmetindeki spor profili ayarlarından spor profilinizin egzersiz görünümüne zamanlayıcı ekleyip bu ayarları saatinize eşitleyerek yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Flow'daki Spor Profilleri bölümüne göz atın.

 

Aralık Zamanlayıcısı

Hızlı menü'den egzersiz seansınızın zamanlayıcı görünümünü açarsanız egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da başlar. Aşağıdaki talimatları izleyerek zamanlayıcıyı durdurup yeni bir zamanlayıcı başlatabilirsiniz.

Zamanlayıcıyı kullandığınız spor profilinin egzersiz görünümlerine eklediyseniz şu şekilde başlatabilirsiniz:

 1. Aralık zamanlayıcısı görünümüne gidin ve ekranı 3 saniye basılı tutun. Daha önce ayarlanan bir zamanlayıcıyı kullanmak için Başlat'a dokunun veya Aralık zamanlayıcısını ayarla seçeneğiyle yeni bir zamanlayıcı oluşturun.
 2. Süreye dayalı veya Mesafeye dayalı seçeneklerinden birini belirleyin: Süreye dayalı: Zamanlayıcı için dakika ve saniye değerlerini girin ve simgesine dokunun. Mesafeye dayalı: Zamanlayıcı için mesafeyi ayarlayın ve simgesine dokunun.
 3. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak ister misiniz? yazısı gösterilir. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak için simgesine dokunun.
 4. Bittikten sonra aralık zamanlayıcısını başlatmak için Başlat'a dokunun. Her aralık tamamlandığında, saat titreyerek size haber verir.

Zamanlayıcıyı durdurmak için ekrana 3 saniye basılı tutun ve Zamanlayıcıyı durdur'a dokunun.

Geri Sayım Zamanlayıcısı

Hızlı menü'den egzersiz seansınızın zamanlayıcı görünümünü açarsanız egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da başlar. Aşağıdaki talimatları izleyerek zamanlayıcıyı durdurup yeni bir zamanlayıcı başlatabilirsiniz.

Zamanlayıcıyı kullandığınız spor profilinin egzersiz görünümlerine eklediyseniz şu şekilde başlatın:

 1. Geri sayım zamanlayıcısı görünümüne gidin ve ekranı 3 saniye basılı tutun.
 2. Daha önce ayarlanan bir zamanlayıcıyı kullanmak için Başlat'a dokunun veya Geri sayım zamanlayıcısını ayarla seçeneğiyle yeni bir geri sayım zamanlayıcısı oluşturun. Bittikten sonra geri sayım zamanlayıcısını başlatmak için Başlat'a dokunun.
 3. Geri sayım tamamlandığında, saat titreyerek sizi bilgilendirir. Geri sayım zamanlayıcısını yeniden başlatmak istiyorsanız ekrana 3 saniye basılı tutun ve Başlat'a dokunun.

Otomatik tur ayarları

Polar Flow uygulaması veya web hizmetindeki spor profili ayarlarında Otomatik tur değerini Tur mesafesi ya da Tur süresi olarak ayarlayın. Tur mesafesi'ni seçerseniz bir tur için kat edilmesi gereken mesafeyi girin. Tur süresi'ni seçerseniz, her turun süresini belirleyin.

Hedef belirleyerek egzersiz yapma

Flow uygulamasında veya web hizmetinde süreye, mesafeye veya kalori miktarına dayalı bir hızlı egzersiz hedefi oluşturup saatinize eşitlediyseniz, varsayılan ilk egzersiz görünümünüz şu egzersiz görünümü olur:

Süreye veya mesafeye bağlı bir hedef oluşturduysanız hedefinize ulaşmanıza ne kadar süre veya mesafe kaldığını görebilirsiniz.

VEYA

Kalori miktarına bağlı bir hedef oluşturduysanız, hedefinize ulaşmak için kaç kalori daha yakmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Flow uygulamasında veya web hizmetinde bir aşamalı egzersiz hedefi oluşturup bu hedefi saatinize eşitlediyseniz, varsayılan ilk egzersiz görünümünüz şu egzersiz görünümü olur:

 • Seçtiğiniz yoğunluğa bağlı olarak kalp atış hızınızı veya hızınızı/temponuzu ve bulunduğunuz aşamanın en düşük ve en yüksek kalp atış hızı veya hız/tempo limitini görebilirsiniz.
 • Aşama adı ve aşama numarası/toplam aşama sayısı
 • Şu ana kadar bitirdiğiniz süre/mesafe
 • Geçerli aşamanın hedef süresi/mesafesi

Planlanan egzersiz hedefleriniz FitSpark egzersiz önerilerine de dahil edilir.

Egzersiz hedefi oluşturmayla ilgili talimatlar için Egzersizinizin planlanması bölümüne bakın.

Aşamalı egzersiz seansı sırasında aşamanın değiştirilmesi

Bir aşamayı tamamladığınızda aşama otomatik olarak değişir. Aşama değiştirilirken saat titreyerek size haber verir.

Bildirimler

Planlanan kalp atış hızı veya hız/tempo bölgelerinin dışında egzersiz yapıyorsanız saatiniz size titreşimli bir bildirim gönderir.