Buradasınız: Egzersiz > Hızlı menü

Hızlı menü

Hızlı menüye; egzersiz öncesi modunda hızlı menü simgesine dokunarak veya bir seans esnasında seansı duraklatarak erişebilirsiniz.

Hızlı menüde gösterilen seçenekler seçtiğiniz spora ve GPS kullanıp kullanmadığınıza göre değişir.

 

Egzersiz önerileri:

Egzersiz önerilerinde günlük FitSpark egzersiz önerilerini görebilirsiniz.

 

Havuz uzunluğu:

Yüzme/Havuzda yüzme profillerini kullanırken doğru havuz uzunluğunu seçmeniz oldukça önemlidir. Havuz uzunluğu ayarı tempo, mesafe ve kulaç hesaplamalarının yanı sıra SWOLF puanınızı da etkiler. Gerektiğinde Havuz uzunluğu ayarına erişip önceden belirlenmiş havuz uzunluğunu değiştirmek için Havuz uzunluğuna dokunun. Havuz uzunluğu için varsayılan uzunluklar 25 metre, 50 metre ve 25 yardadır ancak bu değeri manuel olarak değiştirip istediğiniz değeri girebilirsiniz. Seçilebilecek minimum uzunluk 20 metre/yardadır.

Havuz uzunluğu ayarını sadece egzersiz öncesi modundaki hızlı menüden yapabilirsiniz.

  Favoriler:

Favoriler bölümünde Flow web hizmetinde favori olarak kaydettiğiniz ve saatinize eşitlediğiniz egzersiz hedeflerini bulabilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz favori egzersiz hedefinizi seçin. Siz seçiminizi yaptıktan sonra saat egzersiz öncesi moduna döner ve bu modda egzersiz seansını başlatabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Favoriler bölümünü inceleyin.

 

Aralık zamanlayıcısı:

Aralıklı egzersiz seanslarınızda çalışma ve dinlenme aşamalarını tam olarak zamanlamak için süre ve/veya mesafe esaslı aralık zamanlayıcılar ayarlayabilirsiniz.

Egzersiz seansınızın egzersiz görünümlerine aralık zamanlayıcısı eklemek için Bu seansın zamanlayıcısı > Açık seçeneklerini belirleyin. Hızlı menüye dönüp Aralık zamanlayıcısı > Aralık zamanlayıcı ayarla seçeneklerini belirleyerek önceden ayarlanmış bir zamanlayıcı kullanabilir veya yeni bir zamanlayıcı oluşturabilirsiniz:

  1. Süreye dayalı veya Mesafeye dayalı seçeneklerinden birini belirleyin: Süreye dayalı: Zamanlayıcı için dakika ve saniye değerlerini girin ve yeşil tik simgesi simgesine dokunun. Mesafeye dayalı: Zamanlayıcı için mesafeyi ayarlayın ve yeşil tik simgesi simgesine dokunun. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak ister misiniz? yazısı gösterilir. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak için yeşil tik simgesi simgesine dokunun.
  2. Bu işlemler tamamlandığında saat egzersiz öncesi moduna döner ve bu modda egzersiz seansını başlatabilirsiniz. Egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da çalışmaya başlar.

Daha fazla bilgi için Egzersiz Yaparken bölümüne bakın.

  Geri sayım zamanlayıcısı:

Egzersiz seansınızın egzersiz görünümlerine geri sayım zamanlayıcısı eklemek için Bu seansın zamanlayıcısı > Açık seçeneklerini belirleyin. Hızlı menüye dönüp Geri sayım zamanlayıcısı > Zamanlayıcıyı ayarla seçeneklerini belirleyerek önceden ayarlanmış bir zamanlayıcı kullanabilir veya yeni bir zamanlayıcı oluşturabilirsiniz. Geri sayım yapılacak süreyi ayarlayın ve onaylamak için yeşil tik simgesi simgesine dokunun. Bu işlemler tamamlandığında saat egzersiz öncesi moduna döner ve bu modda egzersiz seansını başlatabilirsiniz. Egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da çalışmaya başlar.

Daha fazla bilgi için Egzersiz Yaparken bölümüne bakın.

Egzersiz seansınız için bir egzersiz hedefi seçmek istediğinizde Favoriler ve Egzersiz önerileri seçenekleri hızlı menüde üstü çizili olarak görüntülenir. Bunun sebebi egzersiz seansınız için sadece tek hedef seçebiliyor olmanızdır. Hedefinizi değiştirmek için üstü çizili seçeneği belirleyin. Hedefinizi değiştirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. yeşil tik simgesi Simgesine dokunarak yeni hedefinizi onaylayın.