Polar Ignite Kullanım Kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, yeni saatinizi kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Eğitim videolarını ve SSS'leri görmek için support.polar.com/en/ignite adresine gidin.

Giriş

Yeni Polar Ignite'ınızı güle güle kullanın!

Polar Ignite gerçek potansiyelinize ulaşmanıza yardım edecek bir fitness saatidir. Polar Precision Prime™ sensör füzyonu teknolojisi sayesinde bileğinizden kalp atış hızınızı ölçer; GPS ile hızınızı, mesafenizi ve konumunuzu takip eder. Nightly Recharge™ özelliği her gece dinlenmenizi ölçer ve FitSpark™ egzersiz kılavuzu size egzersiz geçmişiniz, kondisyon seviyeniz ve mevcut dinlenme durumunuza dayalı kişiselleştirilmiş antrenman yönlendirmeleri sunar. Yeni Sleep Plus Stages™ uyku takibi uyku aşamalarınızı (REM uykusu, hafif uyku ve derin uyku) izler ve size uyku geri bildirimi ile sayısal bir uyku puanı verir. Serene™ rehberli nefes egzersizi ile Polar Ignite rahatlamanıza ve stresten arınmanıza yardımcı olur.

Nightly Recharge™, gün boyu zorlanan vücudunuzun ne kadar dinlenebildiğini gösteren gecelik bir dinlenme ölçümüdür. Nightly Recharge durumunuz iki bileşene dayanır: Nasıl uyuduğunuz (Uyku Durumu) ve otonom sinir sisteminizin (ANS) uykunuzun erken saatlerinde ne kadar sakinleştiği (ANS Durumu). Her iki bileşen de en son uyku değerlerinizin önceki 28 günün normal seviyeleri ile karşılaştırılması ile oluşturulur. Saatiniz gece boyunca uyku ve ANS durumunuzu otomatik olarak ölçer. Ölçümlerinize göre egzersizinizi, uykunuzu ve özellikle zorlu günlerde enerji seviyelerinizi düzenlemeniz için Polar Flow uygulamasında kişiselleştirilmiş günlük ipuçları ve püf noktalar alırsınız.

FitSpark™ egzersiz rehberi, saatinizden kolaylıkla erişebileceğiniz, isteğiniz doğrultusunda hazırlanmış günlük antrenmanlar sunar. Antrenmanlar, önceki gecenin Nightly Recharge durumuna bağlı olarak kondisyon seviyenize, egzersiz geçmişinize ve dinlenme/hazırlık durumunuza uyacak şekilde oluşturulur. FitSpark size her gün 2-4 farklı antrenman seçeneği sunar: Sizin için en uygun egzersiz ve aralarından seçim yapabileceğiniz 1-3 başka seçenek. Günde maksimum dört öneri alırsınız ve toplamda 19 farklı antrenman bulunur. Öneriler kardiyo, güç ve destekleyici egzersiz kategorilerinden antrenmanlar içerir.

Sleep Plus Stages, uykunuzun miktar ve kalitesini otomatik olarak ölçer ve her uyku aşamasında ne kadar zaman geçirdiğinizi gösterir. Uyku süresini ve uyku kalitesini etkileyen bileşenleri, kolayca göz atabileceğiniz bir değer olan uyku puanı altında toplar. Uyku puanı mevcut uyku bilimine dayanan iyi bir gece uykusu göstergelerine karşılık nasıl uyuduğunuzu gösterir. Uyku puanını oluşturan bileşenleri normal seviyenizle kıyaslayarak günlük rutininizin hangi boyutlarının uykunuzu etkilediğini ve değişiklik gerektirdiğini daha kolay tespit edebilirsiniz.

Serene™ nefes egzersizi, bedeninizi gevşetmenize ve zihninizi sakinleştirmenize yardımcı olan bir stres yönetimi aracıdır. Sağlığa faydaları kanıtlanmış olan yavaş diyafram nefesinizi kullanabilmeniz için size rehberlik sağlar. Nefes egzersizi sırasında saatiniz nefes alıp verişiniz ve kalbinizin iki atışı arasındaki sürenin uyumu hakkında geri bildirim sağlar. Huzur bölgelerinde, yani yavaş nefes alıp vererek nefes alma ritminiz ile kalbiniz arasında faydalı bir eşzamanlılık sağladığınız durumlarda geçirdiğiniz süreyi takip eder.

Değiştirilebilir bilekliklerle saatinizi kişiselleştirerek her duruma ve tarza uygun hale getirebilirsiniz.

Daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Saatinizi güncel tutmak ve en iyi performansı göstermesini sağlamak için yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda cihaz yazılımını güncellediğinizden emin olun. Cihaz yazılımı güncellemeleri geliştirmeler sayesinde saatinizin işlevselliğini yükseltir.

Polar Ignite'ınızın bütün avantajlarından yararlanın

Polar ekosistemine bağlanarak saatinizden en iyi şekilde yararlanın.

Polar Flow Uygulaması

App Store® veya Google PlayTM'den Polar Flow uygulamasını indirin. Egzersiz sonrası saatinizi Polar Flow uygulamasıyla eşitleyerek egzersiz sonuçlarınızı ve performansınıza dair bilgileri içeren geri bildirime anında ulaşabilirsiniz. Polar Flow uygulamasında gün boyunca ne kadar hareketli olduğunuzu, vücudunuzun egzersiz ve stres sonrasında gece ne kadar dinlendiğini ve nasıl uyuduğunuzu da görebilirsiniz. Nightly Recharge otomatik gece ölçümleri ve diğer parametrelerinize göre Polar Flow uygulaması üzerinden egzersiziniz, uykunuz ve özellikle zorlu geçen günlerde enerji seviyelerinizi düzenlemeniz için ipuçları ve püf noktalar alırsınız.

Polar Flow web hizmeti

Bilgisayarınızdaki FlowSync yazılımını veya Polar Flow uygulamasını kullanarak egzersiz verilerinizi Polar Flow web hizmetiyle eşitleyin. Web hizmetini kullanarak egzersizinizi planlayabilir, başarılarınızı takip edebilir, yol gösterici bilgiler edinebilir ve egzersiz sonuçlarınızın, etkinliğinizin ve uykunuzun ayrıntılı bir analizini görebilirsiniz. Başarılarınızı tüm arkadaşlarınızla paylaşın, sporcu arkadaşlar bulun ve sosyal egzersiz topluluğunuzdan motivasyon alın.

Bunların tümünü flow.polar.com adresinde bulabilirsiniz