Polar Ignite 3 Kullanım Kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, yeni saatinizi kullanmaya başlamanıza yardımcı olur. Eğitim videolarını ve SSS bölümünü görmek için support.polar.com/en/ignite-3 adresine gidin.

Giriş

Yeni Polar Ignite 3'ünüzü güle güle kullanın!

Polar Ignite 3, daha enerji dolu bir hayat sürmenize yarayan modern klasik görünümlü bir fitness saatidir. Saatinizi kolunuza takın, vücudunuza ve yaşam tarzınıza uygun yönlendirmeleri gün boyu alın. Sorunsuz bir uyku rutinine ulaşmanıza yarayan uyku takibi özellikleri ve gün içindeki uyarıcı bilgiler ile daha verimli günler geçirin. Kişiye özel antrenman önerileri ve gerçek zamanlı sesli rehberlik ile harekete geçin. Sizi rahatsız etmeyen parlak ve yüksek çözünürlüklü AMOLED dokunmatik ekranı ve özelleştirilebilir araçları sayesinde anlamlı ölçümlerinizi bir bakışta görüntüleyin.

Polar Ignite 3, sabah uyandığınızda vücudunuzun gece boyu toparlanma durumuyla ilgili tam analizin yanı sıra günün kalan kısmında da enerji ve atik olma seviyenizin tahminlerini sağlar. Sleep Plus Stages™ uyku takibi özelliği, uyku aşamalarınızı (REM uykusu, hafif uyku ve derin uyku) izler ve size hem uykunuz hakkında geri bildirim sağlar hem de sayısal bir uyku puanı verir. Nightly Recharge™, gün boyu zorlanan vücudunuzun ne kadar dinlenebildiğini gösteren gecelik bir dinlenme ölçümüdür. Yeni Sleepwise™ özelliği, uykunun günlük atik olma ve günlük performans seviyelerinize ne kadar katkı sağladığını gösterir.

Training Load Pro ile en iyi performansınızı gösterebilmek için ideal miktarda egzersiz yapın. FitSpark™ egzersiz kılavuzu; dinlenme, hazırlık ve egzersiz geçmişinize uygun olarak hazırlanan günlük antrenmanlar ile patika hedeflerinize yönelik hazırlıkları yaptığınızdan emin olmanızı sağlar. Yeni FuelWise™ akıllı enerji depolama yardımcısı ile egzersiz seanslarınız boyunca enerjinizi koruyun. FuelWise™, uzun seanslarınız sırasında size yeterli enerji düzeyini korumanız ve enerji depolamanız için hatırlatma yapar. Vücudunuzun egzersiz seansı sırasında farklı enerji kaynaklarını nasıl kullandığını görün. Running Index ve Koşu Programları gibi gelişmiş koşu özellikleriyle koşu egzersizlerinizdeki ilerleme düzeyinizi izleyin. Sesli Rehberlik özelliği, Polar Flow uygulaması aracığıyla egzersiz sırasında kulaklık ve hoparlörünüzden gerçek zamanlı rehberlik almanızı sağlar.

Polar testleriyle kondisyon seviyenizi değerlendirin ve zaman içerisindeki ilerlemenizi takip edin. Kondisyon testi egzersize başlayacağınızda kondisyon seviyenizi ölçmenin hem hızlı hem de rahat bir yoludur. Yürüyüş Testi ile aerobik kondisyonunuzun gelişimini takip edebilirsiniz. Yürüyüş Testi kolay, güvenli ve tekrarlaması kolay bir testtir. Koşu Performansı Testi ile koşu performansınızın ne durumda olduğunu takip edebilir ve kalp atış hızınızı, koşu hızınızı ve bölgelerinizi kişiselleştirerek koşularınızdan her zaman en yüksek verimi alabilirsiniz. Bu testle maksimum kalp atış hızınızı da öğrenebilirsiniz.

Kesintisiz kalp atış hızı özelliği, kalp atış hızınızı gün boyu ölçer. Bu özellik 7/24 etkinlik ölçümü ile birlikte günlük etkinliğinizin genel hatlarını eksiksiz biçimde size sunar. Serene™ rehberli nefes egzersizi ile saatiniz, rahatlamanıza ve stresten arınmanıza yardımcı olur.

Polar Ignite 3, Polar Precision Prime™ sensör füzyonu teknolojisi sayesinde bileğinizden kalp atış hızınızı ölçer; yerleşik GPS ile hızınızı, temponuzu, mesafenizi ve konumunuzu takip eder. Nokta atışı hassasiyet ve çevreden daha az sinyal karışması için çift frekanslı GPS teknolojiyle donatılmıştır.

Değiştirilebilir bilekliklerle saatinizi kişiselleştirerek her duruma ve tarza uygun hale getirebilirsiniz. Polar Ignite 3; müzik kontrolleri, hava durumu ve telefon bildirimleri gibi temel akıllı saat özellikleriyle birlikte gelir. Kalp atış hızı sensörü modunda Polar saatinizi kolayca kalp atış hızı sensörüne dönüştürebilir ve kalp atış hızınızı egzersiz uygulamaları, spor salonu ekipmanları veya bisiklet bilgisayarları gibi diğer Bluetooth cihazlarıyla paylaşabilirsiniz. Saatinizi ayrıca kalp atış hızınızı Polar Club sisteminde yayınlamak için Polar Club derslerinde de kullanabilirsiniz.

Daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Saatinizi güncel tutmak ve en iyi performansı göstermesini sağlamak için yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda cihaz yazılımını güncellediğinizden emin olun. Cihaz yazılımı güncellemeleri, geliştirmeler sayesinde saatinizin işlevselliğini yükseltir.

Polar Ignite 3'ünüzün tüm avantajlarından yararlanın

Polar ekosistemine bağlanarak saatinizden en iyi şekilde yararlanın.

Polar Flow Uygulaması

App Store® veya Google PlayTM'den Polar Flow uygulamasını indirin. Egzersiz sonrası saatinizi Polar Flow uygulamasıyla eşitleyerek egzersiz sonuçlarınızı ve performansınıza dair bilgileri içeren geri bildirime anında ulaşabilirsiniz. Polar Flow uygulamasında gün boyunca ne kadar hareketli olduğunuzu, vücudunuzun egzersiz ve stres sonrasında gece ne kadar dinlendiğini ve nasıl uyuduğunuzu da görebilirsiniz. Nightly Recharge otomatik gece ölçümleri ve diğer parametrelerinize göre Polar Flow uygulaması üzerinden egzersiziniz, uykunuz ve özellikle zorlu geçen günlerde enerji seviyelerinizi düzenlemeniz için ipuçları ve püf noktalar alırsınız.

Polar Flow web hizmeti

Bilgisayarınızdaki FlowSync yazılımını veya Polar Flow uygulamasını kullanarak egzersiz verilerinizi Polar Flow web hizmetiyle eşitleyin. Web hizmetini kullanarak egzersizinizi planlayabilir, başarılarınızı takip edebilir, yol gösterici bilgiler edinebilir ve egzersiz sonuçlarınızın, etkinliğinizin ve uykunuzun ayrıntılı bir analizini görebilirsiniz. Başarılarınızı tüm arkadaşlarınızla paylaşın, sporcu arkadaşlar bulun ve sosyal egzersiz topluluğunuzdan motivasyon alın.

Bunların tümünü flow.polar.com adresinde bulabilirsiniz