Kesintisiz kalp atış hızı

Kesintisiz kalp atış hızı özelliği, kalp atış hızınızı gün boyu ölçer. Bisiklet gibi çok az bilek hareketi gerektiren fiziksel aktiviteler de artık takip edilebildiğinden, harcadığınız günlük kalori miktarı ve toplam etkinlik durumunuz daha doğru şekilde ölçülür.

Ayarlar > Genel ayarlar > Kesintisiz HR takibi yolunu izleyerek saatinizdeki Kesintisiz kalp atış hızı özelliğini açabilir, kapatabilir veya yalnızca gece moduna alabilirsiniz. Sadece gece modunu seçerseniz kalp atış hızı izlemeyi yatağa girebileceğiniz en erken zamanda başlayacak şekilde ayarlayın.

Bu özellik varsayılan olarak açıktır. Saatinizde Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini açık tuttuğunuzda pil daha hızlı tükenir. Nightly Recharge'ın çalışabilmesi için kesintisiz kalp atış hızı takibinin etkin halde olması gerekir. Hem pil kullanımını azaltmak hem de Nightly Recharge'ı kullanmak isterseniz sürekli kalp atış hızı izleme özelliğini sadece gece çalışacak şekilde ayarlayın.

Saatinizde kesintisiz kalp atış hızı

 

 

Kalp atış hızı aracı, Kesintisiz kalp atış hızı özelliğini kullanırken saat kadranında mevcut kalp atış hızınızı görmenizi sağlar. Kalp atış hızınızı Saat kadranı ayarları bölümünden saat kadranına ekleyebilirsiniz.

İlgili araca tıklayarak Günlük etkinlik görünümüne erişebilirsiniz. Günlük etkinlik görünümünden mevcut kalp atış hızınıza ve gün içindeki en yüksek ve en düşük kalp atış hızı değerlerinize göz atabilir, önceki gece ölçülen en düşük kalp atış hızınızı görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için 7/24 Etkinlik ölçümü bölümünü inceleyin.

Saat, kalp atış hızınızı 5 dakikalık aralıklarla takip eder ve daha sonra analiz etmek üzere Polar Flow uygulamasına ya da web hizmetine kaydeder. Saat, kalp atış hızınızın arttığını algılarsa kalp atış hızınızı kesintisiz olarak kaydetmeye başlar. Kesintisiz kayıt, bilek hareketlerinize göre de başlatılabilir (ör. en az bir dakika boyunca yeterince hızlı bir tempoda yürüdüğünüzde). Etkinlik seviyeniz belirli bir düzeyin altına düştüğünde kalp atış hızınızın kesintisiz olarak kaydedilmesi otomatik olarak durur. Saat, kolunuzun hareket etmediğini algılarsa ya da kalp atış hızınız artmamışsa günün en düşük değerini bulmak için kalp atış hızınızı 5 dakikalık aralıklarla takip eder.

Bazı durumlarda, gün içinde saatinizde o günkü kesintisiz kalp atış hızı özetinde yer alan en yüksek veya en düşük değerden daha yüksek ya da daha düşük kalp atış hızı değerleri görebilirsiniz. Bu durum, gördüğünüz değer takip aralığının dışındaysa gerçekleşebilir.

Kesintisiz kalp atış hızı izleme özelliği açıkken ve saatinizin arkasındaki sensör cildinize temas ederken saatinizin arkasındaki LED'ler hep açık kalır. Bilekten hassas bir şekilde kalp atış hızı ölçümü için saatinizi nasıl takmanız gerektiğine dair talimatlar için Bilekten kalp atış hızı ölçümü bölümüne bakın.

Polar Flow web hizmeti veya mobil uygulamasından Kesintisiz Kalp Atış Hızı Takibini daha uzun dönemli ve daha detaylı şekilde izleyebilirsiniz. Bu detaylı kılavuzu inceleyerek Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.