Sesli rehberlik

Sesli rehberlik özelliği, ilgili egzersiz verilerini doğrudan kulaklığınızdan dinlemenizi sağlayarak egzersizinize odaklanmanıza yardımcı olur. Antrenman sırasında saatinize bakmaya ihtiyaç duymazsınız. Tur ayrıntıları, kalp atış hızındaki değişiklikler ve egzersiz aşamalarında yönlendirme bilgilerini ses biçiminde alırsınız. Sesli rehberlik özelliğini kullanmak için akıllı telefonunuzda Polar Flow uygulaması yüklü olmalı ve akıllı telefonunuz ile saatiniz eşleşmiş olmalıdır. Talimatlar için Mobil cihazların saatinizle eşleştirilmesi bölümüne bakın.

Sesli rehberlik özelliğini Flow uygulaması cihaz ayarlarında açabilirsiniz. Birden fazla Polar cihazınız varsa Flow uygulamasında Cihazlar bölümüne gidin ve Polar Ignite 3'ü seçin. Sesli rehberlik için aşağı kaydırın, dokunarak açın ve özelliği etkinleştirin. Ardından sesli rehberliğe dahil edilecek bilgi türlerini seçin:

  • Egzersiz hedeflerinizin ve günlük antrenman önerilerinizin aşamalarında yönlendirmeler almak için Egzersiz rehberliği seçeneğini belirleyin.

  • Manuel olarak bir tur attığınızda veya süreye, mesafeye ya da konuma göre bir tur otomatik olarak alındığında tur ayrıntılarını duymak için Turlar seçeneğini belirleyin.

  • Kalp atış hızınızdaki değişiklikleri öğrenmek için Bölgeler seçeneğini belirleyin.

Yukarıdaki seçeneklerden belirlediğiniz bilgilere ek olarak, aşağıdaki durumlarda sesli geri bildirim alırsınız:

  • egzersiz seansını başlattığınızda, duraklattığınızda, devam ettirdiğinizde, durdurduğunuzda ve bir egzersiz özeti aldığınızda

  • akıllı telefon ve saat arasındaki gerçek zamanlı bağlantı kesildiğinde/tekrar sağlandığında

  • saatinizin pil seviyesi düştüğünde

Daha fazla bilgi için Polar Flow uygulamasında Sesli Rehberlik destek belgesine bakın.