Polar Grit X Kullanım Kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, yeni saatinizi kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Eğitim videolarını ve SSS bölümünü görmek için support.polar.com/en/grit-x adresine gidin.

Giriş

Yeni Polar Grit X'inizi güle güle kullanın!

Polar Grit X; patika koşusu, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü gibi tüm açık hava sporlarınız için hafif, dayanıklı bir çoklu spor saatidir.

Yolların yetmediği anlar için tasarlanan açık hava saati Polar Grit X ile egzersizlerinizi yeni boyutlara taşıyın ve performansınızı üst düzeye çıkarın. Yepyeni hedeflerle yeni keşiflere hazır olun. Grit X yerleşik GPS, pusula ve altimetrenin yanı sıra Polar'ın benzersiz egzersiz özelliklerini de sunar.

Polar Grit X ve Hill Splitter™ ile egzersiz seansınızda yokuş çıkarken ve yokuş inerken nasıl performans gösterdiğinizi bileceksiniz. Egzersiz seansınızın yükseklik profili hakkında ayrıntılı veriler elde edip farklı seanslar arasında yokuş istatistiklerini karşılaştırabilirsiniz. Hill Splitter™; hız, mesafe ve rakım verilerini kullanarak tüm yokuş çıkışlarını ve yokuş inişlerini otomatik olarak tespit eder. Rotanızda algılanan tüm yokuşlar için mesafe, hız, tırmanış ve iniş gibi değerlerle birlikte performansınıza yönelik ayrıntılı bilgiler gösterir.

Yeni FuelWise™ enerji depolama asistanı ile egzersiz seanslarınız boyunca enerjinizi koruyun. FuelWise™, uzun seanslarınız sırasında size yeterli enerji düzeyini korumanız ve enerji depolamanız için hatırlatma yapar. Vücudunuzun egzersiz seansı sırasında farklı enerji kaynaklarını nasıl kullandığını görün. Polar Grit X, enerji kullanımınızı karbonhidratlar, proteinler ve yağlar olarak ayırır.

Polar Grit X ve Komoot ile doğru patikadan ayrılmayın. Ücra patikalarda sınırlarınızı zorlarken gittiğiniz yolu bilmek hayati önem taşır. Polar Grit X ile Polar Flow veya Komoot'taki rotalarınızı içe aktarabilir ve saatinizdeki gerçek zamanlı rota rehberini takip edebilirsiniz. Rotanızı doğrudan Komoot'tan içe aktardığınızda detaylı bir adım adım rota rehberi görüntülenir.

Ürünün öne çıkan diğer özellikleri arasında şunlar yer alır:

  • Precision Prime™ sensör füzyonu teknolojisiyle gelişmiş bilekten kalp atış hızı ölçümü yapın.
  • Ayrıntılı hava durumu verilerini doğrudan saatinizden takip edin. Anlık hava durumu bilgisini ve 2 günlük hava durumunu tahminini doğrudan saatinizden öğrenin.
  • FitSpark™ egzersiz kılavuzu; dinlenme, hazırlık ve egzersiz geçmişinize uygun olarak hazırlanan günlük antrenmanlar ile patika hedeflerinize yönelik hazırlıkları yaptığınızdan emin olmanızı sağlar.
  • Nightly Recharge™ ile gece boyunca ne kadar iyi dinlendiğinizi öğrenin.
  • Koşu gücü özelliğiyle koşu seanslarınızın yoğunluk derecesiyle ilgili daha kapsamlı analizler edinin.
  • Polar Grit X'in Yüzme ölçümleri özelliği; kalp atış hızınızı, yüzme stilinizi, mesafenizi, temponuzu, kulaç sayınızı ve dinlenme sürelerinizi otomatik olarak algılar. Mesafe ve kulaçlarınız açık suda yüzerken de izlenmeye devam eder.
  • Telefon bildirimleri ile hiçbir şeyi kaçırmayın. Gelen aramalar, mesajlar, e-postalar, takvim etkinlikleri ve daha fazlası için uyarı alın.
  • Strava Live Segmentleri ile koşu ve sürüşlerinizi daha heyecan verici hale getirin. Yakındaki segmentler hakkında uyarılar alın, segment sırasında gerçek zamanlı performans verilerini görün ve egzersiz sonrasında hemen sonuçlarınızı kontrol edin.
  • Polar Grit X, 130'dan fazla farklı sporu destekler. En sevdiğiniz sporları Polar Flow'da spor saatinize ekleyin.

Daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Saatinizi güncel tutmak ve en iyi performansı göstermesini sağlamak için yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda cihaz yazılımını güncellediğinizden emin olun. Cihaz yazılımı güncellemeleri yeni özellikler ve geliştirmeler sayesinde saatinizin işlevselliğini yükseltir.

Grit X'inizin bütün avantajlarından yararlanın

Polar ekosistemine bağlanarak saatinizden en iyi şekilde yararlanın.

Polar Flow Uygulaması

App Store® veya Google PlayTM'den Polar Flow uygulamasını indirin. Egzersiz sonrası saatinizi Flow uygulamasıyla eşitleyerek egzersiz sonuçlarınız ve performansınıza dair bilgileri içeren geri bildirime anında ulaşabilir ve başarılarınızı arkadaşlarınızın tamamıyla paylaşabilirsiniz. Flow uygulamasında ne kadar uyuduğunuzu ve gün içinde ne kadar hareketli olduğunuzu da öğrenebilirsiniz.

Polar Flow web hizmeti

Bilgisayarınızdaki FlowSync yazılımını veya Flow uygulamasını kullanarak egzersiz verilerinizi Polar Flow web hizmetiyle eşitleyin. Web hizmetini kullanarak egzersizinizi planlayabilir, başarılarınızı takip edebilir, yol gösterici bilgiler edinebilir ve egzersiz sonuçlarınızın, etkinliğinizin ve uykunuzun ayrıntılı analizini görebilirsiniz. Başarılarınızı tüm arkadaşlarınızla paylaşın, başka sporcularla tanışın ve sosyal egzersiz topluluğunuzdan motivasyon alın.

Bunların tümünü flow.polar.com adresinde bulabilirsiniz