Cihaz yazılımının güncellenmesi

Saatinizi güncel tutmak ve en iyi performansı göstermesini sağlamak için yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda cihaz yazılımını güncellediğinizden emin olun. Cihaz yazılımı güncellemeleri, saatinizin işlevlerinde iyileştirmeler yapmak için gerçekleştirilir. Bunlar arasında tamamen yeni özellikler eklenmesi, mevcut özelliklerde iyileştirmeler ya da hata düzeltmeleri sayılabilir.

Cihaz yazılımı güncellemesi nedeniyle herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız. Güncelleme başlamadan önce, saatteki verileriniz Flow web hizmetiyle eşitlenir.

Mobil cihaz veya tablet ile

Egzersiz ve etkinlik verilerinizi eşitlemek için Polar Flow mobil uygulamasını kullanıyorsanız, cihaz yazılımını mobil cihazınızla güncelleyebilirsiniz. Uygulama yeni bir güncelleme olup olmadığını size bildirecek ve sizi yönlendirecektir. Güncelleme işlemini kesintiye uğramadan gerçekleştirmek için güncellemeye başlamadan önce saatinizi bir güç kaynağına takmanızı öneririz.

Bağlantınıza bağlı olarak, kablosuz cihaz yazılımı güncellemesi 20 dakikaya kadar zaman alabilir.

Bilgisayar ile

Saati bilgisayara bağladığınızda FlowSync, yeni cihaz yazılımı sürümünün hazır olduğunu size bildirir. Cihaz yazılımı güncellemeleri FlowSync yazılımı aracılığı ile indirilir.

Cihaz yazılımını güncellemek için:

  1. Kutudaki kabloyu kullanarak saatinizi bilgisayarınıza takın. Kablonun yerine oturduğundan emin olun. Kablodaki çıkıntıyı saatinizde bulunan, kırmızıyla işaretlenmiş yuva ile hizalayın.

  2. FlowSync verilerinizi eşitlemeye başlar.
  3. Eşitleme işleminden sonra aygıt yazılımını güncellemeniz istenir.
  4. Evet'i seçin. Yeni cihaz yazılımı yüklenir (bu işlemin tamamlanması 10 dakikayı bulabilir) ve saatiniz yeniden başlatılır. Saati bilgisayarınızdan çıkarmadan önce lütfen cihaz yazılımı güncellemesinin tamamlanmasını bekleyin.