Komoot

Komoot ile haritalarınızda ayrıntılı rotalar planlayın ve rotalarınızı saatinize aktararak egzersizinizi adım adım rota rehberiyle yapın! Yol bisikleti, doğa yürüyüşü, tur bisikletçiliği veya dağ bisikleti gibi tüm egzersizlerinizde, Komoot'un üstün planlama ve navigasyon teknolojisinden faydalanarak açık havanın güzelliğini daha yakından keşfedebilirsiniz.

Komoot hesabınız yoksa hemen oluşturun. Komoot'a kaydolduğunuzda tüm temel özellikleri deneyebileceğiniz ücretsiz bir bölge kazanırsınız. Komoot, bulunduğunuz bölgeyi ücretsiz bölgeniz olarak seçmenizi önerir. Bölgenizi seçtikten sonra Komoot uygulamasını Polar Flow'a bağlayabilir ve Komoot rotalarınıza saatinizden ulaşabilirsiniz.

Komoot'u nasıl kullanacağınız hakkında yardım almak için support.komoot.com/hc/en-us adresinden destek sitesine göz atın

Komoot rotaları için 1 saniyelik GPS kayıt sıklığı gereklidir. 1 veya 2 dakikalık kayıt sıklıkları ile birlikte kullanılamaz.

Komoot ve Polar Flow hesaplarınızı bağlama

İlk olarak Polar Flow hesabınızın ve Komoot hesabınızın bulunduğundan emin olun. Komoot ve Polar Flow hesaplarınızı Polar Flow web hizmetinden veya Polar Flow uygulamasından bağlayabilirsiniz.

Polar Flow web hizmetinde Ayarlar > Partnerler > Komoot > Bağlan adımlarını izleyin.

ya da

Polar Flow uygulamasında Genel Ayarlar > Bağlan > Komoot adımlarını izleyin (bağlanmak için düğmeyi kaydırın).

Komoot ve Polar Flow hesaplarınızı bağladıktan sonra, Komoot hesabınızda kilidini açtığınız tüm planlanmış Komoot turlarınız Polar Flow'daki favori rotalarınız ile eşitlenir.

Komoot rotalarını saatinizle eşitleme

Saatinize aktarmak istediğiniz rotaları Polar Flow web hizmetinden veya uygulamasından seçebilirsiniz. Saatinizde aynı anda en fazla 100 favori bulunabilir.

Flow web hizmetinde Favoriler sayfanıza gitmek için sayfanın üst kısmında yer alan menü çubuğunda Favoriler simgesine tıklayın.

 1. Rota listesinin solundaki seçim kutularına tıklayarak rotaları seçin ve sağ taraftaki saat eşitleme listesine taşıyın. Komoot ile yeni rotalar planladıysanız düğmesine tıklayarak bunları rota listenizde güncelleyebilirsiniz.
 2. Sürükleyip bırakarak saatinizdeki rotaların sırasını değiştirebilirsiniz. Farklı rotaları kaldırmak için X'e, tek seferde tüm rotaları kaldırmak için TEMİZLE'ye tıklayabilirsiniz. Saatinizden kaldırsanız bile rotalarınızın favorilerinizde hala kullanılabilir olduğunu unutmayın.
 3. Değişikliklerinizi kaydetmek için saatinizi eşitleyin.

Polar Flow uygulamasındaCihazlar menüsüne ve cihaz sayfasına gidin. Saatinizdeki mevcut favorilerinizi görmek için sayfayı aşağı kaydırın ve Ekle/çıkar seçeneğine dokunun.

 1. Sağdaki (iOS) / (Android) seçeneğine dokunup basılı tutarak rotalarınızın sırasını değiştirebilir ve rotalarınızı istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz.
 2. Rota eklemek veya çıkarmak için Ekle/çıkar seçeneğine tekrar dokunarak tüm favorilerinize erişebilirsiniz.
 3. Favorilerinizi şu ölçütlere göre sıralayabilirsiniz: Ad, Değiştirilme Tarihi ve Tür.
 4. Bir rotayı saatinizden kaldırmak için anahtarı sola çevirin. Rota eklemek için anahtarı sağa çevirin.
 5. Değişiklikleri kaydetmek için saatinizi uygulamayla eşitleyin.

 

Polar Flow web hizmetinde ve uygulamasında favorilerinizi nasıl yöneteceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Polar Flow'da favorileri ve egzersiz hedeflerini yönetme sayfamıza göz atın.

Komoot rotasıyla egzersiz seansı başlatma

 1. Hızlı menüye gitmek için egzersiz öncesi modundayken IŞIK düğmesine basın veya seçeneğine dokunun.
 2. Listede Rotalar'ı seçin ve yapmak istediğiniz Komoot rotasına tıklayın. Önce bulunduğunuz konuma en yakın rota gösterilecektir.
 3. Rotaya nereden başlamak istediğinizi seçin: Başlangıç noktası veya Rota ortası.
 4. Kullanmak istediğiniz spor profilini seçip egzersiz seansınızı başlatın.
 5. Saatiniz, rota boyunca sizi yönlendirir. Rotaya ulaştığınızda Rota başlangıç noktası bulundu uyarısı görüntülenir ve egzersizinize başlayabilirsiniz.

Saatiniz, rota boyunca sizi adım adım talimatlarla yönlendirir.