Saat kadranı ayarları

Saat kadranı ayarlarınızı görüntülemek ve düzenlemek için Ayarlar > Saat kadranı yolunu izleyin.

Saat kadranı stilini ve saat kadranında görüntülenecek bilgiyi seçin. Seçenekleri görüntülemek için yukarı veya aşağı kaydırın ve seçimlerinizi yeşil tik simgesi simgesine dokunarak onaylayın. Herhangi bir aşamada geri dönmek ve seçiminizi değiştirmek için düğmeye basarak önceki seviyeye dönebilirsiniz.

Düzen

Önceden tanımlanmış bir dizi seçenek arasından saat kadranı düzenini seçin:

  • Dört araçlı analog saat kadranı

  • Üç araçlı dijital saat kadranı

  • Dört araçlı dijital saat kadranı

  • İki araçlı dijital saat kadranı

Kollar ve arka plan

Kolları ve/veya arka plan stilini seçin. Seçenekler arasında aşağıdaki stiller bulunur:

Renk teması

Saat kadranınız için renk teması seçin. Kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, mor, pembe ve gri renkleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Araçlar

Saat kadranınıza araç eklemek için artı simgesine dokunun. Kullanılabilir araçların listesinde dolaşın. Kullanmak istediğiniz uygulamayı seçmek için dokunun. Tasarımınızı tamamlandığınızda yukarı kaydırın, ardından tasarımı onaylamak için simgesine dokunun.

Etkinlik aracı günlük etkinlik hedefiniz doğrultusunda ne kadar ilerleme kaydettiğinizi yüzde cinsinden gösterir. Ayrıca günlük etkinlik hedefiniz, siz aktif oldukça tamamlanan bir daire ile gösterilir. Araca tıklayarak Günlük etkinlik görünümü ayrıntılarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Adımlar aracı attığınız adımları gösterir. Vücut hareketlerinizin miktarı ve türü kaydedilir ve tahmini adım sayısına çevrilir. Araca tıklayarak Günlük etkinlik görünümü ayrıntılarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Mevcut kalp atış hızı aracı, Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini kullanırken saat kadranında mevcut kalp atış hızınızı görmenizi sağlar. Araca tıklayarak Günlük etkinlik görünümü ayrıntılarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Günlük etkinlik görünümünden mevcut kalp atış hızınıza ve gün içindeki en yüksek ve en düşük kalp atış hızı değerlerinize göz atabilir, önceki gece ölçülen en düşük kalp atış hızınızı görebilirsiniz.

Kalori aracı egzersiz, etkinlik ve BMR (Bazal metabolizma hızı: hayatı sürdürmek için gereken en düşük metabolik etkinlik) ile ne kadar kalori yaktığınızı gösterir. Araca tıklayarak Günlük etkinlik görünümü ayrıntılarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Hava durumu aracı mevcut sıcaklığı gösterir. Araca dokunarak Hava durumu görünümü ayrıntılarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Gün Işığı aracından mevcut konumunuzda güneşin ne zaman doğup batacağını kontrol edebilirsiniz. Araca dokunarak Gün doğumu ve Gün batımı görünümüne hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Navigasyon görünümü detaylarına hızlıca erişmek için Navigasyonaracına dokunun. Buradan, egzersiz dışında çevrimdışı haritalara erişebilirsiniz.

Pusula aracı, yönünüzü hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Pusula iğnesinin kırmızı ucu kuzeyi gösterir. Araca dokunarak pusulayı Navigasyon görünümünde açabilir ve pusulayı kalibre edebilirsiniz. Aracın kullanılabilmesi için pusulanın kalibre edilmesi gerekir.

Rakım aracı bulunduğunuz rakımı gösterir. Araca dokunduğunuzda Navigasyon görünümü ayrıntılarında rakım bilgisi açılır.

Saatinizdeki EKG testine hızlı bir şekilde erişmek için EKG testi aracına dokunun.

Saatinizdeki SpO2 testine hızlı bir şekilde erişmek için SpO2 aracına dokunun.

Saatinizdeki Bacak kasları için toparlanma testine hızlı bir şekilde erişmek için Sıçrama testi aracına dokunun.

Saatinizdeki Serene™ rehberli nefes egzersizine hızlı bir şekilde erişmek için Nefes egzersizi aracına dokunun.

Müziği doğrudan saat kadranından duraklatmak ve oynatmak için Müzik kontrolleri aracına dokunun. Daha fazla bilgi için Müzik kontrolleri bölümüne göz atın.

El feneri modunu etkinleştirmek için El Feneri aracına dokunun. Ekran, maksimum parlaklık seviyesinde aydınlanır. El fenerini kapatmak için GERİ düğmesine basın.

Saatinizdeki kronometreye erişmek için Kronometre aracına dokunun. Kronometreyi başlatmak için ekranın üst yarısına dokunun. Tur eklemek için TAMAM düğmesine basın. Kronometreyi duraklatmak için GERİ düğmesine basın.

Alarm araçları bir sonraki alarmınızın saatini gösterir. Alarmı ayarlamak için araca dokunun. Alarm tekrarını ayarlayın: Kapalı, Bir kez, Pazartesi - Cuma veya Her gün. Bir defa, Pazartesi - Cuma veya Her gün seçeneklerinden birini belirlerseniz alarm saatini de ayarlayın.

Geri sayım zamanlayıcısı ayarlarına hızlı bir şekilde erişmek için Geri sayım zamanlayıcısı aracına dokunun. Geri sayım yapılacak süreyi ayarlayın, onaylamak için yeşil tik simgesine dokunun ve geri sayım zamanlayıcısını başlatın. Geri sayım tamamlandığında saat titreyerek sizi bilgilendirir. Zamanlayıcıyı yeniden başlatmak için simgesine, iptal etmek ve saat görünümüne geri dönmek için ise simgesine dokunun.

Pil durumu aracı pilde kalan şarj seviyesini gösterir.

Analog saniyeler, Dijital saniyeler, Tarih, Polar logosu ve Paraf seçebileceğiniz diğer araç seçenekleridir: