Polar Pacer Pro Kullanım Kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, yeni saatinizi kullanmaya başlamanıza yardımcı olur. Eğitim videoları ve SSS bölümü için support.polar.com/en/pacer-pro adresine gidin.

GİRİŞ

Yeni Polar Pacer Pro'nuzu güle güle kullanın!

Polar Pacer Pro, ciddi performansa yönelik yeni nesil bir koşu saatidir. Gelişmiş GPS takibi için yeni entegre anten tasarıma sahip bu saat, size güçlü egzersiz araçlarının yanı sıra daha iyi bir koşucu olmanıza yardımcı olacak kişiselleştirilmiş dinlenme ve uyku uygulamaları sunar. Çok hafif tasarımı, parlak ekranı ve barometresi sayesinde, her koşuda iyi performans göstermek için gücünüzü açığa çıkabilirsiniz.

  • Çok hafif tasarım: Maksimum konfor ve ideal performans için sade, ince, hafif muhafaza, alüminyum çerçeve ve çok iyi tutuşlu düğmeler.
  • İyileştirilmiş İşlemci: Daha hızlı, sorunsuz, güçlü performans ve ekran geçişleri.
  • MIP Renkli Ekran: Günün her saati iyileştirilmiş ekran kontrastı, netliği ve deneyimi için daha ince cam ve gelişmiş arka plan ışığı fonksiyonu.

Koşu Performansı Testi ile koşu performansınızın ne durumda olduğunu takip edebilir ve kalp atış hızınızı, koşu hızınızı ve güç bölgelerinizi kişiselleştirerek koşularınızdan her zaman en yüksek verimi alabilirsiniz. Bu testle maksimum kalp atış hızınızı da öğrenebilirsiniz. Running Index ve Koşu Programları gibi gelişmiş koşu özellikleriyle koşu egzersizlerinizdeki ilerleme düzeyinizi izleyin.

Bilekten koşu gücü ölçümü koşunuzun her segmenti için gereken eforu takip eder. Bu sebeple deparlar ve kısa mesafeler için çok kullanışlı bir araçtır. İster düz bir alanda koşuyor ister dik bir tepeyi tırmanıyor olun, gerçek zamanlı mekanik enerji çıkışınızı watt cinsinden görebilirsiniz. Aerobik kondisyonunuzun gelişimini takip etmek için de Yürüyüş Testinden yararlanabilirsiniz. Yürüyüş Testi kolay, güvenli ve tekrarlaması kolay bir testtir. Bisiklet Performansı Testi, güç bölgelerinizi kişiselleştirmenizi sağlar ve size kişisel fonksiyonel eşik gücünüzü gösterir.

Training Load Pro ile en iyi performansınızı gösterebilmek için ideal miktarda egzersiz yapın. Yeni FuelWise™ enerji depolama yardımcısı ile egzersiz seanslarınız boyunca enerjinizi koruyun. FuelWise™, uzun seanslarınız sırasında size yeterli enerji düzeyini korumanız ve enerji depolamanız için hatırlatma yapar. Vücudunuzun egzersiz seansı sırasında farklı enerji kaynaklarını nasıl kullandığını görün. Enerji kullanımınız karbonhidratlar, proteinler ve yağlar olarak ayrılır.

Rota ve yükseklik profilleri, çıkacağınız maceraları daha iyi planlamanıza ve rotanızda ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olur. Rota ve yükseklik profilleriyle mevcut konumunuzu, ne kadar yokuş inip çıktığınızı ve rotanızda ne kadar mesafeniz kaldığını öğrenebilirsiniz. Hill Splitter™ özelliğiyle ise yokuş yukarı ve yokuş aşağı yollarda ne kadar iyi performans gösterdiğinizi görebilirsiniz. Hill Splitter; hız, mesafe ve rakım verilerinizi kullanarak tüm yokuş çıkışları ve yokuş inişleri otomatik olarak tespit eder. Strava Live Segmentleri ile koşularınıza ve sürüşlerinize heyecan katın. Yakındaki segmentler hakkında uyarılar alın, segment sırasında gerçek zamanlı performans verilerini görün ve egzersiz sonrasında hemen sonuçlarınızı alın. Üçüncü taraf komoot uygulamasıyla da tüm maceralarınız için rotalarınızı planlayıp kolayca saatinize aktarabilirsiniz. Üstelik adım adım rota rehberliği, doğru yolda ilerlemenizi sağlar.

Kesintisiz kalp atış hızı özelliği, kalp atış hızınızı gün boyu ölçer. Bu özellik 7/24 etkinlik ölçümü ile birlikte günlük etkinliğinizin genel hatlarını eksiksiz biçimde size sunar. Nightly Recharge™, gün boyu zorlanan vücudunuzun ne kadar dinlenebildiğini gösteren gecelik bir dinlenme ölçümüdür. Sleep Plus Stages™ uyku takibi özelliği, uyku aşamalarınızı (REM uykusu, hafif uyku ve derin uyku) izler ve size hem uykunuz hakkında geri bildirim sağlar hem de sayısal bir uyku puanı verir. FitSpark™ egzersiz kılavuzu; dinlenme, hazırlık ve egzersiz geçmişinize uygun olarak hazırlanan günlük antrenmanlar ile patika hedeflerinize yönelik hazırlıkları yaptığınızdan emin olmanızı sağlar. Saat Serene™ rehberli nefes egzersizi ile rahatlamanıza ve stresten arınmanıza yardımcı olur.

Kalp atış hızı sensörü modunda Polar Pacer Pro'nuzu kolayca kalp atış hızı sensörüne dönüştürebilir ve kalp atış hızınızı egzersiz uygulamaları, spor salonu ekipmanları veya bisiklet bilgisayarları gibi diğer Bluetooth cihazlarıyla paylaşabilirsiniz. Polar Club derslerinde kalp atış hızınızı Polar Club sisteminde yayınlamak için de Pacer Pro'nuzu kullanabilirsiniz. Polar Pacer Pro'da temel akıllı saat özellikleri de bulunur: müzik kontrolleri, hava durumu ve telefon bildirimleri. Favori sporlarınızı Polar Flow'dan saatinize ekleyebilirsiniz. Polar Pacer Pro 130'dan fazla farklı sporu destekler. Ayrıca her bir spor profili için özel ayarlar tanımlayabilirsiniz. Değiştirilebilir bilekliklerle saatinizi kişiselleştirerek her duruma ve tarza uygun hale getirebilirsiniz.

Daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Saatinizi güncel tutmak ve en iyi performansı göstermesini sağlamak için yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda cihaz yazılımını güncellediğinizden emin olun. Cihaz yazılımı güncellemeleri, geliştirmeler sayesinde saatinizin işlevselliğini yükseltir.

Pacer Pro'unuzun tüm avantajlarından yararlanın

Polar ekosistemine bağlanarak saatinizden en iyi şekilde yararlanın.

Polar Flow Uygulaması

App Store® veya Google PlayTM'den Polar Flow uygulamasını indirin. Egzersiz sonrası saatinizi Polar Flow uygulamasıyla eşitleyerek egzersiz sonuçlarınızı ve performansınıza dair bilgileri içeren geri bildirime anında ulaşabilirsiniz. Polar Flow uygulamasında gün boyunca ne kadar hareketli olduğunuzu, vücudunuzun egzersiz ve stres sonrasında gece ne kadar dinlendiğini ve nasıl uyuduğunuzu da görebilirsiniz. Nightly Recharge otomatik gece ölçümleri ve diğer parametrelerinize göre Polar Flow uygulaması üzerinden egzersiziniz, uykunuz ve özellikle zorlu geçen günlerde enerji seviyelerinizi düzenlemeniz için ipuçları ve püf noktalar alırsınız.

Polar Flow web hizmeti

Bilgisayarınızdaki FlowSync yazılımını veya Flow uygulamasını kullanarak egzersiz verilerinizi Polar Flow web hizmetiyle eşitleyin. Web hizmetini kullanarak egzersizinizi planlayabilir, başarılarınızı takip edebilir, yol gösterici bilgiler edinebilir ve egzersiz sonuçlarınızın, etkinliğinizin ve uykunuzun ayrıntılı analizini görebilirsiniz. Başarılarınızı tüm arkadaşlarınızla paylaşın, başka sporcularla tanışın ve sosyal egzersiz topluluğunuzdan motivasyon alın.

Bunların tümünü flow.polar.com adresinde bulabilirsiniz