Rota Rehberi

Rota rehberi özelliği, size daha önceki egzersiz seanslarında kaydettiğiniz rotalarda veya komoot ya da Strava gibi üçüncü taraf hizmetlerinden Flow'a aktardığınız rotalarda kılavuzluk eder. Rota dosyalarını GPX veya TCX dosya biçiminde doğrudan Flow'a da aktarabilirsiniz.

Rotaya başlangıç noktasından, bitiş noktasından veya size en yakın noktadan (rota ortasından) başlayabilirsiniz. Saatiniz önce sizi rotadaki seçtiğiniz başlangıç noktasına götürür. Rotaya girdiğinizdeyse yolun tamamında kılavuzluğunuzu yapar ve yoldan sapmamanızı sağlar. Sadece ekrandaki yönlendirmeleri izleyin. Ekranın altında ne kadar yolunuzun kaldığını göreceksiniz.

Rota ve yükseklik profilleri

Bir rota seçtikten sonra rotanın genel görünümünü ve yükseklik profilini göreceksiniz. Bu, hangi rotanın hangisi olduğunu ve egzersiz seansınızdan ne beklemeniz gerektiğini belirlemenize yardımcı olur.

Planlı rotalar için toplam tırmanış ve iniş

Planlı bir rotaya başlarken rotanızdaki toplam tırmanış ve iniş değerlerini göreceksiniz. Rotada ilerlerken tırmanış/iniş değerleri güncellenecek ve siz her zaman rotada kalan toplam tırmanış ve iniş değerini göreceksiniz. İsterseniz mevcut tırmanış/iniş değerinizi de görebilirsiniz. Tam olarak nerede olduğunuzdan ve ne kadar yolunuz kaldığından her zaman emin olacaksınız.

Planlanmamış bir rotada ilerlerken önceki kilometreye yönelik tırmanış ve iniş değerlerinin yanı sıra mevcut tırmanış/iniş değerinizi de görebileceksiniz.

Haritalarda ayrıntılı rotalar planlamak ve Flow ile rotaları saatinize aktarmak için komoot'u kullanabilirsiniz.

Saatinize rota ekleme

Saatinize rota eklemek için rotayı Flow web hizmeti veya uygulaması üzerinden favorilerinize ekleyin ve uygulamayı saatinizle eşitleyin. Daha fazla bilgi için POLAR FLOW'DA FAVORİLERİ VE EGZERSİZ HEDEFLERİNİ YÖNETME sayfamıza göz atın.

Rota rehberi ile egzersiz seansı başlatma

  1. Kullanmak istediğiniz spor profilini seçip egzersiz öncesi modundayken hızlı menüye gitmek için IŞIK düğmesine basın.
  2. Listeden Rotalar seçeneğini belirleyin ve katetmek istediğiniz rotayı seçin.
  3. İstiyorsanız karbonhidrat hatırlatıcı veya içecek hatırlatıcı ekleyin ve ardından Başlat seçeneğini belirleyin.
  4. Rotaya nereden başlamak istediğinizi seçin: Başlangıç noktasından, Rotanın ortasından, Rotanın sonundan ters yöne veya Rotanın ortasından ters yöne.
  5. Saatiniz kalp atış hızınızı ve GPS uydu sinyallerini bulana kadar egzersiz öncesi modunda kalın ve Tamam tuşuna basarak egzersiz seansınızı başlatın. Egzersiz seansınıza başlamadan önce pusulayı kalibre etmeniz istenebilir. İstenmesi durumunda, pusulayı kalibre etmek için ekrandaki talimatları izleyin.
  6. Saatiniz, rota boyunca sizi yönlendirir. Rotaya ulaştığınızda Rota başlangıç noktası bulundu uyarısı görüntülenir ve egzersizinize başlayabilirsiniz.

Rotayı bitirdiğinizde Rotanın sonuna geldiniz uyarısı gösterilecektir.

Yakınlaştırma

Rotanızı yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Tamam tuşuna basın ve Yakınlaştır/uzaklaştır seçeneğini belirleyin. Ardından rota görünümünü ayarlamak için + ve - düğmelerini kullanın.

Egzersiz sırasında rota değiştirme

Egzersiz seansınız sırasında farklı bir rotaya geçebilirsiniz.

  1. Egzersiz seansınızı duraklatmak için GERİ tuşuna, ardından hızlı menüye girmek için IŞIK tuşuna basın.
  2. Rotalar öğesini seçtiğinizde saat, Rotanızı değiştirmek ister misiniz? sorusunu sorar, Evet yanıtını belirleyip listeden bir rota seçin.
  3. Hazır olduğunuzda Başlat seçeneğini belirleyin.