Polar Koşu Programı

Polar Koşu Programı, aşırıya kaçmadan doğru şekilde egzersiz yapmanızı sağlamak üzere tasarlanmış ve kondisyon seviyenizi temel alan kişiselleştirilmiş bir programdır. Bu akıllı program gelişiminize adapte olur. Böylece biraz ara vermeniz ya da egzersizlerinizi artırmanız gerektiğinde bunu bilir. Her program, kişisel özellikleriniz, egzersiz geçmişiniz ve hazırlık süreniz hesaba katılarak etkinliğinize uygun şekilde ayarlanır. Program ücretsizdir. www.polar.com/flow adresine giderek Polar Flow web hizmetinden programı edinebilirsiniz.

5K, 10K, yarı maraton ve maraton etkinlikleri için programlar mevcuttur. Her programın üç aşaması vardır: Temel inşası, Güçlendirme ve Azaltma (Tapering). Bu aşamalar, koşu gününde hazır olmanızı sağlamak amacıyla performansınızı kademeli olarak geliştirmek için tasarlanmıştır. Koşu egzersizi seansları beş türe ayrılır: kolay tempolu yavaş koşu, orta mesafe koşu, uzun mesafe koşu, tempolu koşu ve aralıklı koşu. Tüm seanslarda optimum sonuçlar için ısınma, çalışma ve soğuma aşamaları bulunur. Ayrıca gelişiminizi desteklemek için güç, karın ve mobilite egzersizleri yapmayı da seçebilirsiniz. Her koşu haftası iki ile beş koşu seansından oluşur. Haftalık toplam koşu egzersizi seansı süresi, kondisyon durumunuza göre bir ile yedi saat arasında değişir. Bir program için minimum süre 9 hafta, maksimum süre 20 haftadır.

Bu ayrıntılı kılavuzdan Polar Koşu Programı hakkında daha fazla bilgi edinin. Dilerseniz Koşu Programına başlarken belgesini de inceleyebilirsiniz.

Polar Koşu Programının oluşturulması

 1. www.polar.com/flow adresine giderek Flow web hizmetinde oturum açın.
 2. Sekmeden Programlar'ı seçin.
 3. Etkinliğinizi seçin, adlandırın, etkinlik tarihini ve programı başlatmak istediğiniz tarihi ayarlayın.
 4. Fiziksel aktiviteyle ilgili soruları yanıtlayın.*
 5. Etkinlikte destekleyici egzersizler olmasını isteyip istemediğinizi seçin.
 6. Fiziksel aktiviteye hazırlık anketini okuyup doldurun.
 7. Programınızı inceleyin ve gerekirse ayarları değiştirin.
 8. Bitirdiğinizde Programı başlat seçeneğini belirleyin.

*Dört haftalık egzersiz geçmişi mevcutsa bunlar otomatik olarak doldurulur.

Koşma hedefi başlatın

Bir seansa başlamadan önce egzersiz seansı hedefinizi cihazınızla eşitlediğinizden emin olun. Seanslar cihazınıza egzersiz hedefleri olarak eşitlenir.

İlgili gün için programlanmış egzersiz hedefini başlatmak için:

 1. Saat görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutarak egzersiz öncesi moduna girin.
 2. O gün için programladığınız egzersiz hedefini başlatmanız istenir.

 3. Hedef bilgilerini görüntülemek için TAMAM düğmesine basın.
 4. TAMAM düğmesine basarak egzersiz öncesi moduna dönün ve kullanmak istediğiniz spor profilini seçin.
 5. Saatiniz tüm sinyalleri bulduğunda TAMAM düğmesine basın. Kayıt başladı mesajı görüntülendikten sonra egzersize başlayabilirsiniz.

İlerleme durumunuzu takip edebilirsiniz

Cihazınızdaki egzersiz sonuçlarınızı, USB kablosu veya Flow uygulaması aracılığıyla Flow web hizmetiyle eşitleyin. İlerlemenizi Programlar sekmesinden izleyin. Mevcut programınıza genel bakışı ve ilerleme durumunuzu görürsünüz.