Instrukcja obsługi Polar Grit X Pro

Niniejsza instrukcja obsługi pomoże Ci zapoznać się z nowym zegarkiem. Poradniki wideo i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ) są dostępne pod adresem support.polar.com/en/grit-x-pro.

Wstęp

Gratulujemy zakupu nowego produktu Polar Grit X Pro!

Dla osób, które lubią trenować na świeżym powietrzu i uważają cały świat za swoje boisko, zaprojektowano zegarek Polar Grit X Pro, zgodny z wojskowymi standardami, wyposażony w odporne na zarysowania szkiełko szafirowe i oferujący długi czas pracy baterii, oraz najwyższą wytrzymałość w najbardziej wymagających sytuacjach.

Poznawaj świat i przeżywaj przygody, korzystając z nowych narzędzi do nawigacji, zawsze dostępnych funkcji outdoorowych oraz najlepszych rozwiązań treningowych Polar. Wodoodporność do 100 m, wyjątkowa precyzja GPS oraz optyczny pomiar tętna z nadgarstka – Polar Precision Prime™ to cechy najbardziej wytrzymałego zegarka, który będzie Ci towarzyszył, dokądkolwiek się wybierzesz.

W wersji Polar Grit X Pro Titan zastosowano tytan lotniczy o bardzo wysokiej wytrzymałości, co umożliwiło zmniejszenie wagi koperty o 12% i stworzenie jednego z najbardziej wytrzymałych outdoorowych zegarków sportowych na rynku. Nie zawiedziesz się na wyjątkowo pojemnej baterii, która może zasilać zegarek nawet przez 40 godzin treningu z pełnym wykorzystaniem GPS i monitorowaniem tętna oraz nawet przez 100 godzin w trybie oszczędzania energii.

Nowe ekrany nawigacyjne zawierają zawsze włączony wysokościomierz, kompas oraz współrzędne lokalizacji, dzięki czemu użytkownik zawsze wie, gdzie się znajduje i dokąd zmierza. Nowy ekran czasu dziennego podaje informacje o czasie wschodu i zachodu słońca oraz zmierzchu. Korzystając z funkcji Nawigacja z powrotem możesz wrócić do punktu początkowego, korzystając z tej samej trasy. Nawigacja z powrotem pozwala poczuć smak przygody, gwarantując jednocześnie, że znajdziesz drogę z powrotem.

Polar Grit X Pro wyposażono w nowe profile trasy i przewyższenia, dzięki którym dowiesz się więcej o nadchodzących wyzwaniach i sprawdzisz swoje postępy na szlaku. Profile trasy i przewyższenia umożliwiają sprawdzenie aktualnej pozycji, pokonanych już zejść i podejść oraz pozostałego dystansu. Używając zewnętrznej aplikacji Komoot, możesz zaplanować trasę z wszystkimi atrakcjami i łatwo zaimportować ją do zegarka Grit X Pro, a szczegółowe wskazówki nawigacyjne będą utrzymywały Cię na właściwej ścieżce. Dzięki inteligentnemu asystentowi FuelWise™ otrzymasz wskazówki jak uzupełniać energię podczas dłuższych wypraw.

Funkcja Training Load Pro™ pomoże Ci poznać natężenie wysiłku podczas ostatnich sesji treningowych i dowiedzieć się jak sesje treningowe obciążają różne układy Twojego organizmu.

Dzięki funkcji Hill Splitter™ poznasz swoje wyniki na odcinkach biegnących w górę i w dół. Hill Splitter automatycznie wykrywa wszystkie odcinki biegnące w górę i w dół, określając je na podstawie Twojej prędkości, dystansu i danych na temat wysokości n.p.m.

Zegarek Polar Grit X Pro jest wyposażony również w działające automatycznie i inteligentnie funkcje Nightly Recharge™ i Sleep Plus Stages™, które umożliwiają łatwe i proste sprawdzanie jak organizm regeneruje się po treningu i stresie, pozwalając na dokonywanie optymalnych wyborów kolejnego dnia.

Sprawdź swoją kondycję i personalizuj strefy tętna, prędkości i mocy dzięki testom wydolnościowym dla biegaczy i kolarzy. Test regeneracji nóg sprawdzi, czy Twoje nogi są gotowe na trening o wysokiej intensywności. Inne, przydatne funkcje, takie jak prognozy pogody, powiadomienia z telefonu i sterowanie muzyką, sprawiają, że z Polar Grit X Pro możesz wybrać się, gdzie tylko zechcesz.

Stale usprawniamy nasze produkty, aby zapewnić klientom lepsze doświadczenia. Aby być na bieżąco i uzyskać najlepszą wydajność, aktualizuj oprogramowanie urządzenia, gdy tylko dostępna jest nowa wersja. Aktualizacje oprogramowania sprzętowego mają na celu poprawę funkcjonalności zegarka poprzez nowe funkcje i usprawnienia.

Korzystaj w pełni z zegarka Grit X Pro

Możesz od razu zacząć używać zegarka, ale aby w pełni wykorzystać potencjał firmy Polar, połącz go z naszą darmową aplikacją i serwisem Polar Flow.

Aplikacja Polar Flow

Pobierz aplikację Polar Flow ze sklepu App Store® lub Google PlayTM. Po zakończeniu treningu zsynchronizuj zegarek z aplikacją Flow, aby uzyskać natychmiastowy podgląd danych treningowych, informacji o rezultacie treningu i efektach oraz podzielić się swoimi osiągnięciami ze znajomymi. W aplikacji Flow możesz także sprawdzić parametry snu oraz swoją aktywność w ciągu dnia.

Serwis Polar Flow

Zsynchronizuj swoje dane treningowe z serwisem internetowym Polar Flow za pomocą oprogramowania FlowSync lub aplikacji Flow. W serwisie internetowym możesz planować treningi, monitorować swoje osiągnięcia, otrzymywać przydatne wskazówki, a także zapoznać się ze szczegółową analizą rezultatów swoich treningów, aktywności oraz snu. Podziel się swoimi osiągnięciami ze znajomymi, poznaj innych ćwiczących i przygotuj się na dawkę motywacji od społeczności Polar. Dane treningowe są zgromadzone w serwisie Polar Flow, aby umożliwić długoterminowe śledzenie rezultatów. Na stronie testów zobaczysz rezultaty wszystkich testów, wykonanych do tej pory i porównasz je. Łatwo monitoruj swoje długoterminowe postępy i przeglądaj zmiany kondycji.

To wszystko znajdziesz na flow.polar.com.