Komoot

Zaplanuj szczegółowe trasy za pomocą Komoot i przenieś je do zegarka, aby korzystać z precyzyjnego nawigowania po trasie! Niezależnie od tego, czy uprawiasz kolarstwo szosowe, wycieczki piesze, wycieczki rowerowe czy kolarstwo górskie, dzięki doskonałej technologii planowania i nawigacji Komoot możesz z łatwością odkryć więcej wspaniałych rzeczy na świeżym powietrzu.

Utwórz konto Komoot, jeśli go nie posiadasz. Kiedy zarejestrujesz się w Komoot, otrzymasz bezpłatny region, aby przetestować wszystkie podstawowe funkcje. Komoot zaleca, aby jako bezpłatny region odblokować region, w którym mieszkasz. Następnie połącz Komoot z Polar Flow i pobierz wszystkie trasy Komoot do zegarka.

Pomoc odnośnie korzystania z Komoot możesz uzyskać na stronie support.komoot.com/hc/en-us

Trasy Komoot wymagają zapisywania danych GPS z częstotliwością 1 sekundy. Nie można używać tej funkcji z częstotliwością zapisu danych co 1 lub 2 minuty.

Połącz swoje konta Komoot i Polar Flow

Po pierwsze, upewnij się, że masz konto Polar Flow i konto Komoot. Konta Komoot i Polar Flow możesz połączyć w serwisie Flow lub w aplikacji Polar Flow.

W serwisie Flow, przejdź do Ustawienia > Partnerzy > Komoot > Połącz.

lub

W aplikacji Polar Flow przejdź do Ustawienia ogólne > Połącz > Komoot (przesuń przycisk, aby wykonać połączenie).

Po połączeniu kont Komoot i Polar Flow, wszystkie zaplanowane przez Ciebie trasy Komoot, które rozpoczynają się w regionie odblokowanym na Twoim koncie Komoot zostaną zsynchronizowane z ulubionymi w serwisie Flow.

Synchronizowanie tras Komoot z zegarkiem

Możesz wybrać trasy do synchronizacji z zegarkiem w serwisie lub w aplikacji Flow. W zegarku można zapisać jednocześnie maksymalnie 100 ulubionych.

W serwisie Flow, kliknij ikonę Ulubione na pasku menu, na górze strony, aby przejść do strony Ulubione.

 1. Wybierz trasy, klikając pola wyboru po lewej stronie listy tras, aby przenieść je do listy synchronizacji z zegarkiem po prawej stronie. Jeśli zostały zaplanowane nowe trasy za pomocą Komoot, możesz umieścić je na liście tras, klikając przycisk .
 2. Możesz zmieniać kolejność tras w zegarku, przeciągając je i upuszczając. Możesz usunąć poszczególne trasy klikając X lub wszystkie trasy klikając USUŃ. Trasy pozostaną dostępne w ulubionych, pomimo usunięcia ich z zegarka.
 3. Zsynchronizuj zegarek, aby zapisać w nim wprowadzone zmiany.

W aplikacji Polar Flow, przejdź do menu Urządzenia, a następnie do strony urządzenia. Przewiń stronę w dół i dotknij Dodaj/usuń, aby zobaczyć listę aktualnych ulubionych w zegarku.

 1. Możesz zmieniać kolejność tras, dotykając i przytrzymując (iOS)/ (Android) po prawej stronie i przeciągając trasy do wybranego miejsca.
 2. Aby dodać lub usunąć trasę, dotknij Dodaj/usuń ponownie, w celu uzyskania dostępu do wszystkich swoich ulubionych.
 3. Możesz sortować ulubione według pól Nazwa, Zmieniono i Typ.
 4. Aby usunąć pozycję ulubionych z zegarka, przesuń przełącznik w lewo. Aby dodać trasę, przesuń przełącznik w prawo.
 5. Zsynchronizuj zegarek z aplikacją, aby zapisać zmiany.

 

Więcej informacji na temat zarządzania ulubionymi w serwisie i w aplikacji Flow można znaleźć w punkcie Zarządzanie ulubionymi i celami treningowymi w Polar Flow.

Rozpocznij sesję treningową z trasą Komoot

 1. W trybie przedtreningowym naciśnij przycisk PODŚWIETLENIE lub dotknij , aby przejść do menu podręcznego.
 2. Wybierz Trasy z listy i wybierz trasę Komoot, którą chcesz pokonać. Najbliższa trasa jest pokazywana jako pierwsza.
 3. Wybierz miejsce, w którym chcesz rozpocząć trasę: Początek trasy lub Punkt na trasie.
 4. Wybierz profil sportowy, z którego chcesz korzystać i rozpocznij sesję treningową.
 5. Twój zegarek poprowadzi cię do trasy. Gdy do niej dotrzesz, zostanie wyświetlony komunikat Znaleziono początek trasy, to sygnał, że możesz zaczynać.

Twój zegarek poprowadzi Cię po trasie za pomocą szczegółowych wskazówek nawigacyjnych.