Trening i svømmemodus
Før du kan registrere en svømmeøkt med Polar Verity Sense, må den registreres og kobles til en Polar Flow-konto. Dette gjøres under konfigureringen. Flere opplysninger finner du under Konfigurere Verity Sense.
Med den spesifikke svømmemodusen registrerer Verity Sense puls, distanse og tempo automatisk mens du er ute i bassenget. Beregninger for distanse og tempo baseres på bassenglengde og antall registrerte vendinger. Sensoren gjenkjenner vendingene med et integrert gyroskop. For å få så nøyaktige svømmeberegninger som mulig, er det avgjørende at du har på deg sensoren på korrekt måte. Instruksjoner finner du under Feste Verity Sense.
- Slå på Verity Sense ved å trykke på knappen. Det grønne LED-lyset ved siden av hjerteikonet og det blå LED-lyset på siden lyser.
-
For å velge svømmemodus trykker du kort på knappen rett etter at det grønne LED-lyset tennes. Gjenta korte trykk til LED-lyset ved siden av svømmeikonet tennes. Når du velger svømmemodus, lyser status-LED-lyset på siden hvitt.
- Når du har gjort et valg, venter du til alle seks LED-lysene begynner å lyse. Sensoren er nå klar til å måle puls.

- Ha på deg sensoren og start treningsøkten.

Etter at du har trent, kan du stanse registreringen ved å trykke og holde inne knappen helt til alle lysene er slått av. Deretter synkroniserer du med Flow-appen eller -nettjenesten for vise opplysninger om treningsøkten.
Sensoren synkroniseres automatisk med Flow-appen når du stanser registreringen hvis telefonen din er innenfor Bluetooth-rekkevidde. Gå til Synkronisering for mer informasjon.
Dersom det er nødvendig etter svømmeøkten, kan du endre bassenglengde i treningsanalysevisningen i Flow-appen for å oppdatere svømmeberegningene.