Randme-EKG tegemine

Kellal Vantage V3 on randme-EKG andur, mis võimaldab su kellal salvestada elektrokardiogrammi (EKG) signaali. Randme-EKG andur salvestab sinu südame tekitatavate elektriliste signaalide ajastuse ja tugevuse kahe elektroodi abil, millest üks on ülemisel vasakpoolsel nupul ja teine kella tagaküljel. EKG-signaal tuleneb kahe elektroodi pinge erinevusest.

EKG tegemise funktsiooni abil saad salvestada oma EKG puhkeolekus ainult 30 sekundiga. Selle tulemusena esitame sulle sinu EKG-signaalide graafiku ning ka su keskmise südame löögisageduse, südame löögisageduse muutuse, südamelöökidevahelise intervalli ning pulsilaine saabumise ajad (pulse arrival times, PAT). Saad neid jälgida, et hoida oma südame ja arterite tervisel silma peal.

Randme-EKG abil saad teha ortostaatilist testi, mis põhineb südame löögisageduse ja südame löögisageduse muutuse mõõtmisel, vajamata selleks Polari südame löögisageduse anduri ühendamist.

Randme-EKG anduriga mõõtmise funktsioon ei ole mõeldud meditsiiniliseks kasutuseks, diagnoosimiseks ega raviks (sealhulgas enesediagnoosimiseks ega arstiga nõupidamiseks) ning neid andmeid ei tohiks kasutada mingil meditsiinilisel eesmärgil.

Testi tegemine

Täpse näidu huvides soovitame sul enne mõõtmist kanda kella vähemalt kümme minutit. Veendu, et kannad kella sätetes valitud käel. Seda sätet saad kontrollida, kui valid Sätted > Kehalised sätted > Kannan kella (Vasakul käel / Paremal käel). Tee EKG-d istudes ja tee seda alati samal kellaajal. See funktsioon on mõeldud kasutamiseks ainult puhkeolekus. Lisateavet leiad tootetoe dokumendist Randme-EKG tegemine.

 1. Pane kell tihedalt ümber randme, nii et see asetseks kohe randmeluu taga. Vali kellas Testid > EKG > Mõõda kohe.

 2. Hoia käsi lahtise ja lõdvestatuna laual või süles. Aseta vastaskäe nimetissõrm kella ülemisele vasakule nupule (VALGUS). Ära vajuta nuppu.

 3. Kui kell on signaali leidnud, oota, kuni taimer käib lõpuni.

 4. Pärast EKG tegemist kuvatakse su kellas järgmised tulemused:

  • Keskm HR (keskmine südame löögisagedus)
  • HRV (südame löögisageduse muutus)
  • Südamelöökidevaheline intervall

  Tüüpiline südame löögisagedus puhkeolekus on 40 kuni 100 lööki minutis. Keskmised väärtused on alati individuaalsed, nii et peaksid oma südame löögisageduse väärtusi võrdlema ainult omaenda varasemate näitudega. Südame löögisageduse muutus on järjestikuste südamelöökide vahelise aja muutuvus. Südamelöökidevahelist keskmist intervalli nimetatakse südamelöökidevaheliseks intervalliks.

  Saad oma viimast tulemust vaadata oma kella jaotises Testid > EKG > Viimane tulemus.

  Üksikasjalikum teave su keskmise südame löögisageduse kohta ning su EKG-signaali graafik on saadaval Polar Flow' rakenduses, kui oled oma kella sellega sünkrooninud.

EKG tulemused Polar Flow' rakenduses

Oma EKG tulemuste vaatamiseks Polar Flow' rakenduses sünkrooni oma kell rakendusega.

Arvesta, et pead oma kella sünkroonima Flow' rakenduse abil. EKG tulemusi ei saa sünkroonida sinu arvutis oleva tarkvara Polar FlowSync abil.

Tänase päeva EKG tulemusi saad vaadata päevikust. Testitulemuste üksikasjavaate avamiseks puuduta kaarti.

Testitulemuste üksikasjavaates esitatakse sulle lisaks kellas kuvatavatele tulemustele ka järgmised tulemused:

 • PAT lõdvestusel ja PAT kokkutõmbel: pulsilaine saabumise aeg (PAT) tähendab aega, mis kulub sinu südamelöögi tekitatud survelaine jõudmiseks randmesse. PAT kokkutõmbel ja PAT lõdvestusel mõõdetakse survelaine kahel erineval ajahetkel.

 • EKG-graafik: EKG-graafiku tipud kujutavad sinu südamelööke. Libistamise abil saad graafikut vertikaalselt kerida.

Saad EKG tulemused eksportida PDF-faili. Loendiikooni puudutamisel avanevad kalendriotsingu vaates su eelmised EKG tulemused.

Lisateave randme-EKG tegemise kohta.