Ortostaatiline test

Ortostaatiline test on vahend treenimise ja taastumise vahelise tasakaalu leidmiseks. See võimaldab sul jälgida, kuidas su keha treenimisele reageerib. Lisaks treeningutest tulenevatele muutustele on palju teisi tegureid, mis võivad ortostaatilisi testi tulemusi mõjutada, näiteks vaimne stress, uni, varjatud haigused ja muutused keskkonnas (temperatuur, kõrgus).

Ortostaatiline test põhineb südame löögisageduse ja selle muutuse mõõtmisel. Muutused südame löögisageduses ja südame löögisageduse muutus peegeldavad muutusi südame autonoomses reguleerimises.

Testi tegemine

Saad ortostaatilise testi teha kas ühendatud Polari südame löögisageduse anduri või oma kella randme-EKG funktsiooni abil. Test kestab neli minutit. Kõige usaldusväärsemate tulemuste saamiseks tee test iga kord sarnastes tingimustes. Soovitame testi teha hommikul enne hommikusööki. Oma isikliku algtaseme määramiseks tee testi korrapäraselt. Äkilised kõrvalekalded algtaseme keskmistest võivad tähendada, et midagi on tasakaalust väljas. Järgi allolevaid juhiseid:

Ortostaatiline test ja Recovery Pro

Ortostaatiline test on funktsiooni Recovery Pro lahutamatu osa. Viimane annab teada, kas sinu kardiovaskulaarsüsteem on taastunud või mitte. Selles võrreldakse sinu ortostaatiliste testide tulemusi aja jooksul kogunenud algtasemetega ning võetakse arvesse ka sinu subjektiivset taastumist ja pikaajalist treeningute ajalugu.