Kompatybilne sensory

Popraw jakość treningu i uzyskaj wiedzę pozwalającą na pełniejsze zrozumienie swojego organizmu dzięki kompatybilnym sensorom Bluetooth®. Oprócz szeregu sensorów firmy Polar, zegarek jest w pełni kompatybilny z wieloma sensorami innych producentów.

Zobacz listę kompatybilnych sensorów i dodatków Polar

Zobacz kompatybilne sensory innych producentów

Zanim zaczniesz korzystać z nowego sensora podczas treningu, musisz go połączyć z zegarkiem. Łączenie trwa tylko kilka sekund ale zapewnia, że zegarek będzie odbierał sygnały tylko z Twoich sensorów i pozwala na niezakłócone ćwiczenia w grupie. Przed udziałem w imprezie sportowej lub biegu, pamiętaj o wykonaniu połączenia w domu, aby zapobiec zakłóceniom transmisji danych. Instrukcje są podane w punkcie Łączenie sensorów z zegarkiem.

Optyczny sensor tętna Polar OH1

Polar OH1 to kompaktowy optyczny sensor tętna umożliwiający pomiar na ramieniu lub skroni. To uniwersalne urządzenie stanowiące doskonałą alternatywę dla sensorów tętna wymagających użycia opaski na klatkę piersiową lub zakładanych na nadgarstek. Polar OH1 umożliwia przekazywanie w czasie rzeczywistym wartości tętna za pośrednictwem technologii Bluetooth do zegarka inteligentnego lub sportowego oraz aplikacji Polar Beat lub innej aplikacji treningowej, a jednocześnie do urządzeń obsługujących ANT+. Polar OH1 posiada wbudowaną pamięć, dzięki czemu podczas treningu wystarczy mieć przy sobie tylko sensor OH1, a dane treningowe można później przesłać do telefonu. Do sensora dołączona jest wygodna opaska na rękę nadająca się do prania w pralce, a także klips do okularów pływackich (w pełnym pakiecie Polar OH1).

Sensor współpracuje z aplikacjami Polar Club, Polar GoFit i Polar Team.

Polar Verity Sense

Polar Verity Sense to wszechstronny optyczny sensor tętna umożliwiający pomiar na ręce lub skroni. Jest to świetna alternatywa dla sensorów tętna wymagających użycia opaski na klatkę piersiową lub zakładanych na nadgarstek. Możesz go używać z dostarczaną wraz z produktem opaską na rękę, klipsem do okularów pływackich lub po prostu umieścić w dowolnym miejscu, w którym będzie ściśle i pewnie przylegał do skóry. Polar Verity Sense umożliwia maksymalną swobodę ruchu i może być używany w bardzo wielu różnych dyscyplinach sportowych. Co bardzo ważne, Polar Verity Sense rejestruje tętno, dystans, tempo i nawroty podczas pływania w basenie. Sesje treningowe można zapisywać w pamięci wewnętrznej sensora i przesyłać dane treningowe do telefonu po ich zakończeniu lub połączyć sensor z zegarkiem i śledzić tętno w czasie rzeczywistym podczas treningu.

Sensor tętna Polar H10

Monitoruj swoje tętno z najwyższą dokładnością za pomocą sensora tętna Polar H10 z opaską na klatkę piersiową.

Polar Precision Prime jest najdokładniejszą technologią optycznego pomiaru tętna, jaka istnieje i działa praktycznie w każdych warunkach. Pomimo tego, w sportach, w których utrzymanie sensora w pozycji nieruchomej na nadgarstku jest trudne lub w których występuje obciążenie, lub ruch mięśni czy ścięgien w pobliżu sensora, najwyższą dokładność pomiaru zapewnia sensor tętna Polar H10. Sensor tętna Polar H10 lepiej wykrywa szybkie zmiany tętna, dlatego idealnie nadaje się do treningów interwałowych z szybkimi sprintami.

Sensor tętna Polar H10 ma pamięć wewnętrzną, w której można zapisać jedną sesję treningową, gdy w pobliżu nie ma podłączonego urządzenia treningowego, ani urządzenia mobilnego z aplikacją treningową. Musisz tylko połączyć sensor tętna H10 z aplikacją Polar Beat i rozpocząć sesję treningową za pomocą aplikacji. W ten sposób możesz na przykład rejestrować tętno podczas sesji pływackich za pomocą sensora tętna Polar H10. Więcej informacji znajdziesz na stronach dotyczących aplikacji Polar Beat i sensora tętna Polar H10.

W przypadku korzystania z sensora tętna Polar H10 podczas treningu rowerowego możesz zamontować zegarek na kierownicy roweru, aby w łatwy sposób monitorować dane treningowe podczas jazdy.

Sensor tętna Polar H9

Polar H9 to wysokiej jakości sensor tętna przeznaczony do codziennego uprawiania sportu. Sensor jest dostarczany z opaską Polar Soft Strap i dokładnie monitoruje tętno. Polar H9 idealnie współpracuje z aplikacją Polar Beat, a także z wieloma aplikacjami innych producentów, dzięki którym możesz łatwo zmienić swój telefon w monitor aktywności. Co więcej, transmisje Bluetooth®, ANT+™ oraz 5 kHz gwarantują kompatybilność z wieloma urządzeniami sportowymi i sprzętem na siłowni. Dzięki zaawansowanej opasce na klatkę piersiową Polar H9 natychmiast reaguje na to, co dzieje się z Twoim organizmem i dokładnie określa liczbę spalonych kalorii.

Najnowsza wersja tej instrukcji obsługi oraz poradniki wideo są dostępne na stronie support.polar.com/en/h9-heart-rate-sensor.

Sensor biegowy Polar Stride Sensor Bluetooth® Smart

Sensor biegowy Bluetooth® Smart jest przeznaczony dla biegaczy, którzy chcą poprawić swoją technikę i wydolność. Sensor umożliwia śledzenie prędkości i dystansu zarówno podczas ćwiczeń na bieżni, jak i biegu po błotnistej ścieżce.

  • Mierzy każdy Twój krok, aby precyzyjnie wskazać prędkość i dystans
  • Pomaga poprawić technikę biegu dzięki informacjom o kadencji biegu i długości kroków
  • Niewielki sensor można bezpiecznie zamocować na sznurówkach
  • Wstrząso- i wodoodporny, nawet podczas najbardziej wymagających biegów

Sensor prędkości Polar Bluetooth® Smart

Na prędkość jazdy na rowerze może wpływać wiele czynników. Wydolność jest oczywiście jednym z nich, ale warunki pogodowe i zmienne nachylenie gruntu również są istotne. Aerodynamiczny sensor prędkości to najbardziej zaawansowane rozwiązanie pozwalające określić, w jaki sposób te czynniki wpływają na Twoją prędkość.

  • Mierzy bieżącą, średnią i maksymalną prędkość
  • Umożliwia śledzenie średniej prędkości, co pozwala zauważyć poprawę wydajności
  • Lekki, wytrzymały i łatwy do zamontowania

Sensor kadencji Polar Bluetooth® Smart

Nasz zaawansowany bezprzewodowy sensor kadencji to najbardziej praktyczny sposób mierzenia Twoich wyników podczas jazdy na rowerze. Sensor mierzy aktualną, średnią i maksymalną kadencję pedałowania wyrażoną w obrotach korby na minutę, dzięki czemu możesz porównywać swoją technikę jazdy podczas kolejnych treningów.

  • Pomaga poprawić technikę jazdy i określić optymalną kadencję
  • Rejestrowane bez zakłóceń dane dotyczące kadencji pozwalają ocenić indywidualną wydajność
  • Aerodynamiczny i lekki

Sensor mocy innych producentów

Moc kolarska

Pomiar mocy kolarskiej pomaga monitorować wydolność kolarską oraz technikę pedałowania. W przeciwieństwie do tętna, wartość ta jest obiektywną miarą wysiłku. Oznacza to, że możesz porównywać wartość mocy z innymi kolarzami tej samej płci oraz o podobnych warunkach fizycznych lub wieku; lub porównywać wartość watów na kilogram, aby uzyskać pewne wyniki. Wiedza, jak tętno łączy się ze strefami mocy również pozwala uzyskać dodatkowe informacje.