Nocna temperatura skóry

Funkcja Nocna temperatura skóry automatycznie śledzi temperaturę skóry podczas snu. Następnie porównuje wynik ze średnią z 28 dni i pokazuje odchylenie od średniej. Dzięki obserwacji zmian temperatury skóry można wykrywać zmiany stanu organizmu.

W przeciwieństwie do bazowej temperatury ciała, która zwykle jest dość stabilna i wynosi około +37 stopni Celsjusza, temperatura skóry może zmieniać się w znacznie szerszym zakresie. Wynika to z tego, że ciało reguluje swoją temperaturę wewnętrzną zmieniając przepływ krwi przez skórę. Na temperaturę skóry wpływają również warunki otoczenia. W przypadku temperatury skóry, zmiany w zakresie +/- 1 stopnia Celsjusza są uznawane za normalne. Niższe temperatury mogą występować często ze względu na warunki otoczenia, na przykład niższą temperaturę w pomieszczeniu lub spanie z ręką nad kołdrą. Wyższe temperatury mogą być oznaką nadchodzącej choroby. U kobiet mogą również wskazywać na bycie w drugiej części cyklu menstruacyjnego (owulacja i faza lutealna).

Funkcji pomiaru temperatury skóry nie należy używać jako termometru lekarskiego, ponieważ nie pokazuje ona bezwzględnych wartości temperatury, a tylko zmiany średniej temperatury skóry. Jeśli nie czujesz się dobrze, sprawdź temperaturę za pomocą termometru.

Funkcja pomiaru temperatury i uzyskane dzięki niej dane nie są przeznaczone do celów medycznych, diagnostyki lub leczenia.