Hill Splitter™

Hill Splitter™ informuje o wynikach uzyskanych podczas sesji treningowej na odcinkach prowadzących pod górę i w dół. Hill Splitter™ automatycznie wykrywa wszystkie odcinki pod górę i w dół, korzystając z danych GPS dotyczących prędkości i dystansu oraz danych barometrycznych o wysokości. Zapewnia szczegółowy wgląd w uzyskane parametry, takie jak dystans, prędkość, wzniesienie i spadek, dla każdego wzgórza wykrytego na trasie. Otrzymujesz dane o profilu przewyższenia sesji treningowej i możesz porównywać statystyki dotyczące wzgórz między różnymi sesjami. Szczegółowe informacje o każdym wzgórzu są rejestrowane automatycznie, nie ma potrzeby wykonywania ręcznej rejestracji okrążeń.

Hill Splitter dostosowuje się do terenu podczas każdej sesji treningowej. W praktyce oznacza to, że w przypadku sesji treningowych na stosunkowo płaskim terenie uwzględniane są nawet niewielkie wzgórza. Z kolei podczas treningu w terenie o dużym zróżnicowaniu wysokości, np. w górach, najmniejsze wzgórza nie są brane pod uwagę. To dostosowanie dotyczy zawsze określonej sesji.

Minimalne wzniesienie lub spadek traktowane jako wzgórze różnią się w zależności od profilu sportowego. W sportach zjazdowych (snowboarding, narciarstwo zjazdowe, jazda poza wyznaczonymi trasami i narciarstwo telemarkowe) jest to 15 metrów, a we wszystkich innych sportach jest to 10 metrów.

Hill Splitter wymaga stosowania częstotliwości zapisu danych GPS co 1 sekundę. Nie można używać tej funkcji z częstotliwością zapisu danych co 1 lub 2 minuty.

Dodawanie widoku Hill Splitter do profilu sportowego

Domyślnie ekran treningowy Hill Splitter jest włączony we wszystkich profilach sportowych typu bieganie, jazda na rowerze i sporty zjazdowe, ale może być dodany do każdego profilu sportowego wykorzystującego GPS i wysokość barometryczną.

W serwisie Flow:

 1. Przejdź do Profil sportowy i wybierz opcję edycja w profilu sportowym, do którego chcesz go dodać.
 2. Wybierz Związane z urządzeniem
 3. Wybierz Vantage V3 > Ekrany treningowe > Dodaj nowy > Pełny ekran > Hill Splitter i zapisz.

W aplikacji mobilnej Flow:

 1. Przejdź do menu głównego, a następnie wybierz Profile sportowe.
 2. Wybierz dyscyplinę sportową i dotknij Edycja.
 3. Dodaj ekran treningowy Hill Splitter.
 4. Po zakończeniu, dotknij Gotowe.

Pamiętaj, aby zsynchronizować ustawienia ze swoim urządzeniem Polar.

Trening z użyciem Hill Splitter

Po rozpoczęciu sesji treningowej, przejdź do ekranu Hill Splitter za pomocą przycisków W GÓRĘ / W DÓŁ. Informacje, które są dostępne podczas sesji treningowej, obejmują:

 • Dystans: Dystans bieżącego segmentu (teren płaski, pod górę lub w dół)
 • Wzniesienie/spadek bieżącego segmentu
 • Prędkość

Należy zauważyć, że przejście ze wzgórza do terenu płaskiego następuje z pewnym opóźnieniem. Chodzi o to, aby upewnić się, że wzgórze zostało już ukończone. Nawet jeśli przejście ze wzgórza do płaskiego terenu na ekranie treningowym Hill Splitter jest opóźnione, zakończenie wzgórza jest oznaczone poprawnie w danych, więc podczas przeglądania podsumowania treningu w serwisie lub aplikacji Flow będzie ono wyświetlane poprawnie.

Komunikat z informacjami o wzniesieniu

W przypadku sportów zjazdowych (jazda na snowboardzie, narciarstwo zjazdowe, narciarstwo poza wyznaczonymi trasami i narciarstwo telemarkowe), komunikat z informacjami z poprzedniego wzgórza będzie wyświetlany w przypadku jego ukończenia, a następnie powrotu pod górę o 15 metrów. W rezultacie te informacje są wyświetlane przy powrocie na szczyt za pomocą wyciągu narciarskiego.

 • Dystans: Dystans bieżącego segmentu (teren płaski, pod górę lub w dół)
 • Wzniesienie/spadek bieżącego segmentu
 • Średnia prędkość
 • Numer wzgórza

Podsumowanie Hill Splitter

Po zakończeniu sesji treningowej, w podsumowaniu treningu zobaczysz następujące informacje:

 • Liczba odcinków pod górę i w dół
 • Łączny dystans pod górę i w dół

Szczegółowa analiza w serwisie i aplikacji Flow

Jeśli dane zostały zsynchronizowane z serwisem Flow po zakończeniu sesji treningowej, możesz przeglądać w nim szczegółowe informacje na temat każdego segmentu prowadzącego pod górę, w dół i po płaskim terenie. Przegląd sesji treningowej jest również dostępny w aplikacji Polar Flow.

Dane dostępne dla każdego segmentu zależne są od używanego profilu sportowego i czujników, ale mogą na przykład obejmować informacje dotyczące wysokości, mocy, tętna, kadencji i prędkości.