Sinu südame löögisagedusel põhinev puhkusejuhis

Saad optimeerida oma treeningurütmi ja tõhusust, et saavutada oma treeningute parim võimalik mõju. Puhkusejuhisega analüüsitakse sinu südame löögisagedust treeningu- ja puhkeetappidel, et anda sulle isikupärastatud juhiseid, millal on optimaalne uuesti treeninguetappi alustada. See tuvastab seeria ajal automaatselt su kõrgeima südame löögisageduse ja jälgib su südame löögisagedust ka puhkeetapis ning teavitab sind, kui oled järgmise seeria alustamiseks piisavalt taastunud.

Puhkusejuhise funktsiooni kasutamiseks treeningukordade ajal tuleb sul puhkusejuhise treeninguvaade lisada sellele spordiprofiilile, milles soovid seda kasutada. Vaikimisi on puhkusejuhise treeninguvaade järgmistel spordiprofiilidel: jõutreening, ringtreening, suure intensiivsusega intervalltreening, funktsionaalne treening, bootcamp ja sangpommitreening. Saad treeninguvaate lisada mis tahes spordiprofiilile Polar Flow' rakenduse või võrguteenuse spordiprofiilide sätetes.

Puhkusejuhisega treenimine

Treeningu kasulikkuse maksimeerimiseks alusta treeningukorda korraliku soojendusega. Soojendus muudab treeningu tõhusamaks ja vähendab vigastuste ohtu. Aktiveeri puhkusejuhis, kui oled valmis alustama oma treeningukorra treeninguetappi. Puhkusejuhise treeninguvaate avamiseks libista sõrmega paremale või vasakule ja funktsiooni aktiveerimiseks kasuta nuppe ÜLES ja ALLA ning vajuta nuppu OK.

Ekraanil kuvatavad juhised

Puhkusejuhise treeninguvaates kuvatakse su praegune südame löögisagedus ja reaalaja südame löögisageduse graafik. Erinevad värvid tähistavad südame löögisageduse tsooni, milles parasjagu treenid. Järgmiste juhistega juhatatakse sind läbi su treeningukorra töö- ja puhkeetappide.

Kui pead treeninguetapi alustamiseks südame löögisagedust suurendama, kuvatakse tekst Suurenda HR-i. Kui su südame löögisagedus tõuseb treeninguetapiks piisavale tasemele, kuvatakse ekraanil selle asemel tekst Treeni. Pärast seeria lõpetamist tuvastab su kell automaatselt, et treeninguetapp on lõppenud, ning samuti tuvastab see automaatselt treeninguetapis saavutatud kõrgeima südame löögisageduse. Saad treeninguetapi lõpetada ka käsitsi, vajutades nuppu OK.

Ekraanil kuvatakse tekst Puhka, kuni su HR on piisavalt madal ja kell annab värinaga märku, kui on tuvastanud eesmärgiks oleva taastumise südame löögisageduse. Puhkeetapi ajal saad ekraanilt vaadata oma praegust südame löögisagedust ja eesmärgiks olevat taastumise südame löögisagedust. Reaalaja südame löögisageduse graafikul olev katkendjoon tähistab eesmärgiks olevat südame löögisagedust. Minimaalne puhkeaeg on 20 sekundit – kui saavutad taastumise südame löögisageduse kiiremini, kuvatakse tekst Puhka veel mõni sekund.

Kui puhkeetappi ei saa su südame löögisageduse põhjal kindlaks määrata, kuvatakse ajapõhine puhkeetapp. Ekraanil kuvatakse tekst Tööaeg lõppes. Aeg puhata., pärast mida ilmub 30-sekundiline pöördloendur.

Kui oled piisavalt taastunud ja on aeg alustada järgmist seeriat, annab kell sellest värinaga märku ning ekraanil kuvatakse tekst Treeni!

Funktsiooni väljalülitamiseks vajuta puhkusejuhise vaates nuppu TAGASI. Kuvatakse küsimus Sulen puhkusejuhise? Kinnitamiseks vajuta nuppu OK. Puhkusejuhise peatamine ei peata treeningukorda.

Rrandmetele äärmuslikku survet avaldavate tegevuste puhul, eriti jõutreeningu puhul nagu raskuste tõstmine või lõuatõmbed, võib olla raskem sinu südame löögisagedust piisava täpsusega randmelt tuvastada. Sel põhjusel soovitame täpseks südame löögisageduse mõõtmiseks ja puhkusejuhise funktsiooni optimaalseks toimimiseks kasutada südame löögisageduse andurit Polar H10 või optilist südame löögisageduse andurit Polar Verity Sense.

Lisateave puhkusejuhise kohta.