Strava Live Segments

Lõigud Strava Segments on eelmääratletud teelõigud, millel jalgratturid või jooksjad saavad aja peale võistelda. Lõigud on määratletud lehel Strava.com ja neid saab luua iga Strava kasutaja. Saad oma aegu võrrelda oma varasemate saavutustega või teiste Strava kasutajate aegadega, kes on läbinud sama lõigu. Igal lõigul on oma avalik edetabel, milles parima aja saavutanu saab endale mäekuninga või -kuninganna tiitli (KOM/QOM).

Pane tähele, et funktsiooni Strava Live Segments kasutamiseks oma Polar Vantage V3-s peab sul olema pakett Strava Summit Analysis. Kui oled aktiveerinud funktsiooni Strava Live Segments ning eksportinud lõigud oma Flow' kontole ja sünkrooninud need oma Vantage V3-ga, annab kell sulle lemmikuks märgitud Strava lõigule lähenemisest märku.

Lõiku läbides kuvatakse sulle kellas sinu soorituse kohta reaalajas andmeid, mis näitavad, kas oled oma isiklikust rekordist (PR) ees või taga. Pärast lõigu läbimist arvutatakse ja kuvatakse sinu tulemused kohe kella ekraanil, kuid lõplikke tulemusi pead kontrollima lehelt Strava.com.

Strava ja Polar Flow' kontode ühendamine

Strava ja Polar Flow' kontod saad ühendada Polar Flow' võrguteenuses VÕI Polar Flow' rakenduses.

Logi sisse Polar Flow' võrguteenusesse ja vali Sätted > Partnerid > Strava > Ühenda.

VÕI

Ava Polar Flow' rakendus ja vali Üldsätted > Ühenda > Strava (ühendamiseks libista nuppu).

Strava lõikude importimine Polar Flow' kontole

  1. Vali oma Strava kontol lõigud, mida soovid importida Polar Flow' lemmikutesse / Vantage V3. Selleks vali lõigu nime kõrval olev tärniikoon.
  2. Seejärel vajuta Polar Flow' võrguteenuse lemmikute lehel nuppu Update Strava Live Segments, et importida tärniga tähistatud Strava Live lõigud oma Polar Flow' kontole.
  3. Vantage V3-s saab korraga olla kuni 100 lemmikut. Vali lõigud, mida soovite Vantage V3 importida, klõpsates funktsiooni Strava Live Segments loendist vasakul asuvaid valikukaste, et liigutada lõigud paremal asuvasse Vantage V3 sünkroonimisloendisse. Vantage V3 lemmikute järjekorda saad muuta neid lohistades.
  4. Kellas tehtud muudatuste salvestamiseks sünkrooni oma Vantage V3.

Lisateavet lemmikute haldamise kohta Polar Flow' võrguteenuses ja rakenduses leiad jaotisest Lemmikute ja treeningu eesmärkide haldamine Polar Flow's.

Lisateavet Strava lõikude kohta leiad lehelt Strava Support.

Treeningukorra alustamine funktsiooniga Strava Live Segments

Strava Live Segments vajab GPSi. Veendu, et sinu kasutatavates jooksu- või jalgrattaspordi profiilides oleks GPS sisse lülitatud.

Treeningukorra alustamisel kuvatakse treeninguvaates Strava Segments sinu läheduses asuvad (jalgrattasõidu puhul 50 km raadiuses ja jooksu puhul 10 km raadiuses) kellaga sünkroonitud Strava lõigud. Treeningu ajal saad Strava lõike sirvida nuppude ÜLES ja ALLA abil.

Lõigule lähenedes (jalgrattasõidu puhul 200 m või lähemal ja jooksu puhul 100 m või lähemal) annab kell sulle märku ja algab lõiguni jäänud meetrite mahaloendus. Lõigu tühistamiseks vajuta kellal tagasinuppu.

Lõigu alguspunkti jõudes annab kell sulle uuesti märku. Lõigu salvestamine algab automaatselt ja kella ekraanil kuvatakse nii lõigu nimi kui ka sinu isiklik rekord sellel lõigul.

Ekraanilt näed, kas oled oma isiklikust rekordist ees või taga (või kui läbid lõiku esimest korda, kuvatakse KOM/QOM,), samuti kuvatakse ekraanil sinu kiirus/tempo ja järelejäänud distants.

Pärast lõigu läbimist kuvatakse ekraanil sinu aeg ja vahe isikliku rekordiga. Kui püstitasid uue isikliku rekordi, kuvatakse ekraanil sümbol PR.