SpO2 näit

SpO2 mõõtmise funktsioon kasutab sinu vere hapnikukoguse hindamiseks pulssoksümeetriatehnoloogiat. Su keha vajab normaalseks toimimiseks pidevat hapnikuvarustust. Sinu vere hapnikusisaldus (SpO2) näitab, kui palju hapnikku su veri sisaldab, võrreldes selle täieliku mahtuvusega (100%). Kui oled merepinna tasemel ja puhkeolekus, peetakse normaalseks SpO2 vahemikus 95% ja 100%. Suurtes kõrgustes SpO2 sageli langeb, sest õhurõhk on madalam.

Saad SpO2 mõõta mugavalt vaid 35 sekundiga oma randmelt, kus iganes soovid. Korrapärane SpO2 mõõtmine võimaldab sul jälgida, milline on su tavaline SpO2 näit igapäevaelus tavapärastel asjaoludel. Kui tead oma tavapärast vere hapnikutaset, võib see aidata sul mõista, kuidas su keha kohaneb teatud olukordadega, näiteks suurte kõrgustega. Kui treenid erinevates kõrgustes, saad selle mõõtmise abil jälgida, kuidas su SpO2 muutub ja kuidas su keha uue kõrgusega kohaneb.

SpO2 mõõtmise funktsioon ei ole mõeldud meditsiiniliseks kasutuseks, diagnoosimiseks ega raviks (sealhulgas enesediagnoosimiseks ega arstiga nõupidamiseks) ning neid andmeid ei tohi kasutada mingil meditsiinilisel eesmärgil.

SpO2 mõõtmine

Täpse näidu saamiseks soovitame sul enne mõõtmist kanda kella vähemalt kümme minutit. Veendu, et su käsi ei oleks külm ja et kannad kella tihedalt. Hoia keha mõõtmise ajal paigal. Kui teed mõõtmise pärast treeningut, on enne mõõtmise alustamist soovitatav vähemalt kümme minutit puhata, et keha tavapärane olek saaks taastuda. Tee mõõtmisi iga kord sarnastes tingimustes. Lisateavet leiad tugidokumendist Vere hapnikusisalduse mõõtmine.

  1. Pane kell tihedalt ümber randme, nii et randmeluu ja kella vahele jääks ligikaudu sõrmelaiune jagu ruumi.
  2. Ava oma kellas Testid > SpO2 ning siis puuduta valikut Mõõda kohe.
  3. Hoia kätt lõdvestatuna paigal, kuni taimer käb lõpuni.

Pärast mõõtmist kuvatakse su kellas järgmised tulemused:

  • Vere hapnikusisaldus protsendina.
  • Kõrgus: mõõtmisaegne kõrgus.
  • Sinu vere hapnikusisalduse sõnaline kirjeldus: Su SpO2 on normaalne (95-100%) - Su SpO2 on normaalsest madalam (90-94%) - Su SpO2 on madal (<90%).

Saad oma viimast tulemust vaadata oma kella jaotises Testid > SpO2 > Viimane tulemus.

Kui test nurjub, proovi kell nihutada randmel kõrgemale. Samuti võid proovida kanda kella teisel randmel ja vaadata, kas see aitab.

Vere hapnikusisalduse näidud Polar Flow' rakenduses

Oma SpO2 näitude vaatamiseks Polar Flow' rakenduses sünkrooni oma kell rakendusega.

Arvesta, et pead oma kella sünkroonima Flow' rakenduse abil. SpO2 näite ei saa sünkroonida sinu arvutis oleva tarkvara Polar FlowSync abil.

Tänase päeva SpO2 näite saad vaadata päevikust. Kaardi puudutamisel avaneb üksikasjalikum SpO2 näitude vaade. Loendiikooni puudutamisel avanevad kalendriotsingu vaates su eelmised SpO2 näidud.

Lisateave SpO2 mõõtmise kohta.