Hill Splitter™

Hill Splitter™ annab teavet sinu soorituse kohta treeningukorra tõusudel ja laskumistel. Hill Splitter™ tuvastab automaatselt kõik üles- ja allamäge liikumised, kasutades selleks GPSi-põhiseid kiiruse, distantsi ja kõrguse andmeid. See annab üksikasjalikku teavet sinu soorituse kohta marsruudil tuvastatud igal mäel, näiteks teavet sinu südame löögisageduse, distantsi, kiiruse ning laskumiste ja tõusude kohta. Sul on võimalik vaadata oma treeningukorra rajaprofiili ja võrrelda erinevate treeningute mäestatistikat. Üksikasjalik teave iga mäe kohta registreeritakse automaatselt, seega puudub vajadus ringe käsitsi salvestada.

Hill Splitter kohandub vastavalt treeningukorra maastikule. Praktikas tähendab see seda, et kui treenid suhteliselt tasasel maastikul, võetakse arvesse ka kõige väiksemaid künkaid. Kui aga treenid väga ebatasasel, näiteks mägisel maastikul, siis väikseid künkaid arvesse ei võeta. Selline kohandumine on alati treeningukorraspetsiifiline.

See, kui suur tõus või laskumine läheb arvesse mäena, sõltub sinu spordiprofiilist. Mäespordialade (lumelauasõit, mäesuusatamine, murdmaasuusatamine ja laskumine) puhul on selleks 15 meetrit ja kõikide teiste spordialade puhul 10 meetrit.

Hill Splitter nõuab GPSi andmete salvestussagedust ühesekundiliste intervallidega. Seda ei saa kasutada ühe- ega kaheminutilise salvestussagedusega.

Hill Splitteri vaate lisamine spordiprofiilile

Vaikimisi on Hill Splitteri treeninguvaade kasutusel kõikide jooksu-, jalgratta- ja mäespordialade puhul, kuid seda on võimalik lisada igale spordiprofiilile, mis kasutab GPSi ja baromeetrit.

Võrguteenuses Polar Flow:

 1. Ava Spordiprofiilid ja vali muuda spordiprofiili juures, millele soovid selle lisada.
 2. Vali Seotud seadmega
 3. Vali Vantage V3 > Treeninguvaated > Lisa uus > Täisekraan > Hill Splitter ja siis salvesta.

Flow' mobiilirakenduses:

 1. Mine peamenüüsse ja ava Spordiprofiilid.
 2. Vali soovitud spordiala ja puuduta valikut Muuda.
 3. Lisa Hill Splitteri treeninguvaade.
 4. Kui oled lõpetanud, puuduta valikut Valmis.

Ärge unusta sätteid Polari seadmega sünkroonida.

Hill Splitteri abil treenimine

Pärast treeningukorra alustamist Hill Splitteri vaatesse liikumiseks kasuta nuppe ÜLES ja ALLA. Treeningukorra ajal kuvatakse järgmised andmed:

 • Distants: lõigu distants (tasasel pinnal, ülesmäge või allamäge liikumine)
 • Lõigu tõus/laskumine
 • Kiirus

Pane tähele, et mäelt tasandikule üleminekul esineb mõningane viivitus. Seda veendumaks, et mägi on lõppenud. Ehkki mäelt tasandikule üleminek kuvatakse Hill Splitteris viivitusega, märgitakse mäe lõppemine andmetes õigesti, nii et kui vaatad Flow' võrguteenuses või mobiilirakenduses oma treeningu kokkuvõtet, kuvatakse see õigesti.

Mäestatistika

Mäespordialade (lumelauasõit, mäesuusatamine, murdmaasuusatamine ja laskumine) puhul kuvatakse sinu soorituse üksikasjad, kuid seda ainult juhul, kui oled mäest alla laskunud ja seejärel uuesti 15 meetri kõrgusele tõusnud. See funktsioon toimib nii, et andmed kuvatakse siis, kui liigud suusatõstukil uuesti mäest üles.

 • Distants: lõigu distants (tasasel pinnal, ülesmäge või allamäge liikumine)
 • Lõigu tõus/laskumine
 • Keskmine kiirus
 • Mäe number

Hill Splitteri kokkuvõte

Pärast treeningukorda kuvatakse treeningu kokkuvõttes järgmine teave:

 • Tõusude ja laskumiste arv
 • Üles- ja allamäge liigutud distants

Üksikasjalik analüüs Flow' võrguteenuses ja rakenduses

Üles- ja allamäge ning tasasel pinnal liikumise üksikasjalikumaks analüüsimiseks sünkrooni andmed pärast treeningukorda Flow' võrguteenusega. Treeningukorra ülevaade on saadaval ka Flow' rakenduses.

Iga lõigu kohta saadaolevad andmed sõltuvad kasutatud spordiprofiilist ja anduritest, kuid need võivad hõlmata näiteks kõrgust, võimsust, südame löögisagedust, väntamissagedust ja kiirust.