Pil

Polar, ürünün kullanım ömrünün sonunda, atıkların çevre ve insan sağlığı üzerindeki olası olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla yerel atık bertarafı düzenlemelerine uymanızı ve mümkünse elektronik cihazları ayrı olarak bertaraf etmenizi önermektedir. Bu ürünü sınıflandırılmamış evsel atık olarak çöpe atmayın.

Pili şarj etme

Pili şarj etmeden önce lütfen saatinizin şarj girişinde ve kabloda nem, toz veya kir bulunmadığından emin olun. Kiri veya nemi yavaşça silerek temizleyin. Saatinizi ıslakken şarj etmeyin.

Saatinizde dahili ve şarj edilebilir bir pil bulunur. Şarj edilebilir pillerin yeniden şarj edilebilme sayısı sınırlıdır. Pili, kapasitesinde önemli bir azalma olmadan 500 defadan fazla şarj edebilir ve boşaltabilirsiniz. Pilin yeniden şarj olabilme sayısı kullanıma ve çalışma koşullarına göre de farklılık gösterir.

Sıcaklık 0 °C/+32 °F değerlerinin altındayken veya +40 °C/+104 °F değerlerinin üstündeyken ve USB bağlantı noktası ıslakken pili şarj etmeyin.

Cihazınızı bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktası ile şarj etmek için ürünle birlikte verilen USB kablosunu kullanın. Pili duvardaki bir elektrik priziyle de şarj edebilirsiniz. Prize takarak şarj ederken bir USB güç adaptörü kullanın (ürünle birlikte verilen adaptörü kullanmayın).

Pili prize takarak şarj edebilirsiniz. Prize takarak şarj ederken bir USB güç adaptörü kullanın (Ürünle birlikte verilen adaptörü kullanmayın). Eğer bir USB güç adaptörü kullanıyorsanız adaptörün üzerinde "output 5Vdc" (çıkış 5Vdc) yazdığından ve en az 500 mA akım sağladığından emin olun. Yalnızca yeterli güvenlik onayına sahip bir USB güç adaptörü kullanın ("LPS", "Limited Power Supply", "UL listed" veya "CE" işaretli).

Bilgisayarınızdan şarj etmek için saatinizi bilgisayarınıza bağlamanız yeterlidir. Böylece aynı zamanda cihazınızın FlowSync ile eşitlenmesini de sağlayabilirsiniz.

  1. Saatinizi şarj etmek için kutudaki kabloyu kullanarak saatinizi bir USB bağlantı noktasına veya USB şarj cihazına bağlayın. Kablo manyetik olarak yerine oturur. Kablodaki çıkıntıyı saatinizdeki yuvayla (kırmızıyla işaretlenmiş olan) hizalamanız yeterlidir.

  2. Ekranda Şarj ediliyor mesajı görünür.
  3. Pil simgesi dolduğunda saatiniz tamamen şarj olmuş demektir.

Pili uzun süre tamamen boş olarak ya da her zaman tam dolu halde tutmayın, bu durumlar pilin kullanım ömrünü etkileyebilir.

Egzersiz sırasında şarj etme

Egzersiz seansı sırasında saatinizi taşınabilir güç kaynağı gibi taşınabilir bir şarj cihazıyla şarj etmeyin. Egzersiz seansı sırasında saatinizi bir güç kaynağına bağlarsanız pil şarj olmaz. Egzersiz yaparken şarj kablosu takılı olursa ter ve nem hem şarj kablosunda hem saatte aşınma ve bozulmaya neden olabilir. Ayrıca, saati şarj ederken bir egzersiz seansı başlatırsanız şarj etme işlemi sonlanır.

Pil durumu ve bildirimler

Pil durumu simgesi

Saate bakmak için bileğinizi çevirdiğinizde, saat görünümünde IŞIK düğmesine bastığınızda veya menüden saat görünümüne geri döndüğünüzde pil durumu simgesi görüntülenir.

Pil bildirimleri

  • Pilin şarj seviyesi düşük olduğunda saat modunda Pil Düşük. Şarj edin uyarısı görünür. Bu durumda saati şarj etmeniz önerilir.
  • Egzersiz seansının kaydedilebilmesi için yeterli şarj yoksa Egzersizden önce şarj edin uyarısı görüntülenir.

Egzersiz sırasında düşük pil seviyesi bildirimleri:

  • Pilin şarj seviyesi azalmaya başladığında Pil seviyesi düşük uyarısı görünür. Şarj seviyesi kalp atış hızı ölçümü ve GPS verileri için fazla düşük hale geldiğinde uyarı tekrarlanır ve kalp atış hızı ölçümü ile GPS verileri kapatılır.
  • Pil seviyesi çok düşükse Kayıt sona erdi uyarısı gösterilir. Saatiniz egzersiz kaydını durdurur ve egzersiz verilerini kaydeder.
  • Ekranda hiçbir şey görünmüyorsa pil boştur ve saatiniz uyku moduna geçmiştir. Saatinizi şarj edin. Pil tamamen bitmişse ekranda şarj animasyonunun belirmesi biraz zaman alabilir.

Ekranda hiçbir şey görünmüyorsa pil boştur ve saatiniz uyku moduna geçmiştir. Saatinizi şarj edin. Pil tamamen bitmişse ekranda şarj animasyonunun belirmesi biraz zaman alabilir.

Çalışma süresi, saatinizi kullandığınız ortamın sıcaklığı, kullandığınız özellikler ile sensörler ve pilin yaşı gibi birçok etkene bağlıdır. Polar Flow uygulaması ile sık sık eşitleme yapılması da pil ömrünü kısaltır. Çalışma süresi, donma noktasının çok altındaki sıcaklıklarda önemli ölçüde azalır. Saati montunuzun altında kalacak şekilde takmak, cihazın daha sıcak kalmasına ve çalışma süresinin artmasına yardımcı olur.