Polar Unite Kullanım Kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, yeni saatinizi kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Eğitim videolarını ve SSS bölümünü görmek için support.polar.com/en/unite adresine gidin.

Giriş

Yeni Polar Unite'ınızı güle güle kullanın!

Polar Unite kondisyon saati ile egzersizlerinizi, dinlenme dönemlerinizi ve günlük hayatınızı mükemmel şekilde dengeleyebilirsiniz. Polar Unite, akıllı özellikleriyle egzersizlerinizde tutarlı olmanız için sizi motive eder ve günlük yaşamınızın bir parçası olarak sağlıklı ve zinde kalmanızı kolaylaştırır. Gelişmiş bilekten kalp atış hızı ölçümü özelliğine sahiptir. Sleep Plus Stages™ uyku takibi özelliği, uyku aşamalarınızı (REM uykusu, hafif uyku ve derin uyku) izler ve size uyku geri bildirimi ile sayısal bir uyku puanı verir. Nightly Recharge™ özelliği her gece dinlenmenizi ölçer ve FitSpark™ egzersiz kılavuzu size kişiselleştirilmiş antrenman yönlendirmeleri sunar. Polar Unite, Serene™ rehberli nefes egzersizi ile rahatlayarak stresten arınmanıza yardımcı olur ve Polar Unite'ı telefonunuzun GPS'ini kullanacak şekilde telefonunuza bağlayabilirsiniz. Polar Unite'ı farklı kayışlar ve saat kadranı renk temaları ile özelleştirebilirsiniz. Unite saatinizi ayrıca kalp atış hızınızı Polar Club sisteminde yayınlamak için Polar Club derslerinde de kullanabilirsiniz.

Sleep Plus Stages, uykunuzun miktar ve kalitesini otomatik olarak ölçer ve her uyku aşamasında ne kadar zaman geçirdiğinizi gösterir. Uyku süresini ve uyku kalitesini etkileyen bileşenleri, kolayca göz atabileceğiniz bir değer olan uyku puanı altında toplar. Uyku puanı mevcut uyku bilimine dayanan iyi bir gece uykusu göstergelerine karşılık nasıl uyuduğunuzu gösterir. Uyku puanını oluşturan bileşenleri normal seviyenizle kıyaslayarak günlük rutininizin hangi açılardan uykunuzu etkilediğini ve rutininizi nasıl düzenlemeniz gerektiğini daha kolay tespit edebilirsiniz.

Nightly Recharge™, gün boyu zorlanan vücudunuzun ne kadar dinlenebildiğini gösteren gecelik bir dinlenme ölçümüdür. Nightly Recharge durumunuz iki bileşene dayanır: Nasıl uyuduğunuz (Uyku Durumu) ve otonom sinir sisteminizin (ANS) uykunuzun erken saatlerinde ne kadar sakinleştiği (ANS Durumu). Her iki bileşen de en son uyku değerlerinizin önceki 28 günün normal seviyeleri ile karşılaştırılması ile oluşturulur. Saatiniz gece boyunca uyku ve ANS durumunuzu otomatik olarak ölçer. Ölçümlerinize göre egzersizinizi, uykunuzu ve özellikle zorlu günlerde enerji seviyelerinizi düzenlemeniz için Polar Flow uygulamasında kişiselleştirilmiş günlük ipuçları ve püf noktalar alırsınız.

FitSpark™ egzersiz rehberi, saatinizden kolaylıkla erişebileceğiniz, isteğiniz doğrultusunda hazırlanmış günlük antrenmanlar sunar. Antrenmanlar, önceki gecenin Nightly Recharge durumuna bağlı olarak kondisyon seviyenize, egzersiz geçmişinize ve dinlenme/hazırlık durumunuza uyacak şekilde oluşturulur. FitSpark size her gün 2-4 farklı antrenman seçeneği sunar: Sizin için en uygun egzersiz ve aralarından seçim yapabileceğiniz 1-3 başka seçenek. Günde maksimum dört öneri alırsınız ve toplamda 19 farklı antrenman bulunur. Öneriler kardiyo, güç ve destekleyici egzersiz kategorilerinden antrenmanlar içerir.

Serene™ nefes egzersizi, bedeninizi gevşetmenize ve zihninizi sakinleştirmenize yardımcı olan bir stres yönetimi aracıdır. Sağlığa faydaları kanıtlanmış olan yavaş diyafram nefesinizi kullanabilmeniz için size rehberlik sağlar. Nefes egzersizi sırasında saatiniz nefes alıp verişiniz ve kalbinizin iki atışı arasındaki sürenin uyumu hakkında geri bildirim sağlar. Huzur bölgelerinde, yani yavaş nefes alıp vererek nefes alma ritminiz ile kalbiniz arasında faydalı bir eşzamanlılık sağladığınız durumlarda geçirdiğiniz süreyi takip eder.

Değiştirilebilir bilekliklerle saatinizi kişiselleştirerek her duruma ve tarza uygun hale getirebilirsiniz.

Daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Saatinizi güncel tutmak ve en iyi performansı göstermesini sağlamak için yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda cihaz yazılımını güncellediğinizden emin olun. Cihaz yazılımı güncellemeleri, geliştirmeler sayesinde saatinizin işlevselliğini yükseltir.

Polar Unite'ınızın tüm avantajlarından yararlanın

Saatinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz ancak eksiksiz Polar deneyimi için saatinizi ücretsiz uygulamamız ve web hizmetimiz olan Polar Flow'a bağlayın.

App Store® veya Google PlayTM üzerinden Polar Flow uygulamasını indirin. Egzersiz sonrası saatinizi Flow uygulamasıyla eşitleyerek egzersiz sonuçlarınız ve performansınıza dair bilgileri içeren geri bildirime anında ulaşabilir ve başarılarınızı arkadaşlarınızın tamamıyla paylaşabilirsiniz. Flow uygulamasında ne kadar uyuduğunuzu ve gün içinde ne kadar hareketli olduğunuzu da öğrenebilirsiniz.

Polar Flow web hizmeti

Bilgisayarınızdaki FlowSync yazılımını veya Polar Flow uygulamasını kullanarak egzersiz verilerinizi Polar Flow web hizmetiyle eşitleyin. Web hizmetini kullanarak egzersizinizi planlayabilir, başarılarınızı takip edebilir, yol gösterici bilgiler edinebilir ve egzersiz sonuçlarınızın, etkinliğinizin ve uykunuzun ayrıntılı bir analizini görebilirsiniz. Başarılarınızı tüm arkadaşlarınızla paylaşın, sporcu arkadaşlar bulun ve sosyal egzersiz topluluğunuzdan motivasyon alın.

Bunların tümünü flow.polar.com adresinde bulabilirsiniz